BMW AUTO FORUM: Ceasuri... - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Ceasuri... ce avem, ce ne dorim...

#121 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 21 June 2015 - 10:54 PM

Manolica, zilele astea am fost iar pe la Rolex, am gasit unul de imi place insa este foarte asemanator cu cel pe care il am acum.Ma rog, nici pretul nu este chiar de neglijat, 10k.

Attached File(s)

  • Attached File  image.jpg (20.08K)
    Number of downloads: 24
  • Attached File  image.jpg (55.55K)
    Number of downloads: 16


#122 User is offline   manolica1 Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 76
  • Joined: 20-December 12
  • Location:Nueva York
  • Car:una alta...

Posted 23 June 2015 - 05:20 AM

View PostBavaria, on 21 June 2015 - 10:54 PM, said:

Manolica, zilele astea am fost iar pe la Rolex, am gasit unul de imi place insa este foarte asemanator cu cel pe care il am acum.Ma rog, nici pretul nu este chiar de neglijat, 10k.

asta e poreclit Batman :lol:/> al meu e poreclit Hulk :D/> ceasul e superb, l-am probat si eu, dar am zis sa iau pe verde... :wub:/>

am probat si ce ai tu, e superb ceasul, deocamdata stau cuminte chiar daca in curand e ziua mea si am liber sa-mi cumpar ce vreau... :P/>

#123 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 23 June 2015 - 07:41 PM

Nu stiam ca se numesc asa :lol:/> Ambele sunt frumoase insa ma tenteaza mai mult Batman deoarece albastru este mai usor de asortat cu camasile, nu prea port verde.

#124 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 11 July 2016 - 04:30 PM

Saptamana asta il primesc, ii fac review dupa ce il folosesc.

Attached File(s)

  • Attached File  image.png (461.97K)
    Number of downloads: 9


#125 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 17 July 2016 - 07:18 PM

L-am purtat deja 2 zile.Am avut probleme cu sincronizarea la inceput, dupa ce am inchis telefonul si l-am redeschis a fost ok.Ceasul este foarte usor desi este destul de gros.Geamul cred ca este ceva plastic, design-ul imi place insa.Mecanismul este japonez, cel putin asa scrie pe capac.Monitorizeaza pasii cu precizie, l-am comparat cu Fitbit-ul si diferenta a fost de 100 de pasi la 7000, nu e rau.Imi place mult optiunea care indica ca ai stat prea mult inactiv.Este un ceas mai mult sport desi cred ca merge si la costum, asta a fost si ideea lor deoarece cam toate ceasurile fitness care exista acum au zeci de butoane si de functii iar design-ul cam lasa de dorit.Bine mai exista si altele frumoase, Tag Heuer are unul pe la 1500$, Mondaine pe la 1000$, asta a fost 300$.Are curea din piele insa carcasa este din plastic, mai este o varianta cu carcasa din metal la vreo 400$ insa mi-a placut mai mult asta.Cred ca este bun pentru cei care vor sa piarda ceva greutate si sa fie mai activi.Problema asta cu greutatea este o afacere cred de sute de milioane, pastile, mancare nu stiu de care, aparate fitness...toate garanteaza reducerea greutatii peste noapte.Aparatele astea care monitorizeaza activitatea sunt extraordinar de bune dupa parerea mea, bine pentru cei care chiar au intentia sa faca ceva, restul sunt prostii, ma refer la pastile si tot felul de diete aberante.Nu zic asta din carti ci din experienta, am slabit 17kg in 6 luni fara nici o dieta, pastile sau prostii de genul sa fac foamea sau sa nu mananc dupa nu stiu de ora seara.Bine si chestiile astea ca domne e varsta, ca sunt ocupat, ca muncesc mult, sunt stresat etc...toti muncesc, toti sunt stresati, nimeni nu are timp liber cat ar vrea sa aiba.Dupa mine totul tine de ambitie, vrei sa te rostogolesti pe strada si abia sa te mai inchei la sireturi...sau vrei sa te simti bine si sa nu cari dupa tine toata ziua niste kg de osanza, care cu timpul iti vor veni de hac mai devreme decat ar fi normal.Pana la urma cred ca cel mai important este ca fiecare sa se simta bine in pielea lui, eu nu ma mai simteam bine.

Attached File(s)



#126 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 18 July 2016 - 02:44 PM

Cum ai mai slabit mai exact?

