BMW AUTO FORUM: cutie automata - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

cutie automata

#1 User is offline   meda81 Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 60
  • Joined: 17-November 10
  • Car:BMV E60

Posted 20 January 2012 - 10:37 PM

Salut la toti tot eu sunt cea cu probleme ....:)/>) de data asta vreau un sfat sau o parere vreau sa-mi schimb e60 manuala cu una automata tip joystic.. cum se zice ce parere aveti de aceasta cutie automata este ok sau.....?

#2 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 20 January 2012 - 11:01 PM

Cutia este foarte ok, uzura ei depinde de cati km(reali) are si de modul cum a fost condusa masina.

#3 User is offline   meda81 Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 60
  • Joined: 17-November 10
  • Car:BMV E60

Posted 21 January 2012 - 09:34 AM

Masina are pana in 125.000 km acum nu stiu cati de reali sunt are full service iar anul de fab este 2009 ..

#4 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 21 January 2012 - 11:39 PM

Inainte de a o cumpara ar fi bine sa te duci la un sevice pentru o inspectie generala.
Este diesel sau benzina?

#5 User is offline   Ildwardra Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 4
  • Joined: 23-January 12

Posted 24 January 2012 - 07:36 PM

Sunt unii care au probleme cu cutiile automate, eu le prefer dar probleme apar si la masinile noi si chiar daca o duci la service pot sa apara

#6 User is offline   meda81 Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 60
  • Joined: 17-November 10
  • Car:BMV E60

Posted 25 January 2012 - 10:22 AM

Este diesel, euro 5, si cam atat, am auzit ca ar fi ok dar ca trebuie schimbat uleiul la 90 mii km cam asa ceva ,cea pe acare o am acum scrie pe ea life time ... nu am schimbat uleiul la ea.

#7 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 26 January 2012 - 02:24 AM

Indiferent daca schimbi uleiul la cutie sau nu, ar trebui sa o duci la o inspectie inainte de a o cumpara.

#8 User is offline   meda81 Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 60
  • Joined: 17-November 10
  • Car:BMV E60

Posted 29 January 2012 - 11:33 AM

Masina o aduce cineva din Germania nu cred ca poate sa o verifice ,dar daca merge si este ok ?? ce ar putea sa fie ca si probleme ?

#9 User is offline   bengaas Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 2
  • Joined: 12-April 12

Posted 12 April 2012 - 07:53 PM

salutare!am si eu o intrebare care ma cam macina.am un bmw 525d din 2008(110000km)LCI automat si ma intreb daca e ok atunci cand schimba vitezele sa smunceasca?deci nu mereu face fitze sa zic asa,mai cu seama cred ca din a 2-3 sau 3-4 numai acolo si nu mereu.oricum cred ca plecarile de pe loc sunt cam incete parca ar fi ceva care o tine sau parca am ceva remorcat.tre sa o calc putin.vreo parere?ms

#10 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 12 April 2012 - 08:17 PM

zgomote anormale ai sesizat la schimbarea vitezelor (in afara de zmuciturile alea de ziceai)

#11 User is offline   bengaas Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 2
  • Joined: 12-April 12

Posted 17 April 2012 - 08:04 PM

View PostDanS, on 12 April 2012 - 07:17 PM, said:

zgomote anormale ai sesizat la schimbarea vitezelor (in afara de zmuciturile alea de ziceai)

sal!nu.nici un zgomot.am fost la bmw si am facut o inspectie generala in urma careia nu au gasit nimic,absolut ok totul daca pot spune asa.am intrebat de schimbarea uleiului si a zis ca depinde de km si cum s-a mers cu masina.oricum o sa schimb uleiul cand ajung in tara.treaba e ca,cutia e 'adaptiva' si tre sa merg ceva cu ea(abia am cumparat-o)lucru care as spune k e adevarat,nu mai face fitze si merge k unsa.totusi de la cunoscatori as vrea sa aflu daca e ceva ce tre sa ma sperie sau sa ma pregatesc de ceva rau?inca un lucru,pot schimba lumina din engel eye normala cu una 'gen' xenon sau led?e vreun bec numai de schimbat?

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users