BMW AUTO FORUM: Buna seara - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

Buna seara dragoste la prima vedere

#1 User is offline   c.c.c. Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 1
  • Joined: 16-June 12

Posted 16 June 2012 - 01:22 AM

BUNA SEARA!

In primul rand vreau sa salut toti iubitorii de BMW
Numele meu este Cristi, sunt din Iasi, am un E36(316i) si un E39(525i,asta i l-am plasat sotiei) eu mi-am ales E36, a fost prima dragoste si nu cred ca voi renunta foarte usor la ea, acum este bagata in vopsitorie, si daca tot bag ceva banuti in ea, as vrea sa-i schimb si amortizoarele fata, spate, arcuri fata spate, flanse, sa-i pun o bara stabilizatoare fata,si eventual niste jante de 16'',acum cu amortizoarele e o problema ??? sa pun sport sau normale dar pe gaz????ce sa fac? Dati-mi un sfat va rog, iar daca schimb pe sport ce ar mai trebui sa schimb??Daca e cineva care vinde asa ceva astept sfaturi.
Multumesc !

#2 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 16 June 2012 - 02:19 AM

http://bmwautoforum....__fromsearch__1

#3 User is offline   bmwe36 Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 4
  • Joined: 22-October 12

Posted 22 October 2012 - 10:45 AM

View Postc.c.c., on 16 June 2012 - 01:22 AM, said:

BUNA SEARA!

In primul rand vreau sa salut toti iubitorii de BMW
Numele meu este Cristi, sunt din Iasi, am un E36(316i) si un E39(525i,asta i l-am plasat sotiei) eu mi-am ales E36, a fost prima dragoste si nu cred ca voi renunta foarte usor la ea, acum este bagata in vopsitorie, si daca tot bag ceva banuti in ea, as vrea sa-i schimb si amortizoarele fata, spate, arcuri fata spate, flanse, sa-i pun o bara stabilizatoare fata,si eventual niste jante de 16'',acum cu amortizoarele e o problema ??? sa pun sport sau normale dar pe gaz????ce sa fac? Dati-mi un sfat va rog, iar daca schimb pe sport ce ar mai trebui sa schimb??Daca e cineva care vinde asa ceva astept sfaturi.
Multumesc !

BUNA BMW-ISTILOR ,SI EU IS FAN BMW SI AM UN E36 1,6 BENZINA,AM AVUT SI 1,8BENZINA SI 1,7 DIESEL.CE ZICETI O SA AM PROBLEME CU DIFERENTIAL SPER IARNA?

#4 Guest_poleposition_*

  • Group: Guests

Posted 22 October 2012 - 05:31 PM

Ce 1,7 diesel ? nu exista asa ceva la bmw.

Daca ai avut atatea BMW-uri ce rost are intrebarea asta tembela cu diferentialul iarna ? sau ma rog speranta, ca nu se intelege nimic intrucat pentru tine semantica sau topica unei fraze sunt mistere pentru tine. Probabil.

Insa e in regula, te poti inscrie in clubul bmw Resita, esti stas pentru forumul ala.

This post has been edited by poleposition: 22 October 2012 - 05:31 PM


#5 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 22 October 2012 - 09:19 PM

View Postbmwe36, on 22 October 2012 - 11:45 AM, said:

BUNA BMW-ISTILOR ,SI EU IS FAN BMW SI AM UN E36 1,6 BENZINA,AM AVUT SI 1,8BENZINA SI 1,7 DIESEL.CE ZICETI O SA AM PROBLEME CU DIFERENTIAL SPER IARNA?

Lucrezi cumva la AB?

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users