BMW AUTO FORUM: Filtrele aer "minune" Filcor ... - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

Filtrele aer "minune" Filcor ... pareri ..

#1 User is offline   sax Icon

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 562
  • Joined: 21-October 10
  • Location:Timisoara ( RO ) Alicante ( E )
  • Car:E39 528i
  • Motorcycle:Suzuki Bandit 400

Posted 16 April 2012 - 05:01 PM

Are cineva montat asa ceva pe masina ? Ati auzit de ei pana acum ?

Eu am tot citit despre tipul ala care a inventat sistemul !! Ma bate gandu sa-mi iau si eu unul :lol:/> e cam urat dar poate-si face treaba !


Quote

Utilizabil la 90% din modelele de masini de pe piata indiferent de carburantul folosit. Filcor Generic foloseste in proportie de 80% principiile de functionare ale “Filtrului supra-aspirat inversat”, premiat la Bucuresti, Bruxelles, Geneva, Moskova si Zagreb in 2009. FilcoR creste randamentul motorului tau fara sa fie permisiv. Prin acest lucru se obtine o crestere de putere si o scadere de consum fara a lasa mizeria sa intre in motor ca la alte filtre de pe piata.
FilcoR este singurul filtru multifunctional de pe piata Romaneasca. Calitatile FilcoR Generic au fost demonstrate pe test Dyno dar si de declaratiile clientilor. Replacementul (filtrul de schimb) este produs de catre Serkan Filters Iran si Romcarbon Romania cu element filtrant produs de Mann-Hummel Germania si indeplineste toate standardele de calitate in vigoare in UE.


http://www.filcor.ro/despre

This post has been edited by sax: 16 April 2012 - 05:12 PM


#2 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 16 April 2012 - 05:27 PM

Si eu care credeam ca in afara de Metabond nimic nu mai aduce asa imbunatatiri :lol:/>
Merita incercat...Am vazut un filmulet si nu seamana ceea ce este acolo cu ce este in link-ul de la tine...Este prevazut se pare si cu un element de racire...
Poate fi interesant.
http://observator.a1....tern_9703.html

#3 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 16 April 2012 - 06:29 PM

Supra-aspirat inversat.Cred ca asta spune tot. :)/>

#4 User is offline   sax Icon

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 562
  • Joined: 21-October 10
  • Location:Timisoara ( RO ) Alicante ( E )
  • Car:E39 528i
  • Motorcycle:Suzuki Bandit 400

Posted 16 April 2012 - 07:08 PM

In una dn poze e un Corvette cu 2 de astea montate in bot :lol:/> foarte ciudat arata !

E urat rau ...seamana cu alea de pe tractor/combine agricole vechi !

#5 Guest_poleposition_*

  • Group: Guests

Posted 17 April 2012 - 08:49 AM

Ce-mi place mie, cand producataorii de cacaturi, inventeaza cuvinte sau expresii bombastice, care nu au nici o logica iar fraieru' pune botu la harneala si cumpara :lol:/>

Ia sa vedem:

Noua generatie de filtre termoadaptabile cu inversare turbionala activa si backpressure control. Creste puterea masinii tale si scade consumul cu pana la 50% !

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users