BMW AUTO FORUM: Troncanit spate e36 - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

Troncanit spate e36

#1 User is offline   mce Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 6
  • Joined: 11-April 11

Posted 25 July 2012 - 08:58 AM

Salut baeti am si eu o problema la masina mea e36 320i
de ceva timp a inceput sa se auda un zgomot pe spate un troncanit dar nu tot timpu
doar atunci cand o las in frana de motor se aude decat atunci cand da aproape sa se opreasca (ex: sunt in mers in treapt a 2`oa iau picioru depe acceleratie si o las asa pana aproape sa se opreasc atunci se aude troncanitu )
in mers nu se aude nimic cand accelerez nu se aude nimic
nu stiu exact cum sa mai explic sper ca se intelege cat de cat despre ce vreau sa spun :D/>

Astept pareri. Multumesc atnticipat!

#2 User is offline   pyu Icon

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 878
  • Joined: 12-September 09

Posted 25 July 2012 - 11:33 AM

Salut.

Rotile sunt stranse bine?

#3 User is offline   mce Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 6
  • Joined: 11-April 11

Posted 25 July 2012 - 12:13 PM

asta a fost o gluma sa inteleg ?

#4 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 25 July 2012 - 02:08 PM

Nu cred ca a fost o gluma din moment ce sunt useri care au avut acelasi simptom si cauza a fost aceasta.
In alta ordine de idei, pentru a diagnostica problema ta online, va fi nevoie sa mentionezi daca aceasta bataie o sesizezi la mijlocul masinii sau spre diferential.
Ca o prima verificare, eu as analiza flansele la cardan, rulmentul intermediar si jocul la pinionul de atac.

#5 User is offline   mce Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 6
  • Joined: 11-April 11

Posted 25 July 2012 - 07:59 PM

eu asa cred ca mai sunt si persoane puse pe glume :D/> care in loc sa iti dea un raspuns in legatura cu problema ta te iau la misto, in fine..
da rotile sunt stranse :D/>
O sa merg si la mecanic dar acu nu sunt acasa sunt la tara si decat sa merg la cineva pe aici sa se uite mai bine o las asa ca nu pare a fi o problema prea mare sper :D/> aa si app sunetul imi face impresia mai mult ca se aude in partea dreapta spate dar nu pot sa imi dau seama exact.

This post has been edited by mce: 25 July 2012 - 08:02 PM


#6 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 25 July 2012 - 09:54 PM

View Postmce, on 25 July 2012 - 08:59 PM, said:

eu asa cred ca mai sunt si persoane puse pe glume :D/> care in loc sa iti dea un raspuns in legatura cu problema ta te iau la misto, in fine..

Banuiesc ca ti-ai dat seama ca nu esti pe bmwclub...in fine (ca sa te citez)
La modul cum ai descris problema, este bine sa mergi totusi la un atelier. Poate este o simpla bucsa...dau si eu cu presupusul...

#7 User is offline   mce Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 6
  • Joined: 11-April 11

Posted 26 July 2012 - 02:58 PM

Pyu se pare ca ai avut dreptate imi cer scuze ca nu te-am luat in serios si am crezut ca a fost o gluma :blush:/> am verificat prezoanele la roata stanga spate si erau slabite!. Deci de acolo era problema acu nu se mai aude nimic :)/> deci iti multumesc pana la urma de raspun. Si sa il ... pe tampitu care a uitat sa stranga prezoanele la roata am mai mers si vreo 2000 km cu ea asa :)/>). Salutatre tuturor si multumesc inca o data de raspunsuri!

#8 User is offline   pyu Icon

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 878
  • Joined: 12-September 09

Posted 29 July 2012 - 12:48 PM

View Postmce, on 26 July 2012 - 02:58 PM, said:

Pyu se pare ca ai avut dreptate imi cer scuze ca nu te-am luat in serios si am crezut ca a fost o gluma :blush:/> am verificat prezoanele la roata stanga spate si erau slabite!. Deci de acolo era problema acu nu se mai aude nimic :)/> deci iti multumesc pana la urma de raspun. Si sa il ... pe tampitu care a uitat sa stranga prezoanele la roata am mai mers si vreo 2000 km cu ea asa :)/>). Salutatre tuturor si multumesc inca o data de raspunsuri!


Nu ai pentru ce, sunt patit :)/>
Exact cand sa o urc pe elevator, am dat cu piciorul in roata, si s-a vazut jocul.
Bine ca nu ti-a sarit roata.

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users