BMW AUTO FORUM: SPECTRE - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

SPECTRE

#1 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 27 March 2011 - 05:06 AM

Imi plac filmele cu James Bond.Nu stiu, te fac sa te simti bine pentru 1-2 ore, masini scumpe, femei frumoase, locuri exotice,...
SPECTRE (SPecial Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion) is a fictional global terrorist organization featured in the James Bond.Wikipedia.
Este vorba despre un fel de operatiune Mickey Mouse, niste oameni devotati unui sef dus cu pluta.Ma rog, este fictiune.
Cel mai mult imi plac denumirile, number 1, number 7,...oameni specializati in executarea misiunilor necesare obtinerii puterii absolute.
Nu se accepta greselile, incompetenta nu este tolerata.
-Number 4, misiunea a fost un total esec.Treci la crocodili.
-Nu, nu, mai vreau o sansa.
-Bine, pana maine trebuie sa citesti de 20 de ori toate editorialele si sa ne explici ce invataminte ai tras de acolo.
-Deschide trapa, cobor la crocodili...
O gluma proasta, imi cer scuze, nu m-am abtinut.Nu este foarte proasta, sa zicem ca este o gluma intre editorialisti.
Ma rog, ideea este, am adus vorba despre SPECTRE deoarece vreau sa folosesc aceeasi denumire in editorialul meu.
Bine, in loc de number 1 vor folosi corectul numarul 1, s.a.m.d
Nu vreau sa fiu acuzat de incalcarea legii copyright-ului.Mai sunt nebuni care aduc vorba despre asta.

Am avut privilegiul si onoarea de a fi moderator pe un forum auto.Imi pare rau de un singur lucru.Nu am profitat de pe urma acestui lucru.Discutiile de pe admin s-ar fi vandut
cu bani foarte multi unui post de televiziune.Seinfeld ar fi ajuns istorie.
Toate discutiile sunt foarte asemanatoare intre ele, insa o sa incerc sa descriu una singura.Sper sa va amuzati macar pe jumatate cat m-am amuzat eu.Desi este fictiune, este inspirata din evenimente reale.

Corectul nr1.
Bun, azi vom discuta despre culoarea background-ului de pe forum.Nu mai vreau sa fie alb, m-am gandit la un albastru deschis.Astept aici parerile si impreuna vom ajunge la
un rezultat folositor pentru toata comunitatea.
Corectul nr2.

Albastru?Fantastic!Albastru!Albastru, asa cum este si sigla.Impresionat, atat de simplu si atat de complicat in aceleasi timp.Nu m-as fi gandit la asta nici in 10 ani.
Corectule nr1, sunt mandru ca sunt moderator sub conducerea ta.Eu cred ca toti vor fi de acord cu aceasta propunere si putem sa inchidem topicul deja.

Bavaria.

Stai bre usor, ca mai sunt si altii pe aici.Nu te mai entuziasma atata, a ales omul o culoare, nu a spus ca a pus piciorul pe Marte.

Corectul nr2.

Bavaria, sper sa nu incepi iar cu circul tau ieftin.Ai o alta propunere sau vrei doar sa faci circ?Albastru mi se pare si mie culoarea ideala.

Bavaria.

Bineinteles ca am si eu o propunere, ca altfel nu ma bagam in discutie.Dupa cum se stie forumul nostru este orientat spre atragerea userilor cu BMW-uri scumpe.
Propun culoarea rosie.Da' un rosu din ala de va inrosi si albul ochilor.Astfel se vor separa pasionatii de nepasionati.Pe langa asta mai propun si adaugarea literelor
E-F, astfel incat sa apara in cele 4 colturi ale monitorului.O chestie subtila care sa arate ca dorim posesori de masini mai scumpe.Sfarsitul E-urilor si inceputuL F-urilor.

Corectul nr2.

Se putea sa discuti si tu serios?Ai inceput iar cu prostiile tale.Eu stiu unde bati tu.Bati la intanlirea pasionatilor, unde aia cu ursuleti au stat la alta masa si nu au fost bagati in seama de moderatori sau de ceilalti pasionati care, intamplator, aveau masini mai scumpe.
Iti explic iar.Au fost doua mese.La una au stat cei cu ursuleti si cu rechini, la cealalta au stat cei cu E60-uri, E65-uri, Z8-uri, seria 6 sedan, seria 6 cabrio...
Nu a fost ceva premeditat asa cum vrei sa insinuezi tu.Cei de la masa cu ursuleti au discutat despre numere de Bulgaria, despre piese sh, despre placute de frana aftermarket.
Cei de la masa cu masini scumpe au discutat despre retrofit-uri la masini full, despre excursii in Caraibe si despre afaceri.Dupa cum vezi, iar te-ai inselat si vorbesti prostii.
Pe langa asta, daca tot vrei culoare rosie de ce mai vrei si literele E-F.Asta asa, sa ma pun la minte ta.
Bavaria.

Pai am crezut ca era clar, astia cu ursuleti au oricum monitoare alb-negru, deci nu au cum sa vada culoarea rosie.Trebuie sa ii avertizam si pe ei cumva.

Am inteles acum, deci la intanlire a fost totul ok, doua mese, discutii...
Tu unde ai stat, ai stat la bar , sau unde ai stat?

Corectul nr2

Nu se poate discuta cu tine.Ursuletii au monitoare alb-negru...
Am stat la bar...

La 5 minute dupa o discutie de genul asta aparea corectul nr1.

-Alo, corectul nr1?Sunt eu corectul nr2.
-Ascult.
-Nu il mai suport pe asta.Trebuie sa ma lasi sa ii dau ban, moderator preview, ceva.Ma scoate din minti cu glumele lui proaste.Are el raspuns la orice.Nu stie sa glumeasca si el fin, asa cum faci tu.
Ca aia au monitoare alb-negru, ca am stat la bar...Asta a ajuns sa iti dea buna ziua si tu trebuie sa intelegi de fapt ca te-a facut hot, ca stie el ca esti hot.Este dus, lasa-ma sa ii dau ban.
Pe langa asta s-a umplut pe forum si de cocalari.De ce?Pai intra sa citeasca si sa rada de glumele lui proaste.
-Ce?Nu inteleg nimic.Iar a adus vorba despre intanlirea cu ursuletii?
-Da.
-Hai, lasa.Un om simplu cu niste glume simple, nu te mai pune la mintea lui.Stiu ca tu apreciezi tot timpul glumele mele si asta spune multe.Vezi ca au aparut unii care fac reclama comerciala si nu au aprobarea mea.
Poate ii atentioneaza cineva...
-Pai, corectule nr1, mai este cineva acolo?
-Nu, sunt singur...
-Oh, am inteles, ma duc imediat sa ii atentionez.Scuze, sunt cam obosit.

Corectul nr1.

Mda, sa vedem ce s-a scris pe topic.
Culoarea albastra, culoarea galbena , maro,...hm, nimic deosebit.Culoare rosie... care sa inroseasca albul ochilor....ah, asta este Bavaria cu prostiile lui.Cred ca s-a tacanit de tot baiatul asta.
Asa,...mai departe,...ursuletii au monitoare alb negru.Hm. Asta nu inteleg la capsunar, mai intai incepe cu glume proaste si dupa aia devine brusc serios.Pai normal ca astia cu ursuleti au monitoare alb-negru, ca doar nu or avea monitoare HD.

Hai sa scriu si eu.Hm, trebuie sa ii raspund finut, sa se vada clar diferenta de stil.Mda.

-Buna seara.Vad ca iar este circ si paine aici.Bavaria, normal.
-Ce ai Bavaria?Ai mancat capsuni otravite?Hehehe.
-Uite, cu propunerea ta ai castigat premiul "caramida de aur".Este a ta, sa o stapanesti sanatos.Hehehe.

Hm, nu scrie nimeni nimic, nu rade nimeni.Trebuie sa incerc sa renunt la stilul asta fin, nu cred ca se prind astia de gluma.

-Am citit toate propunerile.Va multumesc foarte mult pentru participare si pentru propuneri.Ii multumim si lui Bavaria pentru circ.
-Participarea tuturor este incurajata si foarte apreciata.In felul asta vom oferi tuturor pasionatilor un loc unde se pot intanli in mod civilizat, un loc unde pot discuta in limba lor.
-Deoarece sunt multe propuneri bune voi anunta ce culoare am ales dupa cateva zile.Voi analiza cu mare atentie fiecare propunere si voi posta aici ce culoare am ales, adica culoarea albastra.


TOPIC CLOSED.

#2 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 27 March 2011 - 11:05 AM

Foarte tare articolul! :lol:/>

Seinfeld e într-adevăr pistol cu apă faţă de ceea ce se întâmplă acolo deseori, chiar şi pe forum, nu doar pe administrativ.

E plin de Mini-Me-uri.

#3 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 27 March 2011 - 02:10 PM

Super tare!!! Excelent :lol:/>

#4 User is offline   stefan_t Icon

  • Pasionat non-staff
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 275
  • Joined: 28-January 10
  • Location:Ploiesti
  • Car:e36, 325i cabrio

Posted 27 March 2011 - 08:24 PM

l-ai postat deja dincolo? cred ca daca o faci o sa fie interesant :D/>

#5 User is offline   chiciuc Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 107
  • Joined: 11-March 10

Posted 27 March 2011 - 10:43 PM

:lol:/>

cred ca te-ai dus prea departe la SPECTRE, parca Romania era mai aproape de noi :blush:/>

#6 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 27 March 2011 - 10:48 PM

View Poststefan_t, on 27 March 2011 - 10:24 AM, said:

l-ai postat deja dincolo? cred ca daca o faci o sa fie interesant :D/>

Ai zis bine Stefane...trebuie postat ...Daca este pus link catre bmwaf, nu merge. "Corectii" din editorial vegheaza si configureaza la greu :ph34r:/>

#7 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 28 March 2011 - 03:10 AM

View Poststefan_t, on 27 March 2011 - 08:24 PM, said:

l-ai postat deja dincolo? cred ca daca o faci o sa fie interesant :D/>


Am moderator preview dincolo.Nici nu incerc si nici nu vreau acest lucru.Bine, nu ar fi oricum nici o sansa deoarece se sterge orice nu este conform "regulamentului".
Ce am scris aici, am scris deoarece mi s-a parut amuzant si chiar este real intr-o anumita masura.
Ce am avut sa le spun, le-am spus.Daca macar unul dintre ei a facut armata, mesajul meu a fost inteles. :)/>
Sincer sa fiu, imi lipseste forumul pasionatilor.As fi vrut sa stiu ce a facut foreigner-ul, daca chiar a vizitat Castelul Bran, sa aflu ce a facut baiatul de vindea 7-le ala cu multe butoane.
E65-ul ala din 2002 parca, masina de 100k vanduta cu vreo 8k.Cred ca s-au batut pasionatii pe ea.As mai fi vrut sa stiu ce a facut baiatul ala cu cocktail-ul Molotov, l-a dat pe geam la AB sau l-a baut? :)/>

#8 User is offline   stefan_t Icon

  • Pasionat non-staff
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 275
  • Joined: 28-January 10
  • Location:Ploiesti
  • Car:e36, 325i cabrio

Posted 28 March 2011 - 10:00 AM

pai si ce? parca e greu sa iti faci un alt cont? normal, il tii de rezerva pentru situatii "moderator preview" gen.... :lol:/> si te abtii sadai cu batul pe la gard..... :lol:/>

#9 User is offline   Severus Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 481
  • Joined: 24-September 10
  • Location:Moon of Endor
  • Car:cazan

Posted 28 March 2011 - 07:12 PM

:c_laugh:/> :haha-rire-395:/> foarte tare articolul....esti editorialist ceva??? :lol:/>

View PostBavaria, on 28 March 2011 - 04:10 AM, said:

Am moderator preview dincolo.


Pai cum asa? Ai facut ceva? Moderator preview inseamna un fel de oaie neagra? Sau este un fel de fratele mai mic razvratit pentru ceva mai bun?

