BMW AUTO FORUM: SPECTRE 2 - BMW AUTO FORUM

Jump to content

SPECTRE 2

#1 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 03 September 2011 - 01:23 AM

Cred ca am deranjat multa lume cu primul editorial.Am primit un email cat eram in tara de la un moderator pasionat, vroia sa ne intanlim sa discutam.
M-am dus la intanlire, in definitiv ce putea sa se intample.Mare greseala am facut, am scapat ca prin urechile acului...
Ajunsesem deja de 10 minute la locul unde trebuia sa ne intanlim, cand vad ca apare un BMW negru cu geamuri fumurii.Masina impecabila, foarte curata si aranjata.
Trei persoane s-au dat jos din ea.Soferul, un tip imbracat la costum, avea niste ochelari negri care ii acopereau jumatate din fata.
L-am analizat repede cu privirea.Costum Gucci de ultima generatie(scria firma pe maneca stanga), ochelari cu rama groasa, D@G, par negru dat cu mult gel, ceas galben( aur), o cravata foarte eleganta, roz cu dungi negre si un ac de cravata galben intesat cu diamante, care se asorta foarte bine cu ceasul de la mana.Fularul de la gat, de un alb imaculat se asorta cu ciorapii albi din bumbac egiptean.
Intr-o mana tinea cheile de la BMW si in cealalta un telefon celular de ultima generatie.
Pantofii...impecabili.
Cei doi indivizi mergeau in spate, niste tipi foarte inalti si grasi imbracati amandoi la fel, cu costume de trening Adidas si incaltaminte sport tot Adidas.
Mi-am dat seama imediat ca am facut o greseala, pasionatii aveau legaturi cu mafia locala.
S-a apropiat de mine:
-Bavaria, tu esti?
-Da, zic eu.
-Stii cine sunt eu?
-Mi-am permis sa fac o gluma si am regretat imediat dupa aia, cine esti, urmasul lui John Gotti?
-Daca nu te potolesti cu glumele astea nesarate intanlirea va deveni foarte dureroasa pentru tine, vor avea grija de asta bodyguarzii platiti de mine.
-Ii platesti tu?Credeam ca esti de meserie trantor la parinti.Mi-am cerut insa scuze imediat deoarece baietii se indreptau usor spre mine.
-Sunt moderatorul de la pasionati, Mihai, zice el.
-Stiu, zic eu, te-am recunoscut dupa pantofi.
-Totul a ajuns prea departe.Ne-am saturat de acuzatiile tale, de toate jignirile.Sa iti fie un lucru clar, facem pe forum fix ce vrem noi, nu ne intereseaza legile sau alte prostii de genul asta.Noi suntem legea acolo.
Furam daca vrem, ii lasam pe altii sa fure si sa vanda acolo, pacalim asigurarile,...dar oglinzile, nimeni nu are voie sa se atinga de oglinzi.Ai inteles acum?Vad ca ai cam tacut, abia respiri acum, unde este Bavaria ala tare in gura tot timpul?
-Da, imi cer scuze, cred ca ai exagerat un pic cu parfumul si nu prea pot sa mai respir, ce este, Acqua di Gio?
-Nu te intinde la vorba cu mine.
-Am inteles si regret fapta, imi cer scuze, am zis eu spasit.
-Nu, nu, nu merge asa de usor.Am hotarat sa te si pedepsim.Trebuie sa ne platesti o amenda de 1000 de euro si in 24 de ore sa parasesti tara.
Deja mi se lipise tricoul de piele, cat de prost am fost, mi-a trebuit mie sa glumesc cu astia, era mai usor daca imi vedeam de treaba mea...
-Nu este mai usor daca va cumpar un server nou si dupa aia platesc si pentru o casa mica, unde sa stea serverul?
Cu plecatul este usor, am maine avion.
-Mda, nu ar fi o idee r....ba, tu faci misto de mine?Te avertizez pentru ultima oara, fara glume.Ai exact 4 ore sa trimiti banii in contul meu de paypal, mihaism86.
-De la ce vine sm, de la numele tau de familie?
-Nu, este de la smecherul si gata cu intrebarile astea prostesti.
-Pot sa iti mai pun o singura intrebare?
-Spune, dar mai repede ca trebuie sa ajung la intanlire si cu Ciupanezu, azi va linistesc eu pe amandoi.
-Cum de te-au ales tocmai pe tine,tu esti cel mai prezentabil dintre toti sau care a fost criteriul de selectie? De ce nu a venit altcineva la intanlire?
-Se vede ca ai plecat la capsuni de mult timp si esti rupt de realitate.Eu sunt cel care rezolva problemele, mai intreaba si tu in stanga si in dreapta...
-Gata cu discutiile.Banii in 5 ore si maine sa fii plecat din tara, altfel o sa regreti toata viata ca m-ai cunoscut.
-Am inteles, zic eu ,acum te duci la intanlire cu Ciupanezu?
-Nu este treaba ta, insa da, ma duc acum, de ce intrebi?
-A inceput sa se diminueze mirosul de la Acqua di Gio, ma gandesc ca nu o sa mai ai acelasi sarm cand o sa te intanlesti cu el.
-Cum le stii tu pe toate, am sticla de 200ml si este in masina.
-Hai, mars de aici acum, dispari.

