BMW AUTO FORUM: masina mea - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

masina mea bmw 318i e36, "motanul olandez"

#1 User is offline   greg Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 4
  • Joined: 21-January 12

Posted 23 January 2012 - 08:09 PM

Salut! va fac cunostinta cu motanelul meu: bmw 318i e36,1997.masina am cumparat-o din Olanda acum 2 ani si este in continuare inmatriculata in aceasta tara. optiuni: abs,geamuri electrice fata,oglinzi electrice,dublu climatronic,pilot automat,inchidere cenralizata,alarma,jante originale BBS/15.Masina a costat 2300 E si pina in momentul de fata am mai cheltuit pe diferite consumabile,piese, si manopera(90% in Olanda) aprox.2000 E dupa cum urmeaza: filtru benzina ,bujii,telescoape spate,bielete antiruliu,pivoti,placute frina fata,saboti frina spate,chit ambreaj,ulei cutie de viteze,senzor abs ,compresor clima(nou),unitate clima(reparata),freon si alte chestii marunte. in momentul de fata are 238.000 km, viteza maxima(pe bord)atinsa de mine:200km/h(si mai mergea!) in Germania(nevasta-mea nu a realizat ce viteza am pina cind..... sa uitat la kilometraj :o/> :wacko:/>)Nu cred ca am s-ai fac vreo <operatie estetica> fiindca doresc sa il vind in viitorul apropiat(aviz amatorilor) si sa-imi achizitionez un 330i e46(depinde cum o dau la pace cu sotia).Ptr.virsta ei e o masina foarte ok,bineinteles cu atentiile de rigoare!sper ca nu v-am plictist cu prezentarea,numai bine!!!

Attached File(s)



#2 User is offline   Christian Icon

  • Stealth
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 733
  • Joined: 03-September 09
  • Location:أبو ظبي
  • Car:F01 730d
  • Motorcycle:ZZR 1400

Posted 23 January 2012 - 08:32 PM

Arată bine, îngrijită. Să o stăpâneşti sănătos!
Ar mai merge pe viitor un OBD mare şi un CD Player OEM.


P.S. Bine ai venit! :)/>

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users