View PostBavaria, on 28 March 2011 - 04:10 AM, said:

Sincer sa fiu, imi lipseste forumul pasionatilor.


Si acesta este tot un forum al pasionatilor,un forum mai select si mai rafinat zic eu,deci automat calitativ mai bun.. Nu marimea este importanta ci calitatea membrilor....Si dincolo sunt convins ca exista oameni de caracter,(pe cativa chiar ii cunosc)dar nu se vad asa bine datorita numarului mare de non valori.....

Civeva spunea la vremea lui ca Napoleon nu trebuie subestimat,deoarece numarul soldatilor armatei sale este mic in comparatie cu cel al armatei rivale....Napolean echivaleaza cu inca 100.000 de soldati....cam asta era valoarea lui...:)/>

#10 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 28 March 2011 - 08:40 PM

Faza aia cu forumul pasionaţilor era mai mult ca sigur o ironie fină.

#11 Guest_poleposition_*

  • Group: Guests

Posted 28 March 2011 - 09:40 PM

sau poate era ciocafonu' lu' Lady Gogu :lol:/>

#12 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 28 March 2011 - 09:56 PM

Sau un intelectual! :lol:/>

#13 Guest_poleposition_*

  • Group: Guests

Posted 28 March 2011 - 10:22 PM

Sau... doi intelectuali ! :o/>

#14 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 28 March 2011 - 10:32 PM

Pentru cine nu ştie, sunt nişte replici dintr-un episod din Robotzi.

#15 User is offline   81rgl Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 197
  • Joined: 03-February 11
  • Location:Arad - Oradea
  • Car:BMW E46 .... 2.500 cmc ... Cabrio.
  • Motorcycle:Sunt prea fraged... :))

Posted 28 March 2011 - 11:50 PM

"Ia nu mai folosiţi voi cuvinte pe care ' multi de acolo nu le înţeleg' " :blush:/>

Din SPECTRE mulţi de acolo nu ar fi înţeles nici 5%

#16 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 29 March 2011 - 03:15 AM

View Poststefan_t, on 28 March 2011 - 10:00 AM, said:

pai si ce? parca e greu sa iti faci un alt cont? normal, il tii de rezerva pentru situatii "moderator preview" gen.... :lol:/> si te abtii sadai cu batul pe la gard..... :lol:/>



Ah, nu este vorba despre alt cont.Cand le spun ceva vreau sa stie ca eu le-am spus, nu o clona.

View Postseverus_phantom, on 28 March 2011 - 07:12 PM, said:

Pai cum asa? Ai facut ceva? Moderator preview inseamna un fel de oaie neagra? Sau este un fel de fratele mai mic razvratit pentru ceva mai bun?


Bineinteles ca am facut ceva, altfel nu aveam moderator preview.Am deranjat persoane sus puse in lumea virtuala.
Nu inseamna nici oaie neagra si nici frate mai mic razvratit.Inseamna doar ca trebuie sa analizeze cineva ce scriu inainte de a putea fi citit de pasionati.
Unii pasionati sunt oameni sensibili, deci nu ma supara foarte tare masura lor.

This post has been edited by Bavaria: 29 March 2011 - 03:25 AM


#17 User is offline   alex230ro Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 308
  • Joined: 22-September 09

Posted 29 March 2011 - 07:22 AM

daca vrei pot sa postez eu acolo si la sfarsit scriu autor Bavaria :)/>
de mult nu am mai luat un warn o suspendare ceva :lol:/>

#18 User is offline   stefan_t Icon

  • Pasionat non-staff
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 275
  • Joined: 28-January 10
  • Location:Ploiesti
  • Car:e36, 325i cabrio

Posted 29 March 2011 - 09:06 AM

kamikaze, huh? :char-assaut:/>

#19 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 30 March 2011 - 01:29 AM

View Postalex230ro, on 29 March 2011 - 07:22 AM, said:

daca vrei pot sa postez eu acolo si la sfarsit scriu autor Bavaria :)/>
de mult nu am mai luat un warn o suspendare ceva :lol:/>


Nu este cazul.Nu este nimic nou pentru ei. :)/>

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users