BMW AUTO FORUM: Original Auto - Service Bucuresti - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Regulament Bursa comercială
Page 1 of 1

Original Auto - Service Bucuresti Detailing si cosmetica auto

#1 User is offline   exxpertdetailing Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 5
  • Joined: 16-November 11

Posted 18 November 2011 - 01:57 PM

Este evident ca in orice stat civilizat, modul in care se intretine autoturismul tine de cultura, educatie si nivel de trai. Asistam in ultima vreme la un fenomen exploziv vis-a-vis de centrele de Detailing Auto: terminologie importata la care adaugam si Profesional obligatoriu si obtinem Professional Detailing Auto. Suna pompos la prima vedere, dar cei care apreciaza in mod deosebit curatenia si aspectul impecabil al autoturismului personal sau de serviciu inteleg si sunt consumatori ai acestor servicii.
Cateva cuvinte despre detailing auto: pachet de servicii prin care unui autoturism i se reda ''demnitatea aspectului'' de la inceputurile lui. De obicei se incepe cu o curatenie exemplara la exterior si la nivelul compartimentului motor, dupa care se ataca temeinic interiorul-tapiterie, plafon, fete de usi, compartiment portbagaj, compartiment roata de rezerva si bineinteles, se curata temeinic si roata de rezerva cand este cazul.Pasul doi si care este extrem de important este vizualizarea microindoiturilor cauzate la parcare, denturilor sau infundaturilor si marcarea acestora pentru a fi indepartate prin metoda de import Paintless Dent Repair adica Tinichigerie fara revopsire sau chituire, conditia majora pentru un rezultat impecabil fiind ca tabla sa nu fie afectata major sau vopseaua sa fie zgariata pana la stratul suport sau metal . Dupa indreptarea tuturor defectelor, se pregateste atacul final care se constituie dintr-o polisare succesiva si o ceruire finala.
Acestea sunt etapele firesti ale procesului de ''reanimare'' a unui autoturism exploatat mai putin ortodox sau pur si simplu ''liftingul'' necesar unui autoturism peste care anii au lasat urme inestetice.
Serviciile oferite sunt pentru aproape toate tipurile de masini (model, marca).
Preturile sunt determinate de mai multe criterii, cum ar fi: clasa masinii, nivelul de reparatii necesare, operatiile dorite, de aceea daca doriti sa stiti cat costa reparatia masinii dvs postati aici poze concludente si operatiile dorite (polisare, ceruire, ozonare, sau indreptarea tablei fara revopsire) si noi va vom oferi un pret cat mai apropiat de cel final.
Sau ne puteti contacta direct la:

Adresa:Bucuresti
Punct de lucru: Sos. Bucuresti-Ploiesti Nr.289
sediul Tiriac Auto ( fostul sediu Metro Otopeni )
visavis de aeroportul Henri Coanda ( Otopeni )
Mobil: 0723 000 408
E-mail: contact@originalauto.ro

#2 User is offline   alex230ro Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 308
  • Joined: 22-September 09

Posted 18 November 2011 - 01:59 PM

recomand,am facut la voi un E46 compact prin vara,aveam niste indoituri,nu au iesit toate 100% (aveam pe plafon aruncat ceva) dar oricum a iesit nesperat de bine.

#3 Guest_EQB_*

  • Group: Guests

Posted 18 November 2011 - 02:37 PM

Cat a costat ? Am avut si eu o indoitura micuta pe portiera, m-a costat 50 lei (acum vreo 2 ani) dar a iesit OK.

#4 User is offline   alex230ro Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 308
  • Joined: 22-September 09

Posted 18 November 2011 - 03:28 PM

200-300 lei parca?nu mai stiu,eu am avut mai multe lucruri de facut :)/>

#5 User is offline   exxpertdetailing Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 5
  • Joined: 16-November 11

Posted 20 November 2011 - 01:52 PM

alex230ro, EQB,
Ne bucuram ca am reusit sa va fim de folos si ca apreciati maniera noastra de lucru. Va multumim pentru increderea acordata si oricand sunteti bineveniti.

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users