BMW AUTO FORUM: Lista forumurilor BMW din Romania - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Lista forumurilor BMW din Romania

#21 User is offline   alex230ro Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 308
  • Joined: 22-September 09

Posted 03 April 2012 - 06:30 PM

View PostEQB, on 02 April 2012 - 11:25 PM, said:

Aham, deci:


se afla(u) sub aceeasi umbrela.

ce zici tu acolo ma rog cel putin bimmer au fost/sunt ale lui Jaffar(Dan) dar nu tin minte sa fi fost admin pe bmwclub,doar moderator .

#22 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 03 April 2012 - 06:39 PM

View Postpoleposition, on 03 April 2012 - 05:36 PM, said:

ai ratat topic frumos azi pe bmwclub, am vb si despre tine :rolleyes:/>

L-am primit...si am citit :mellow:/>
Nu ma asteptam...dar o sa multumesc personal cand ochiul meu de cotizant fraier o sa-l observe, logat aici, pe cel care a adus vorba de calitatea de donator= fraier si de primitor= smecher...(corect!!! )...O sa-l vad chiar si anonim logat fiind...fraierii cotizanti au acest simt suplimentar cauzat de donatii facute oamenilor destepti.
Chiar au fost smecheri primind bani oferiti de buna voie de catre fraierii printre care ma autoinclud si eu :lol:/>

Ca urmare, multumesc WLF (poza 1), much appreciated d-rive si asta pe bune (poza 2)

#23 User is offline   roby525d Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 24
  • Joined: 19-June 11
  • Location:Parma
  • Car:525d

Posted 03 April 2012 - 06:54 PM

View Postpoleposition, on 03 April 2012 - 04:36 PM, said:

pai si fake era admin.

ai ratat topic frumos azi pe bmwclub, am vb si despre tine :rolleyes:/>

dar m-a anulat admin instant cu o muie si centrala la ficat, asta e, daca nu imi stiu locul si conditia... ce sa facem.



Chiar tupeu pe tine Pole , ai reusit sa-l tragi pe Sauron afara din barlog , si ai obtinut si 2 raspunsuri de la el :0014:/> .

#24 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 03 April 2012 - 07:05 PM

View Postpoleposition, on 03 April 2012 - 05:36 PM, said:

dar m-a anulat admin instant cu o muie si centrala la ficat, asta e,

Iti dai seama de ce, daca nu, vezi mai jos aici...

View Postpoleposition, on 03 April 2012 - 05:36 PM, said:

am vb si despre tine :rolleyes:/>

Sunt protejat :lol:/>...

#25 Guest_poleposition_*

  • Group: Guests

Posted 03 April 2012 - 07:09 PM

ma rog, WLF a vrut sa zica altceva, a vrut o ironie, dar i-a iesit aiurea, a si zis apoi ca nu era o directa la adresa ta...

In orice caz, ideea era simpla:

Romulus a facut topic ca vrea bani de server, lumea a dat mult timp, vreun an asa. apoi a zis ca a rezolvat, insa mai lasa deschis topicul de donatii ca na... poate mai vrea lumea sa dea bani, de ce sa mai dea daca s-a luat servar, n-am inteles, in sfarsit.

Apoi au tot fost discutii "bai nene, pana la urma ce s-a facut cu banii?" arata ce ai luat, asa e normal, pune poza, zi cati bani s-au adunat, si scaneaza factura, pune pe forum sa vaza ochile noastre, ca ai zis ca o costat 100 de milioane, dim care 60 de milioane pusi de fraierii astia.

Cum s-au strans banii, ia-o in clontz bai fraiere, ce vrei ba ? hai sictir si ce te fute grija ce fac eu cu banii ? cam asa s-a pus problema, nu textual desigur, isna eu asa am interpretat atitudinea de azi.

Mie mi-a batut obrazu', ca cica eu n-am donat de ce ma bag, valea, topic closed, ce plm.

