BMW AUTO FORUM: Problema navigatie e39!, nu mai merge casetofonul .... - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Problema navigatie e39!, nu mai merge casetofonul ....

#21 User is offline   uzzi Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 38
  • Joined: 17-August 11
  • Location:Bucuresti /RO
  • Car:BMW E39 2.2 170 CP 2001 Touring

Posted 14 December 2011 - 10:30 AM

View PostNitoiCristi, on 08 December 2011 - 12:30 PM, said:

Scuze că nu am mai postat de mult pe topicul ăsta, acum am dat iarăși peste el!

Problema a fost de la modulul audio mai exact finalii!

Singurul om din Ro care să repare așa ceva este Mircea, același de care vorbește si Tom bănuiesc, de altfel foarte serios băiatul, în 2 zile a fost gata, după asta am mai apelat la serviciile lui și sa dovedit la fel de prompt și de încredere!

Din martie când l-am luat de la reparat și până acum nu am mai avut probleme!



Si eu am rezolvat problema sunetului. Era de la modulul radio si implicit am reparat si modulul de navigatie, mai exact schimbarea unei piese. Recomand cu caldura, un baiat deosebit si totodata un bun meserias in ceea ce priveste BMW.

Foarte multumit

#22 User is offline   alexpreda Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 2
  • Joined: 28-March 12

Posted 04 April 2012 - 03:39 PM

View Postuzzi, on 14 December 2011 - 10:30 AM, said:

Si eu am rezolvat problema sunetului. Era de la modulul radio si implicit am reparat si modulul de navigatie, mai exact schimbarea unei piese. Recomand cu caldura, un baiat deosebit si totodata un bun meserias in ceea ce priveste BMW.

Foarte multumit


Salut, imi poti da si mie nr lui? 0721,999,992 Alex .

Multumesc frumos.

#23 User is offline   TOM Icon

  • E39 DSP Master
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 628
  • Joined: 20-September 09

Posted 04 April 2012 - 04:45 PM

@alexpreda- ce problema ai?

#24 User is offline   30tny Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 1
  • Joined: 29-May 12

Posted 29 May 2012 - 01:23 AM

salut am si eu problema cu modulul de sunet bm54 provenind de pe bmw e39 din pacate nu mai functioneaza decat doua canale cine ma poate ajuta cu reperatia si cat costa.va multumesc

#25 User is offline   alexpreda Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 2
  • Joined: 28-March 12

Posted 30 May 2012 - 05:51 PM

[quote name='TOM' date='04 April 2012 - 04:45 PM' timestamp='1333550743' post='39538']
@alexpreda- ce problema ai?

Sunt perioade in care nu am sunet, nu pot intra in meniul radio, DSP dispare din meniu, nu pot accesa nici magazia de cd. Singurul care functioneaza e tv-ul, dar fara sunet. Recunosc cu bucurie ca de vreo doua luni nu mi-a mai facut probleme. Singura interventie a fost demontarea modulului radio si verificat la electronist toate contactele, inclusiv relipt chiar daca viziual nu s-a constatat nicio problema. Am curatat cu un spray mufa mare ( cea neagra ) si cam de doua luni nu mi-a mai facut probleme.

View Post30tny, on 29 May 2012 - 01:23 AM, said:

salut am si eu problema cu modulul de sunet bm54 provenind de pe bmw e39 din pacate nu mai functioneaza decat doua canale cine ma poate ajuta cu reperatia si cat costa.va multumesc

NICU 0724.549.726

repara si pixelii morti.

#26 User is offline   e39-4-seby Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 1
  • Joined: 03-August 12
  • Location:iasi-oradea
  • Car:bmw 528i 1999

Posted 05 September 2012 - 04:43 PM

View Postalexpreda, on 30 May 2012 - 05:51 PM, said:

ame='TOM' date='04 April 2012 - 04:45 PM' timestamp='1333550743' post='39538']
@alexpreda- ce problema ai?

Sunt perioade in care nu am sunet, nu pot intra in meniul radio, DSP dispare din meniu, nu pot accesa nici magazia de cd. Singurul care functioneaza e tv-ul, dar fara sunet. Recunosc cu bucurie ca de vreo doua luni nu mi-a mai facut probleme. Singura interventie a fost demontarea modulului radio si verificat la electronist toate contactele, inclusiv relipt chiar daca viziual nu s-a constatat nicio problema. Am curatat cu un spray mufa mare ( cea neagra ) si cam de doua luni nu mi-a mai facut probleme.


NICU 0724.549.726

repara si pixelii morti.

salut sunt nou aici si tocmai asta e problema ce o am si eu,poti sa'mi spui te rog acest 'Nicu'din ce oras e?merci mult.

#27 User is offline   cream Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 1
  • Joined: 09-February 11

Posted 06 May 2014 - 02:08 PM

View Postuzzi, on 14 December 2011 - 10:30 AM, said:

Si eu am rezolvat problema sunetului. Era de la modulul radio si implicit am reparat si modulul de navigatie, mai exact schimbarea unei piese. Recomand cu caldura, un baiat deosebit si totodata un bun meserias in ceea ce priveste BMW.

Foarte multumit


Salut baieti,

Tocmai am descoperit threadul asta unde se pare ca am fost promovat. Multumesc Tom, Uzzi si NitoiCristi pentru vorbele de bine. Ma bucur sa aud ca toata lumea a fost multumita ! Daca cineva mai are probleme cu un modul radio, o navigatie etc, imi puteti trimite direct un mesaj pe privat.

Mircea

This post has been edited by cream: 06 May 2014 - 02:09 PM


#28 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 06 May 2014 - 06:34 PM

Mircea,
Nu este nevoie de PM, cred eu unul...
Se poate scrie la vedere si userii interesati te vor contacta cu siguranta. Oricine este dedicat acestui brand si poate ajuta, este liber sa o faca deschis fiindca nu avem restrictii aici.
DS

#29 User is offline   Danezu1991 Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 1
  • Joined: 03-December 15

Posted 04 December 2015 - 09:11 AM

View Postcream, on 06 May 2014 - 02:08 PM, said:

Salut baieti,

Tocmai am descoperit threadul asta unde se pare ca am fost promovat. Multumesc Tom, Uzzi si NitoiCristi pentru vorbele de bine. Ma bucur sa aud ca toata lumea a fost multumita ! Daca cineva mai are probleme cu un modul radio, o navigatie etc, imi puteti trimite direct un mesaj pe privat.

Mircea


Salut Mircea,lasa-mi si mie nr tau de telefon,am o problema la navigatie la un bmw e39 , nu mai merge sonoru si nici comenzile la radio

  • (2 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

6 User(s) are reading this topic
0 members, 6 guests, 0 anonymous users