BMW AUTO FORUM: Sa moara capra vecinului! - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

Sa moara capra vecinului!

#1 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 11 March 2011 - 11:40 PM

Sa moara capra vecinului!

Este un lucru stiut ca aceasta vorba spune multe despre multi romani.
Multi nu pot de grija altora, intotdeauna trebuie sa afle totul despre vecini, colegi si cunoscuti, ii deranjeaza daca altora le merge bine si ii bucura cand celorlati le merge rau.

Desi n-au nimic de castigat sau de pierdut, sunt revoltati atunci cand aud ca cineva are masina cumparata de parinti sau ca indrazneste sa traiasca pe perioada studiilor din banii parintilor.
Sunt atat de revoltati incat nu uita niciodata sa scrie sau să vorbească despre asta intr-un mod tragic de parca ei au fost lasati intr-un cos care apoi a plutit pe Dambovita, iar apoi au fost crescuti de lupi sau au fost aruncati intr-o prapastie unde au reusit sa traiasca pana la maturitate si sa realizeze totul pe forta bratelor.

Nu pot sa inteleg de unde atata ipocrizie, de parca n-ar fi in dorinta oricarui parinte sa-i ofere copilului sau ce are mai bun, de parca n-ar fi un lucru natural sa-ti sprijini copiii si sa-i ajuti pana atunci cand au cum sa traiasca pe picioarele lor.
Invidia, prostia si rautatea sunt de neseparat, si ca orice alt defect, sunt mult mai usor de intalnit decat caracterul, respectul sau onoarea.

De ce oare isi pierd unii vremea astfel si au atata ura pentru cei din jur?
Poate pentru ca ei n-au avut norocul de a avea parinti cu o oarecare situatie financiara, insa aceasta rautate oarba nu are scuze.

In viata, cel mai bine este sa-ti vezi de treaba ta, nu sa mori de grija altuia.

Este clar că e mult mai greu să spui o vorbă bună în loc să dai cu piatra şi este infinit mai greu să te bucuri atunci când altuia îi merge bine decât să arunci nişte vorbe proaste despre nişte lucruri şi nişte situaţii pe care nu ai cum să le cunoşti cu adevărat din exterior.

La fel cum este mult mai greu să aplauzi efortul cuiva decât să-l critici neconstructiv şi steril atunci când nu ai iniţiativă şi nici dorinţa de a face ceva, iar tu eşti sigur deştept şi el prost.

#2 User is offline   81rgl Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 197
  • Joined: 03-February 11
  • Location:Arad - Oradea
  • Car:BMW E46 .... 2.500 cmc ... Cabrio.
  • Motorcycle:Sunt prea fraged... :))

Posted 12 March 2011 - 08:24 PM

Ciupane, multi vor intelege asta ca si pe 'o scuza'...

Eu ti-am mai spus-o de pleci urechea la toti "avortati si la acesti copii facuţi pt alocatie care nu stiu altceva decat sa comenteze si să critice binele sau raul altuia"

Eu am un medicament pt ei "durerea-n **** " asta îi înnebuneste la maxim...

Deci nu le mai da satisfactie.

#3 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 12 March 2011 - 10:55 PM

Nu e o scuză, e doar o analiză a unei stări de fapt.

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users