BMW AUTO FORUM: adevarat sau o mare cacealma - BMW AUTO FORUM

Jump to content

adevarat sau o mare cacealma

Poll: Frauda sau nu (30 member(s) have cast votes)

frauda electorala sau nu

  1. Voted DA,au fost fraudate! (16 votes [53.33%] - View)

    Percentage of vote: 53.33%

  2. NU,a castigat pe dreptateBasescu! (14 votes [46.67%] - View)

    Percentage of vote: 46.67%

Vote Guests cannot vote

#21 User is offline   Franko Icon

  • المدرسة القديمة
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 182
  • Joined: 03-September 09
  • Location:km 0
  • Car:E30 convertible

Posted 07 December 2009 - 09:54 PM

Bineinteles, insa Basescu are in spate niste oameni care au facut mai mult sau mai putin bine. Eu unul, ii prefer pe Videanu/Ridzi/Udrea &co. decat pe Iliescu si pe Nastase.
L.e : caut acum despre bilderberg

#22 User is offline   Catalin Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 17
  • Joined: 10-September 09

Posted 07 December 2009 - 09:54 PM

Pole> filmul este trucat intr-un mod idiot de prost, iar cand zici simplist, nu supra-aprecia 90% din populatia Romaniei, ca in fond si in definitiv, electoratul se indentifica cu alesul lor, oricare ar fi el.

Ceea ce ma mira este ca exista persoane mai in varsta ca mine care inca judeca un om politic prin prisma moralitatii si imaginii, parca nevrand sa accepte faptul ca atata timp cat sistemul monetar va exista, intotdeauna va exista coruptia, cercuri de interese, mediu afacerist ce sustine mediul politic, si mai ales, nevoia de (a trai) mai bine a electoratului. Iar strict privind cele doua optiuni care le-am avut, nu am putut sa ma fac ca votez unul dintre partidele coarda, stiind ca votul meu ajunge la PSD, si implicit il imputerniceste pe Iliescu...

#23 User is offline   Franko Icon

  • المدرسة القديمة
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 182
  • Joined: 03-September 09
  • Location:km 0
  • Car:E30 convertible

Posted 07 December 2009 - 09:58 PM

Hai ma ca e dragut Iliescu . Mineri, revolutie ... ce amintiri :ph34r:/>

#24 User is offline   andrei™ Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 164
  • Joined: 17-November 09

Posted 07 December 2009 - 09:59 PM

View PostDanS, on 07 December 2009 - 08:20 PM, said:

In ce context spui aceste lucruri?
Care este baza ta in aclamatiile la adresa comunismului, dictaturii si securitatii?
Ramai ontopic si evita strigaturile puerile pe care nici tu nu le crezi.

Maniera in care marinarul a condus tara timp de 5 ani, nu ma poate face sa gandesc decat asa.

#25 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 07 December 2009 - 10:00 PM

View PostFranko, on 07 December 2009 - 09:54 PM, said:

Bineinteles, insa Basescu are in spate niste oameni care au facut mai mult sau mai putin bine. Eu unul, ii prefer pe Videanu/Ridzi/Udrea &co. decat pe Iliescu si pe Nastase.
L.e : caut acum despre bilderberg


Ce au făcut bine Videanu/Ridzi/Udrea? :)/>

Chiar nu pot să mă gândesc la ceva pozitiv făcut de ei.

Videanu s-a imbogăţit pentru 3 vieţi, a făcut afaceri cu primăria Bucureştiului în timp ce era primar, Udrea şi Ridzi au folosit fondurile ministerelor pe care le-au condus pentru propriile lor campanii de imagine etc.

#26 User is offline   Catalin Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 17
  • Joined: 10-September 09

Posted 07 December 2009 - 10:01 PM

andrei> care crezi tu ca ar fi fost o maniera buna de a conduce tara asta, si cam cum vezi tu (ipotetic vorbind) reforma in Romania odata cu preluarea puterii de catre PSD?

#27 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 07 December 2009 - 10:01 PM

View PostFranko, on 07 December 2009 - 09:58 PM, said:

Hai ma ca e dragut Iliescu . Mineri, revolutie ... ce amintiri :ph34r:/>


Iliescu este istorie.

Un om de 80 de ani nu cred că mai prezintă mare pericol...

#28 User is offline   Franko Icon

  • المدرسة القديمة
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 182
  • Joined: 03-September 09
  • Location:km 0
  • Car:E30 convertible

Posted 07 December 2009 - 10:03 PM

Cat timp este acolo reprezinta un potential pericol. