BMW AUTO FORUM: E46 320d 2005 - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

E46 320d 2005 Break-ul meu "urat"

#1 User is offline   fantozzi007 Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 1
  • Joined: 06-December 11
  • Location:Slatina
  • Car:BMW E46 320d 2005

Posted 06 December 2011 - 11:25 AM

Salut! Dupa multe rataciri am revenit la BMW. Era singurul pe care nu il avusasem - E46 320d 150 CP 6+1 (despre care, fie vorba intre noi, nu prea aveam o parere cine stie ce)
Masina am achizitionat-o de la un impatimit, daca pot sa-i spun asa, omul avea mari certuri cu nevasta-sa vis-a-vis de masina si cu toate acestea omul si-a achizitionat-o in 2009. Femeii nu-i placea si gata. Asa ca bietul om , pana la urma a cedat si a fost nevoit sa o vanda, iar eu am fost prin preajma...

Masina este fabricata in 2005 si inmatriculata in feb 2005, este break, este Euro 4 ( spre surprinderea mea ). A fost achizitionata din Germania in decembrie 2009 la 143.000 km, iar in prezent masina are doar 156.000 km.

Ca si dotari :

- xenon oem
- tapiterie din piele dakota black
- scaune incalzite
- climatronic
- senzori ploaie-lumini-pres. pneuri
- PDC spate
- pachet lumini + pachet crom exterior
- incalzire suplimentara
- navigatie business 4/3 + DVD
- magazie 6 x CD-uri
- cotiera fata-spate
- plafonul negru shadow line
- jante aliaj 16" originale BMW (modelul nu il cunosc, dar arata bestial )
- geamuri electrice fata , etc.

Masina are tot istoricul service in Germania, iar in Romania fostul proprietar are o singura vizita in service la Bnat CAR Timisoara - toate reviziile apar in istoricul service din reteaua BMW. Am verificat si istoricul dar si nr de km in toate cele 3 chei, in calculatorul farurilor si peste tot km sunt identici cu cei din bord, asa ca tind sa cred , in procent de 99,99 % ca sunt km reali.

Ca si optiuni masina nu este iesita din comun, dar atat proprietarul din Germania cat si bietul om( napastuit de soarta) care a avut-o in Romania cred ca au tinut la aceasta masina ca la ochii din cap. Am avut BMW E90 achizitionat la 17.000 km din Germania si nu arata atat de bine cum este acest E46.
Astazi a plouat foarte mult pe la noi, masina este cam mizerabila, promit solemn ca o voi spala si va voi atasa poze cu ea, merita ! O zi buna tuturor !

This post has been edited by fantozzi007: 06 December 2011 - 11:36 AM


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users