Am plecat imediat, nu am asteptat sa mi se spuna de doua ori, dupa ce am dat primul colt am luat-o la fuga.Nu imi venea sa cred cat de usor scapasem dintr-o situatie asa de dificila...

#2 User is offline   muv Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 109
  • Joined: 22-March 11
  • Location:Bucuresti
  • Car:e91

Posted 03 September 2011 - 03:04 AM

:lol:/> nu esti normal

:damnmw:/>

#3 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 03 September 2011 - 04:25 AM

Daca eram normal, eram si acum moderator la pasionati. :)/>

#4 User is offline   sax Icon

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 562
  • Joined: 21-October 10
  • Location:Timisoara ( RO ) Alicante ( E )
  • Car:E39 528i
  • Motorcycle:Suzuki Bandit 400

Posted 03 September 2011 - 12:00 PM

Daaaa .. acum am inteles eu cat de bazat e Baluba :lol:/>

Ar trebui sa vb cu el sa ma lase si pe mine cu 5 sau 6 topicuri la mica publicitate .. dau spaga grasa .. o pereche de pantofi cu varf :lol:/> :faranumar:/>

#5 User is offline   Valentin Icon

  • Pancake Master
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 76
  • Joined: 13-September 09

Posted 03 September 2011 - 10:14 PM

View PostBavaria, on 03 September 2011 - 02:23 AM, said:

(...)
Nu imi venea sa cred cat de usor scapasem dintr-o situatie asa de dificila...


Doamne. Eram acolo, dar n-am indraznit sa te apar. In jurul meu era atata teama, de-o taiai cu cutitul. Nu pot sa-sti spun decat ca, dupa ce ai reusit sa fugi, am vazut ca cei trei au plecat veseli spre carusel.
Apoi au facut, pe rand, poze pe capota. :lol:/>

Dupa cum vedeti, am fost impresionat de poza aia :P/>

This post has been edited by Valentin: 03 September 2011 - 10:15 PM


#6 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 04 September 2011 - 06:53 AM

View PostValentin, on 03 September 2011 - 10:14 PM, said:

Dupa cum vedeti, am fost impresionat de poza aia :P/>



Dupa cum s-a vazut si eu am fost foarte impresionat. :D/>
Pozele la costum, in mall la fast food sau in masini noi sau scumpe, sunt priceless.Nu mai zic de stilul asta dur de a vorbi cu o domnosoara.
Poze pe capota... :haha-rire-395:/>

Sper ca Ciupanezu nu a patit nimic, poate a emigrat fortat la capsuni. :unsure:/>

#7 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 04 September 2011 - 07:26 AM

Acum am vazut ca @Mihai mi-a lasat un mesaj la pasionati.

"Mersi Bavaria că te-ai străduit să pari drăguţ cu editorialul :)/>). Apreciez! Ştiam că în adâncul sufletului eşti un om bun, doar că trecutul ce nu mă priveşte te desparte de a fi ok. Asta e! Numai bine:)"

Sper ca nu te-ai suparat acum, este destul de amuzant editorialul. :)/>
Ma rog, asa mi se pare mie cel putin.Nu m-am straduit, asa sunt eu tot timpul. :P/>

@wux
"6. @ tot forumul : Multumesc ca m ati vorbit pe la spate. It was fun ... "

Sper ca nu am fost bagat in galeata cu tot forumul. :unsure:/>

D-ra Wux, sper ca glumele mele nu au afectat intr-un mod negativ una dintre putinele prezente feminine de pe cel mai renumit forum BMW din Romania.In caz contrar sper sa accepti scuzele mele.

#8 User is offline   muv Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 109
  • Joined: 22-March 11
  • Location:Bucuresti
  • Car:e91

Posted 04 September 2011 - 07:38 AM

baiatul pierde esenta lucrurilor, ia totul superficial ca sa para barbat in fata duduii vux si al pasioneilor

#9 User is offline   stefan_t Icon

  • Pasionat non-staff
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 275
  • Joined: 28-January 10
  • Location:Ploiesti
  • Car:e36, 325i cabrio

Posted 04 September 2011 - 08:58 AM

bai. glumesti? incredibil cum apar tot felul de avortoni cu aere de fante de mahala(ferentari, giulesti sau chiar dorobanti) - intentionat scris asa pentru "criticii' de arta....

