BMW AUTO FORUM: BMW-ul, drumul spre inalta societate - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

BMW-ul, drumul spre inalta societate

#1 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 06 March 2011 - 07:49 AM

Am intrat recent pe forumul pasionatilor si am vazut un topic interesant.M-am gandit sa scriu si eu un editorial despre ce inseamna sa ai un BMW.In definitiv de ce nu.Sunt totusi un om important, conduc un BMW.
Am BMW.Este o povara.Sunt judecat din cauza asta.Ai BMW, esti smecher, ai bani...
Realitatea este asta, am BMW si nu mi-l permit, insa asta nu trebuie sa stie toata lumea.
Am BMW, are sute de cai putere, am si placute de frana aftermarket, este o prostie sa cumperi placute originale, sunt la fel ca cele aftermarket, doar ca sunt mai scumpe.
Zilele trecute mi s-a aprins becul de la airbag.I-am dat un suc unui baiat de pe un forum care avea un leptop, a verificat si mi-a spus ca trebuie sa platesc cateva milioane pentru un senzor.Hm.Am pus o rezistenta pe care am dat 2 lei .Acelasi lucru.
Ieri m-a oprit politia pentru depasirea vitezei.Le-am spus, am BMW, am bani si nu am depasit viteza.Vreti sa ma pedepsiti deoarece am BMW si voi nu va permiteti asa ceva?
Mi-au raspuns, nu este vorba despre asta , chiar ai depasit viteza si mai esti si baut.Banii nu te vor ajuta in cazul asta, chiar daca ai BMW.
Am baut doar o bere, asta nu se pune.Si pe langa asta nu intelegi?Am BMW?Am bani si relatii.Daca imi dai amenda parchez BMW-ul in fata sectiei si dau cu un cocktail Cosmopolitan in el.Ma p.. pe el de BMW.Imi iau altul, am bani.
M-au lasat sa plec, au zis ca sunt nebun...Eu cred ca m-au lasat sa plec deoarece aveam BMW.
Ei chiar nu inteleg, am BMW si fac totul pentru a mentine imaginea asta, imaginea de posesor de BMW, imaginea de posesor de masina scumpa.
Mi-am gasit zilele trecute masina zgariata.Alt invidios, un om care nu si-a permis un BMW si imi zagarie mie masina.
Poate are legatura cu faptul ca am parcat-o pe trotuar si astfel am aratat ca nu imi pasa de nimic Am BMW, am bani, legile sunt pentru restul lumii.Lumea este invidioasa pe mine deoarece am BMW.Totusi am avut noroc ca nu mi-au ridicat masina, m-ar fi costat mai mult decat o zgarietura.
In urma cu cateva luni am avut un accident.Eram cu 335i-ul de la serviciu si o masina inferioara mi-a taiat calea si am intrat in el.Mi-a spus sincer, nu ma asteptam sa vii cu viteza aia, am crezut ca am timp sa trec.
I-am spus,nu ai condus in viata ta o masina asa de puternica, probabil nici nu o sa ai ocazia in toata viata asta.Daca ai fi avut aceeasi experienta ca a mea ai fi realizat ca nu ai timp sa treci.
Avea o Kia...om normal, om fara pretentii, om care probabil nu o sa simta adrenalina pe care ti-o ofera un BMW.
A venit politistul, a analizat accidentul.Mi-a spus clar, ai avut viteza foarte mare.L-am intrebat, de unde stii tu asta, ai vreo dovada?Ai BMW puternic, este clar ca ai avut 80km/h intr-o zona unde este admisibil 50km/h.
Doar nu ti-ai luat BMW si mergi cu el la limita legala, trebuie sa arati ca ai masina puternica.Sunt eu politist, insa nu sunt fraier.M-a prins aici,desi tot nu cred ca ei sunt un exemplu de inteligenta.
Totusi aveam un BMW, eram mai deosebit, deci nu am vrut sa recunosc ca are dreptate.
I-am spus, habar nu ai, nu am avut 80km/h, am avut 120km/h si asta cu Kia lui amarata trebuia sa se grabeasca cand a vazut venind spre el o masina scumpa si puternica.Stii cine sunt eu,am intrebat eu.Nu stiu cine esti, a zis el.
Sunt un posesor de BMW.Sunt discriminat din cauza asta tot timpul.Este adevarat, unii posesori de BMW merg cu viteza mare tot timpul, se baga agresiv in intersectii, au un accident la fiecare 2 ani, depasesc pe linie continua cand sunt grabiti, trec pe rosu deoarece sunt daltonisti...chiar este nevoie sa fiu pedepsit pentru asta?Chiar este nevoie sa fiu pedepsit pentru toti analfabetii care au 2-3 facultati si conduc un BMW?I-ai intrebat tu daca au 8 clase?Au 2-3 facultati,masini full si bani gramada, insa nu s-au laudat ca au si 8 clase.Haide bre,ce naiba, doar esti politist in uniforma, gandeste-te si tu cateva secunde la ce am spus.
Nu l-am impresionat, a spus ca ala cu Kia are dreptate, ca el nu gandeste.Dupa ce i-am dat cateva milioane s-a sucit, mi-a dat dreptate, a spus ca ala cu Kia trebuia sa anticipeze pericolul si sa accelereze mai tare.
Am BMW si este o povara...

#2 User is offline   chiciuc Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 107
  • Joined: 11-March 10

Posted 06 March 2011 - 11:20 AM

epic :c_laugh:/>

poti sa te citez pe blog la mine ? o sa pun si sursa cu link aici.