Apoi m-a luat capu, baaai drojdie ce esti tu Poleposition, pai tu ai dat 20 de milioane, ca atunci credeam in "proiect " ca sa zic asa si aveam promisinui, ca sa vezi vere ce o sa facem cu clubul asta, cutare cutare, ne asociem la bmwEurope, carduri, filme, multi ca mine au dat si ei, minim 50 de euro tine cont era inscrierea daca nu ma insel, ca era suma minima ca sa te inscrii in club... asta se intampla prin 2008 p-acolo, clontz din nou. S-a strans banu si gata, ia cu paine.

Apoi vihne fraieru de care zice WLF, vii si intrebi: "Pai domnu', aloo, cu clubul cu alea , ce se aude ?"; "Da'ce te fute grija".. "pai sa vezi admin, am dat si io niste bani si..." , "Ce-ai dat ba, ce bani, ce vrei , nu-mi spui tu mie pe forumul meu ce sa fac cu banii in casa mea"; "Pai sa vezi ca am mai dat si noi la server si...", "Ce sa vad ba, ia hai valea topic closed, ciocu mic ca poate iti dau si suspend".


ai inteles ?


Plus ca, din cate aud, se cere tuturor celor care vand pe forum, 50 de lei pe luna, am facut un calcul, sunt 40 de vanzatori autorizati, deci 2000 de lei lunar, cica zicea cineva ca ar fi pentru hosting.. bai al dreq hosting, dar serverele astea bmwclub, orbiteaza in jurul lui Mercur, sunt pe luna sau ce e as scump ? Nu mai pun reclama si cine stie ce alte combinatii.

Pentru ce se mai cer si donatii ? daca intrebi, "hai valea", "e casa mea, da-te dreq d-aci".

Nu comentez prea mult donatiile pentru michael cand a rasturnat masina, ca poate vorbesc cu pacat, desi... ma rog.

E un baiat acolo, roninbiz, el chiar are un handicap de multi ani, nu isi poate folosi picioarele, desi vine la intalniri, se implica in club etc, are o masina BMW modificata pentru cei cu dezabilitati, l-am cunoscut, este un om extraordinar, de ce nu s-a organizat donatie pentru el ? cred ca avea mai multa nevoie decat michael, sau servãr sau alte prostii de club.

Am mai auzit multe, insa nu-mi permit sa scriu sau sa zic fara permisiunea persoanelor implicate, daca doresc, o s-o faca ei.

#26 User is offline   alex230ro Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 308
  • Joined: 22-September 09

Posted 03 April 2012 - 07:13 PM

bai sa sa moara cicki cian voi chiar ati pus botul la vrajeala asta penibila ma?!!?
PLM bmwzone e tinut de Sixx acasa si la licenta am dat 10 oameni cate 40 de lei acum 2 ani las-o in sange.
Pe de alta parte am mai zis eu stie cinva ce masina avea Romica cand s-a infiintat bmwclub?dau o cola la ala de stie .

pfff veeeciineeeee care mama dracu club?!
pfaaaaaaaa baaaaaaaaai neeeenee nu cred pai la club i-a luat Jaffar licenta (sau acreditarea ce mama dracu era) prin 2008 de facea spume Romica ca nu poate sa faca club .

This post has been edited by alex230ro: 03 April 2012 - 07:15 PM


#27 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 03 April 2012 - 07:23 PM

View Postalex230ro, on 03 April 2012 - 07:13 PM, said:

stie cinva ce masina avea Romica cand s-a infiintat bmwclub?dau o cola la ala de stie .

Nissan Micra...si era al nevesti-si
iti dau adresa in PM dar vreau Pepsi ca (virgula) Cola dizolva rugina si nu e buna (foloseste DHL) :lol:/>

View Postpoleposition, on 03 April 2012 - 07:09 PM, said:

ma rog, WLF a vrut sa zica altceva, a vrut o ironie, dar i-a iesit aiurea, a si zis apoi ca nu era o directa la adresa ta...

Eu nu am inteles asta si tinand cont ca l-am vazut destul de des aici, citind, o sa-l interpelez cu prima ocazie ca sa clarifice el ce-a vrut sa zica :lol:/>

#28 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 03 April 2012 - 07:44 PM

Am incredere in ce-mi raspunzi Caline.
La mine fraierul donator te-ai referit?

