BMW AUTO FORUM: Efecte combustibil "botezat" - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Efecte combustibil "botezat"

#41 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 07 April 2012 - 11:50 PM

View PostDanS, on 07 April 2012 - 07:40 AM, said:

Dar mai bine nu ma bag...



In general nu este bine sa te bagi.Daca recomanzi cuiva un service si are mari neplaceri acolo, pe cine crezi ca o sa injure? :lol:/>
Daca recomanzi cuiva sa cumpere o masina si la cateva luni i se strica cutia, pe cine crezi ca suna prima oara?

Eu stau departe de asa ceva, nu recomand nimanui nimic. :)/>

#42 Guest_EQB_*

  • Group: Guests

Posted 24 April 2012 - 11:57 AM

Quote

Buna Bogdan,

Costurile unui update general sunt de 400 de lei, iar timpul de lucru difera in functie de fiecare model BMW. Pentru un BMW E46 riscurile sunt foarte mari in cazul unui update, existand posibilitatea sa dea erori foarte mari la computere. Motivul pentru care ti-am cerut nr. de telefon este tocmai acesta, de a fi contactat de unul dintre colegii mei pentru a-ti explica aceste riscuri in detaliu.


Cand lucrezi cu dinozauri, normal ca exista riscuri foarte mari sa nu stii ce faci :D/>.

PS: Lasa ca il astept pe Bavaria sa vina in vacanta :D/>

#43 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 24 April 2012 - 02:08 PM

As putea sa stiu si eu cine a declarat cele de sus? :D/>

#44 Guest_EQB_*

  • Group: Guests

Posted 24 April 2012 - 03:35 PM

Relatii cu publicul © pentru Motor AG Pitesti.
Bine, tipa nu are nicio vina, a transmis si ea mai departe ce au zis colegii :(/>

#45 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 24 April 2012 - 04:25 PM

Da, nu stiu de unde scot chestiile astea, ca sunt riscuri foarte mari, ca apar erori ...Nu apare nimeni, se reprogrameaza un singur computer, exista o mica posibilitate ca dme-ul sa nu accepte programarea.In functie de nivelul la care este acum dme-ul, programarea poate sa dureze cateva minute si maxim 1 ora, 1 ora jumate.Doar la computerele pe care le-am reprogramat demontate de pe masina a durat aprox 1 ora, insa erau moarte.Ma refer bineinteles la dme pentru e46.Mai incearca si la alt service, chiar daca se intampla ceva, desi ma indoiesc, sigur gasesti pe cineva sa il reprogrameze.

#46 Guest_EQB_*

  • Group: Guests

Posted 25 April 2012 - 09:49 AM

Mai bine stau in banca mea, am un "noroc" la intamplari in service-uri de numa-numa'....
Inteleg ca se poate face si acasa cu DIS-ul atat timp cat ai o sursa de stabilizare a tensiunii conectata ? (doar ca info, nu fac experimente pe banii mei)

#47 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 25 April 2012 - 07:00 PM

Da, poti sa faci si acasa cu Progman sau cu ISTA-P.Merge si cu winkfp.
Cred ca se exagereaza deja cu computerele astea stricate in urma programarii, insa bineinteles ca este alegerea ta.Ma mir ca cei de la reprezentanta sunt asa de "speriati" si ti-au dat acel raspuns, ma gandesc la ce altceva sunt buni daca le este frica de o amarata de programare la un singur computer...

  • (3 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users