#3 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 06 March 2011 - 12:00 PM

Tare rău! :lol:/> :lol:/>

N-ai pus textul şi pe forumul pasionaţilor? :lol:/>

#4 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 06 March 2011 - 06:08 PM

View Postchiciuc, on 06 March 2011 - 11:20 AM, said:

epic :c_laugh:/>

poti sa te citez pe blog la mine ? o sa pun si sursa cu link aici.



Poti sa ma citezi unde vrei.

View PostCiupanezu, on 06 March 2011 - 12:00 PM, said:

Tare rău! :lol:/> :lol:/>

N-ai pus textul şi pe forumul pasionaţilor? :lol:/>



Nu, am intrat un pic sa vad noul format.Nu mai sunt chiar asa de pasionat incat sa postez acolo.
Pe langa asta nici nu mai am privilegiul asta.

#5 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 06 March 2011 - 06:26 PM

Adică ţi-au dat ban?

#6 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 06 March 2011 - 06:39 PM

Am de mult timp moderator preview.Trebuie sa scriu numai ce le place si nu vreau. :)/>

#7 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 06 March 2011 - 06:40 PM

Foarte urât având în vedere că mare parte din informaţiile tehnice din primii ani ai BMWclub îţi aparţin.

#8 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 06 March 2011 - 09:37 PM

Nu este asta o problema, nu imi datoreaza nimeni nimic.Suntem oameni diferiti, cu conceptii diferite, chiar daca mi-ar da voie sa scriu pe forumul lor de pasionati tot nu as mai scrie.Nu mai am timp de asa ceva si chiar nu imi face placere sa mai discut cu unii oameni de acolo.

ps
Cand o sa mai am un pic de timp liber o sa mai scriu un editorial despre "viata" de moderator de pe un forum plin de pasionati.Bineinteles, fictiune inspirata din evenimente reale. :D/>

#9 User is offline   Severus Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 481
  • Joined: 24-September 10
  • Location:Moon of Endor
  • Car:cazan

Posted 06 March 2011 - 10:01 PM

View PostBavaria, on 06 March 2011 - 06:39 PM, said:

Am de mult timp moderator preview.Trebuie sa scriu numai ce le place si nu vreau. :)/>


http://www.bmwclub.r...erator-preview/

#10 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 06 March 2011 - 10:09 PM

Varianta asta nu mi se pare prea ok, e ceva de genul să te duci cu căciula în mână să te milogeşti.

View PostBavaria, on 06 March 2011 - 09:37 PM, said:

Nu este asta o problema, nu imi datoreaza nimeni nimic.Suntem oameni diferiti, cu conceptii diferite, chiar daca mi-ar da voie sa scriu pe forumul lor de pasionati tot nu as mai scrie.Nu mai am timp de asa ceva si chiar nu imi face placere sa mai discut cu unii oameni de acolo.

ps
Cand o sa mai am un pic de timp liber o sa mai scriu un editorial despre "viata" de moderator de pe un forum plin de pasionati.Bineinteles, fictiune inspirata din evenimente reale. :D/>


Din punct de vedere moral îţi cam datorează nişte lucruri din moment ce ani de zile ai contribuit acolo cu informaţii utile.


Cred că o să fie amuzant. :lol:/>

#11 User is offline   paul Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Banned
  • Posts: 34
  • Joined: 23-September 09

Posted 07 March 2011 - 12:38 AM

Mesajul se pare ca a fost cu adevarat bine inteles :

Quote

Bv celui care a postat acest comentariu. Sa nu se mai ia lumea numai de cei cu Bmw ca doar mai sunt si alte marci pe piata si conducatori auto vai de capul lor.


#12 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 07 March 2011 - 12:52 AM

View PostCiupanezu, on 06 March 2011 - 10:09 PM, said:

Varianta asta nu mi se pare prea ok, e ceva de genul să te duci cu căciula în mână să te milogeşti.



Cred că o să fie amuzant. :lol:/>



Pai m-am dus si m-am milogit, insa nu cred ca le-a placut foarte tare. :D/>

Sper sa fie amuzant.Ai fost si tu moderator pe forumul pasionatilor si stii doar ce amuzante erau discutiile de pe admin.

#13 User is offline   alex230ro Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 308
  • Joined: 22-September 09

Posted 07 March 2011 - 07:57 AM

Daca ar stii lumea ca marele admin de pe forumul pasionatilor vroia mai pe la inceputuri sa isi ia VW Passat si ca la primele intalniri a venit cu un Nissan Micra....

Oricum tare articolul,din pacate la noi se cam regaseste ceea ce zici tu Bavaria,afara nu stiu cum o fi :)/> .

#14 User is offline   alex230ro Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 308
  • Joined: 22-September 09

Posted 07 March 2011 - 07:57 AM

post dublu

This post has been edited by alex230ro: 07 March 2011 - 07:57 AM


#15 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 07 March 2011 - 08:24 AM

View PostBavaria, on 06 March 2011 - 08:39 AM, said:

Am de mult timp moderator preview.Trebuie sa scriu numai ce le place si nu vreau. :)/>


Nu mi se pare corect..absolut deloc.
Banuiesc ca ai pus ceva intrebari in legatura cu asta ...Care a fost raspunsul?

#16 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 21 November 2011 - 04:40 PM

View PostBavaria, on 06 March 2011 - 09:37 PM, said:

Cand o sa mai am un pic de timp liber o sa mai scriu un editorial despre "viata" de moderator de pe un forum plin de pasionati.Bineinteles, fictiune inspirata din evenimente reale. :D/>


Ai timp :)/> ?

#17 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 22 November 2011 - 03:07 PM

Daca este nevoie imi fac.In general ma inspir din realitate.La fel si cu editorialul asta, este inspirat din alt editorial: "Am BMW si sufar rau".Daca cineva doreste pun si link catre "original".

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users