#29 User is offline   WLF Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 6
  • Joined: 15-November 09

Posted 03 April 2012 - 07:45 PM

View PostDanS, on 03 April 2012 - 06:39 PM, said:

L-am primit...si am citit :mellow:/>
Nu ma asteptam...dar o sa multumesc personal cand ochiul meu de cotizant fraier o sa-l observe, logat aici, pe cel care a adus vorba de calitatea de donator= fraier si de primitor= smecher...(corect!!! )...O sa-l vad chiar si anonim logat fiind...fraierii cotizanti au acest simt suplimentar cauzat de donatii facute oamenilor destepti.
Chiar au fost smecheri primind bani oferiti de buna voie de catre fraierii printre care ma autoinclud si eu :lol:/>

Ca urmare, multumesc WLF (poza 1), much appreciated d-rive si asta pe bune (poza 2)


Aveam impresia ca lumea se prinde ca totul era la modul ironic. Si legat de smecheri, prosti si fraieri, era la modul general si perfect adevarat, DanS era doar un caz exemplificativ de "fraier" care doneaza voluntar si isi ia muie tot voluntar. Exista un singur smecher si mai multi fraieri. Ma poate contrazice cineva ca n-ati fost toti fraieri ca ati donat sau ca ati contribuit?

In momentul de fata, situatia este exact cum am descris-o eu si nimeni si nimic nu mai poate sa faca ceva. BMWclub este mult prea mare si puternic ca sa mai faca altcineva ceva, cu tot respectul pentru efortul multora din afara lui. Am destula experienta, am trecut prin multe scindari de genul asta, si concluzia e ca dupa ani de zile, bmwclub a ramas si a crescut, ceilalti au murit. Si au fost rupte bucati importante, bimmer.ro a fost un forum mare cu foarte multi useri activi. Ne place sau nu ne place, la cat de mare e bmwclub acum, si daca am disparea toti cei vreo 100 de oameni care posteaza zilnic, ar fi ca o picatura intr-un ocean. E ceva pus in miscare care nu mai poate fi oprit.

#30 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 03 April 2012 - 07:46 PM

View PostWLF, on 03 April 2012 - 07:45 PM, said:

Aveam impresia ca lumea se prinde ca totul era la modul ironic. Si legat de smecheri, prosti si fraieri, era la modul general si perfect adevarat, DanS era doar un caz exemplificativ de "fraier" care doneaza voluntar si isi ia muie tot voluntar. Exista un singur smecher si mai multi fraieri. Ma poate contrazice cineva ca n-ati fost toti fraieri ca ati donat sau ca ati contribuit?

Multumesc.

#31 User is offline   TitiTarola Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 13
  • Joined: 17-December 11

Posted 03 April 2012 - 07:47 PM

WLF, ai descris corect starea de fapt.
Totusi, niciodata sa nu spui niciodata.
Mai sunt lucruri care se pot face dar... e mai complicat si nu se poate scrie public :ph34r:/>

#32 Guest_poleposition_*

  • Group: Guests

Posted 03 April 2012 - 07:50 PM

toate alea de zici tu s-au intamplat numai dina cauza lui Romulus, forumul ala putea sa fie unul extraordinar, sub alta administrare si nici nu erau zeci de scindari, pentru care vina o poarta un singur om din punctul meu de vedere.

cred ca-i singura comunitate automobilistica care a avut atatea scidnari si probleme administrative.

#33 User is offline   WLF Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 6
  • Joined: 15-November 09

Posted 03 April 2012 - 07:54 PM

Pe mine chiar nu ma mai pasioneaza subiectul. E baiat destept si si-a urmarit interesul. Trebuie sa luati in calcul ca forumul asta are 8 ani si vor mai trece alti 8 ani fara sa se schimbe nimic. Omul este STAPAN pe mosia lui, nu are nimeni ce sa mai faca.

A existat un singur moment crucial. Momentul in care Jaffar si 535i a pus problema ca forumul sa intre in posesia asociatiei BMWclub. Momentul asta a fost acum 7 ani, nu s-a realizat, asa ca e tardiv acum cand forumul are zeci de mii de useri si genereaza profit proprietarului de drept.