#127 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 18 July 2016 - 04:16 PM

Singura chestie majora este ca am renuntat la zahar, nu mai pun in cafea zahar.Nu beau deloc sucuri oricum.Alergat timp de 2-3 luni 10km pe zi si de 3-4 ori pe saptamana greutati, acum am redus mult.Uite aici statistica.Valorile sunt reale, inregistrate zilnic sau la max 2-3 zile.Nu este usor insa nu este o tragedie, trebuie un pic de ambitie, de vointa.A trebuit sa schimb toate hainele insa asta sa fie problema.Alta chestie, trebuie minim 250-300 de minute pe saptamana pentru a vedea ceva rezultate si asta la un nivel moderat spre inalt, mers pe jos incet nu se pune.Primele 2-3 luni am facut cam 400-500 de minute pe saptamana insa acum nu mai am nevoie de asa de mult.La mancare nu am restrictii, nu cumpar alimente cu 0% grasimi sau dietetice, insa nu mananc haotic, fara control.Nu am luat pastile pentru slabit, doar proteine de 3-4 ori pe saptamana.Iau numai Allmax Isoflex insa asta iau de ani de zile.

Attached File(s)

  • Attached File  image.png (92.24K)
    Number of downloads: 9
  • Attached File  image.png (103.19K)
    Number of downloads: 5
  • Attached File  image.png (154.22K)
    Number of downloads: 5


#128 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 19 July 2016 - 09:03 AM

Felicitari! Eu mananc destul de sanatos, insa nu am reusit sa renunt la Cola. Asa cum spui, e vorba de vointa. La mine e vorba de lipsa ei.

#129 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 29 July 2016 - 03:20 AM

Da, multumesc!Am vazut ieri pe Netflix documentarul Fed Up.Am crezut ca dupa 5-10 min mut pe altceva...nici vorba, super interesant si il recomand tuturor, indiferent ca vor sa piarda ceva kg sau nu.Situatia generala este foarte trista si nu cred ca este afectata numai America.

#130 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 29 July 2016 - 03:39 AM

Sunt foarte multumit de ceas insa caut ceva mai elegant, am gasit ceva de la Timex destul de decent, m-am uitat si la Mondaine iar Tag nu cred ca a aparut.Am pus ochii pe asta, functii fitness, geam de safir si Swiss made, plus ca mi se pare foarte elegant.Este in jur de 1k.Ma duc in weekend pe la magazine, poate il gasesc in stock sa il vad.Am vazut ceva chinezarie care arata interesant, ceva Huawei pe android, destul de scump insa nu se califica pentru mine deoarece nu stau sa incarc un ceas la fiecare 2-3 zile.La fel si Apple, are mii de functii insa design-ul nu este deloc pe gustul meu.Asta de il vreau are baterie care tine 2 ani.

Attached File(s)

  • Attached File  image.png (393.35K)
    Number of downloads: 15


#131 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 31 July 2016 - 02:02 AM

Poza nu a iesit cine stie ce insa in realitate arata foarte bine, mi se pare foarte elegant.

Attached File(s)

  • Attached File  1.JPG (1.04MB)
    Number of downloads: 11
  • Attached File  2.JPG (437.12K)
    Number of downloads: 17


#132 User is offline   manolica1 Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 76
  • Joined: 20-December 12
  • Location:Nueva York
  • Car:una alta...

Posted 31 July 2016 - 05:39 PM

foarte frumos ceasul, sa-l porti cu placere...

#133 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 31 July 2016 - 07:14 PM

Manolica, multumesc!Nu aveau modelul cu cureaua din piele, astept sa ma sune sa o comand.Nu sunt hotarat inca daca sa iau maro sau neagra, le-as lua pe amandoua dar costa una cam 200$.

#134 User is offline   manolica1 Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 76
  • Joined: 20-December 12
  • Location:Nueva York
  • Car:una alta...

Posted 28 November 2016 - 02:56 AM

ma tot uit dupa un smart watch, daca ceasul e cu android nu prea se pupa bine cu iPhone, daca-mi iau de la apple(dar nu-mi place forma) nu stiu ce o sa fac cu el, pentru ca vreau sa trec la Samsung cand apare Galaxy S8, m-am cam plictisit de iPhone :blink:/>

#135 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 28 November 2016 - 10:25 PM

Eu sunt multumit de ambele ceasuri deocamdata.Nu mi-as mai lua alt telefon, iphone-ul merge fara probleme.

  • (7 Pages)
  • +
  • « First
  • 5
  • 6
  • 7
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

3 User(s) are reading this topic
0 members, 3 guests, 0 anonymous users