#10 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 05 September 2011 - 09:10 AM

Genial!!!! :lol:/> :lol:/> :lol:/> :lol:/> :lol:/> :lol:/> :lol:/> :lol:/> :lol:/> :lol:/> :lol:/>

#11 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 05 September 2011 - 09:52 AM

View PostBavaria, on 04 September 2011 - 07:53 AM, said:

Sper ca Ciupanezu nu a patit nimic, poate a emigrat fortat la capsuni. :unsure:/>


Când am ajuns acasă erau în faţa blocului cu toate bagajele mele făcute, Mihai! îmi apretase cămăşile la faţa locului, erau foarte bine pregătiţi băeţii!
Ziceau că nu mai am scăpare, că trebuie să plec cât mai departe de Mordor, se pare că i-am călcat pe nervi prea tare de data asta.
Acum stau ascuns, nu ştiu ce să fac.

Forumul s-ar putea să mai meargă până mâine, azi nu avea timp să distrugă server-ul pentru că avea un grătar cu băeţii şi cu toate fetele, micii nu aşteaptă...
Chiar mi-a bătut obrazul că îi sfârâia grătarul şi eu îl ţineam din treabă. :(/>

http://www.bublegum.net/uploads/s/sergio/8628.gif

#12 User is offline   stefan_t Icon

  • Pasionat non-staff
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 275
  • Joined: 28-January 10
  • Location:Ploiesti
  • Car:e36, 325i cabrio

Posted 05 September 2011 - 01:05 PM

oricum ai ochiul lui Sauron pe tine.....

#13 User is offline   kolea Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 58
  • Joined: 12-December 10
  • Location:Galati-Modena-Maranello
  • Car:e60 530i N52B30A

Posted 05 September 2011 - 04:17 PM

ati inenunit de tot!Uite de unde se inspira marii regizori de filme,de pe bmwautoforum :lol:/>

#14 User is offline   stefan_t Icon

  • Pasionat non-staff
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 275
  • Joined: 28-January 10
  • Location:Ploiesti
  • Car:e36, 325i cabrio

Posted 05 September 2011 - 04:38 PM

pai avem parteneriat....un fel de barter: noi indicam o poveste si personaje si ei le pun in film, ii mai macheaza si la sfarsit adauga aia cu " orice asemanare cu caractere din viata reala este pur intamplatoare" sau " acest film este un pamflet si trebuie tratat ca atare" :lol:/>

#15 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 05 September 2011 - 10:05 PM

View Postkolea, on 05 September 2011 - 04:17 PM, said:

ati inenunit de tot!Uite de unde se inspira marii regizori de filme,de pe bmwautoforum :lol:/>


Este meritul lor.Daca nu ar fi existat ei, nimic nu ar fi fost posibil. :)/>

#16 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 06 September 2011 - 10:08 AM

View Postkolea, on 05 September 2011 - 05:17 PM, said:

ati inenunit de tot!Uite de unde se inspira marii regizori de filme,de pe bmwautoforum :lol:/>


Te asigur că tot ce a scris Bavaria este adevărat. :)/>

#17 User is offline   kolea Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 58
  • Joined: 12-December 10
  • Location:Galati-Modena-Maranello
  • Car:e60 530i N52B30A

Posted 06 September 2011 - 03:16 PM

Baieti,chiar nu stiu ce sa cred :unsure:/>,parca totul este desprins dintr-o se seceventa a unui film cu gangsteri...ma faceti sa-mi fie frica sa mai intru pe acolo :D/>!
edit:Bine ca a scapat serverul!

This post has been edited by kolea: 06 September 2011 - 03:26 PM


#18 User is offline   Madalin Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 43
  • Joined: 17-June 11

Posted 06 September 2011 - 05:17 PM

Eu nu pot sa cred ca exista oameni cu un orgoliu asa mare pe forumuri, eram aproape convins ca povestea lui Bavaria este mai bine de 50% o fictiune relatata de un om cu talent de dramaturg. Nu imi vine sa cred ca unii oameni nu lasa problemele si micile dispute de pe forum acolo, multi le iau acasa si de aici pana la amenintari pe pm, telefon, chiar si la intalniri..........no comment.

Eu efectiv nu inteleg de ce atata ostilitate, de ce ai merge sa "rezolvi problemele" intr-o maniera asa extrema, este totusi un forum unde oricine ar trebui sa aiba oarece libertate de exprimare, si nu un ring de box.

#19 User is offline   TOM Icon

  • E39 DSP Master
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 628
  • Joined: 20-September 09

Posted 06 September 2011 - 08:58 PM

stai putin ca eu sunt cam confuz! povestea e reala? eu credeam ca e fictiune........

#20 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 07 September 2011 - 11:17 AM

Glumeam, normal că e ficţiune.

Majoritatea celor de pe forumuri sunt nişte şobolani în realitate, doar pe forumuri sunt obraznici şi agresivi.

  • (2 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users