#34 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 03 April 2012 - 07:58 PM

View PostWLF, on 03 April 2012 - 07:45 PM, said:

Exista un singur smecher si mai multi fraieri.
BMWclub este mult prea mare si puternic

Eu stiam ca e Mare si gras...nu puternic
Pe numele Mare am donat...deci se confirma ca este mare...corect. As fi donat si pe bmwclub si asa era normal...
Hai sa va zic de unde mi se trage mie simpatia lui verssatu.
Cand a intrat aici unul din moderatori, Mihai, l-am ginit si ulterior l-am acceptat...Mi s-a parut ciudat si i-am scris in PM ca l-as calca pe cap pe verssatu ca ma enerveaza atitudinea lui. Am banuit ca sifoneaza si asa a fost...Am incercat sa ma scuz si sa explic...Nu am reusit si de atunci m-a pandit...I-am dat ban, conform regulii stabilite aici, mi-a dat ban pentru el stie ce.
Banuiesc ca strategia asta de marketing ii apartine in vreun fel...deh, meseria...

#35 User is offline   TitiTarola Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 13
  • Joined: 17-December 11

Posted 03 April 2012 - 08:02 PM

Baiat destept esti cand iti urmaresti interesul intr-un mod corect.
Nu cand tu esti un coate goale, te folosesti de pasiunea si deschiderea la a realiza ceva cu ajutorul tuturor si dupa aia le dai cu flit.
Asta se numeste muiala, jigodism.

Si lucrurile nu sunt chiar atat de sigure cum spui tu.
Un forum misto organizat, cu chestii faine, condus de o echipa desteapta, intr-un an de zile da jos bmwfasaiala.ro Asta vorbind de caile ortodoxe...

Eu vand insa un singur impediment. Lumea forumurilor a intrat intr-o zona unde nu prea mai are cum sa creasca si nu poate decat sa ramana constanta sau sa scada.
Cand ai zilnic topicuri care nu au legatura decat indirect cu marca, cand nu se discuta nimic despre marca in sine zile intregi, esti un forum de cacat, sa fie clar.
Ori acel forum functioneaza mai mult cu bursa si offtopicul.

#36 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 03 April 2012 - 08:03 PM

Si daca parerea mea conteaza...
Daca acei 100 de useri ok s-ar muta aici, s-ar schimba situatia...in mult mai bine...aici ca aici ma intereseaza.. :lol:/>

trupa asta ar fi ok sa se mentina mai mult si mai des...si inca lipsesc :lol:/> Intra mai tarziu...
poleposition, TitiTarola, WLF*, Valentin, sax

#37 User is offline   WLF Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 6
  • Joined: 15-November 09

Posted 03 April 2012 - 08:05 PM

Tititarola e D-rive. Lol.

Promit ca de acum folosesc ghilimele cand mai fac vreo apreciere. "Baiat destept", pentru tine.

#38 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 03 April 2012 - 08:06 PM

View PostWLF, on 03 April 2012 - 08:05 PM, said:

Tititarola e D-rive. Lol.

Promit ca de acum folosesc ghilimele cand mai fac vreo apreciere. "Baiat destept", pentru tine.

Edit:
Pe bune??? :unsure:/>

#39 User is offline   TitiTarola Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 13
  • Joined: 17-December 11

Posted 03 April 2012 - 08:08 PM

View PostWLF, on 03 April 2012 - 09:05 PM, said:

Tititarola e D-rive. Lol.

Promit ca de acum folosesc ghilimele cand mai fac vreo apreciere. "Baiat destept", pentru tine.

Nu e adevarat.
d-rive e d-rive, Titi e Titi.

Totusi, un paradox emis de mine cu ani in urma.
Cum un prost a fost capabil sa prosteasca atatia oameni destepti?

#40 Guest_poleposition_*

  • Group: Guests

Posted 03 April 2012 - 08:09 PM

View PostWLF, on 03 April 2012 - 08:05 PM, said:

Tititarola e D-rive. Lol.

Promit ca de acum folosesc ghilimele cand mai fac vreo apreciere. "Baiat destept", pentru tine.


lol, chiar nu stiam cu cine sa asociez asemanarile in scriere :lol:/>

  • (5 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users