BMW AUTO FORUM: Pavilionul Romaniei - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

Pavilionul Romaniei ...

#1 User is offline   roby525d Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 24
  • Joined: 19-June 11
  • Location:Parma
  • Car:525d

Posted 07 November 2013 - 12:06 AM

Afacerea prin care Romania a devenit prima tara din Europa ce si-a cedat PAVILIONUL. Riscurile si milioanele din spatele unui simbol .

http://romaniateiube...nui-simbol.html

This post has been edited by roby525d: 07 November 2013 - 12:08 AM


#2 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 07 November 2013 - 09:50 AM

S-a ajuns la un nivel al coruptiei absolut dement.

#3 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 07 November 2013 - 05:05 PM

M-as fi asteptat ca dupa atatia ani sa nu mai existe nici o smecherie, nimic de furat...se pare ca mai au ramas cateva lucruri.

#4 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 07 November 2013 - 05:06 PM

Astia sunt in stare sa ne vanda si pe noi.

#5 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 08 November 2013 - 04:17 AM

Am citit ce s-a scris acolo si tot nu am inteles.Dupa parerea mea steagul unei tari apartine tarii respective, nu apartine presedintelui sau nu stiu cui.Altfel spus, te imbeti si nu mai stii ce este cu tine, vezi steagul Romaniei, esti clar in Romania.La fel si la capsuni, merg pe strada si vad steagul cu capsuni, sunt la capsuni in mod sigur.Cred ca asta este singurul motiv pentru care sunt expuse steagurile, sa stim unde ne aflam.Cum naiba sa vinzi steagul tarii pe ebay, astia sunt sub orice critica.
Eu cred ca lucrurile s-au intamplat cam asa.Se ducea alesul poporului la birou, in fata insititutiei i-a cazut steagul in cap, batea vantul rau probabil.S-a lovit la cap...acum ce sa faca, a luat cu el steagul in birou.Eu sunt convins ca trece greu o zi la birou, bine nu am muncit niciodata intr-un birou, doar pot sa banuiesc ce era in sufletul lui.Pai banii pe autostrazi I-am cheltuit deja, cu banii pentru spitale I-am luat lui ala mic un Ferrari...de unde naiba mai scot ceva bani si pentru toanta aia mica.Atunci I-au picat ochii pe steag, cred ca asa a decurs toata treaba.Stai asa frate, mi-a cazut steagul in cap, acum este al meu.O gandire de geniu, ma rog, sa nu uitam ca s-a lovit la cap.Pe bune acum, cum dracu sa iti treaca prin cap asa ceva, sa vinzi steagul tarii.Ce s-a gandit el, a sunat alti borfasi din alta tara.Bre, am un steag aici si vreau sa il vand.Initial aia au crezut ca este nebun si au inchis telefonul.
A sunat asta iar, bre, nu vreti sa cumparati steagul Romaniei, il puneti pe vapoarele alea ale voastre.Uite, va dau si drept de folosinta pentru vreo 30 de ani, ca am posibilitatea asta.Fenomenul asta tot nu pot sa il inteleg, insa cred ca eu sunt anormal de fapt, nu ei.Bineinteles ca aia au zis da, insa unul a intrebat, auzi domne daca luam noi steagul asta vapoarele voastre ce vor mai folosi?O intrebare fireasca zic eu.Pai nu stiu, sa puna steagul cu cap de mort si sa se duca la vanat...sa puna un steag cu Becali, daca vor pot sa puna un steag cu Angry Birds, nu ma pricep ca nu sunt marinar.Baaaa, vreti steagul sau nu?Bineinteles ca aia au acceptat imediat, mai ramanea problema banilor.Pai cati bani vrei?Pai sa fie vreo 30 de milioane de euro, nu de alta dar fata mea mica nu prea lega bine cuvintele nici dupa 3 facultati, asa ca am trimis-o la Sorbona.S-a intors acasa, insa nu se mai intelege nimeni cu ea,acum vorbeste o limba necunoscuta deci trebuie sa ramana definitiv in Germania...are nevoie de bani multi.
Este ciudat, de la comunism s-a ajuns la vanzarea steagului, la asta chiar nu ma asteptam, cred ca nu cunosc bine legile tarii.

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users