BMW AUTO FORUM: Intrebare - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

Intrebare inchidere centralizata

#1 User is offline   Lymbutza Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 87
  • Joined: 19-September 09
  • Location:Bucuresti - Progresu'
  • Car:1997 E36 Sedan 318i

Posted 21 October 2009 - 10:03 PM

Am pe masina inchidere centralizata din cheie si as dori sa fac pe telecomanda ! Am prin casa un kit Alarma+Inchidere centralizata .
Si acum intrebarea : Se pot folosii chestii de prin kitul ala pt a modifca inchiderea actuala de pe masina , alarma nu ma intereseaza !

Cam ce pret imi ia un electrician pt operatiunea asta ? Este nevoie sa umble la toate usile + portbagaj sau poate doar sa se concteze la modulul actual si sa aduce telecomanda ?

#2 User is offline   Fane_05 Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 85
  • Joined: 14-September 09
  • Location:Suceava

Posted 22 October 2009 - 09:16 AM

doar din module se face. eu am avut tot din cheie (bagam cheia in incuietoare) si mi-am pus din telecomanda, adica cu cheie diamant/romb de bmw si modul de inchidere a geamurilor cand incui usile. la mine a fost 200 lei tot (piese + manopera + facut chei), dar cineva care pune alarme iti ia cam 80-100 lei depinde cum te intelegi.

#3 User is offline   kosty 316 Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 129
  • Joined: 30-November 09
  • Location:suceava
  • Car:bmw 316 compact ,1994,m43b16

Posted 24 January 2010 - 08:37 AM

View PostFane_05, on 22 October 2009 - 01:16 AM, said:

doar din module se face. eu am avut tot din cheie (bagam cheia in incuietoare) si mi-am pus din telecomanda, adica cu cheie diamant/romb de bmw si modul de inchidere a geamurilor cand incui usile. la mine a fost 200 lei tot (piese + manopera + facut chei), dar cineva care pune alarme iti ia cam 80-100 lei depinde cum te intelegi.

Vroiam sa va intreb si eu ceva in legatura cu inchiderea prin telecomanda!
Si a luat framiu la Alfa un sistem care se monteaza in locul modulului de inchidere normala a masinii ca sa poti inchide din telecomanda!ce sanse sunt sa se potriveasca acel modul la mufa mea de la modul sa nu fac improvizatii sau ceva de genul?
are cumva cineva o imagine cu modulul de inchidere la bmw?tin sa mentionez ca ala care l a luat framiu e un sistem din asta "MADE IN CHINA",dar e foarte ieftin!48 ron!mersi

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users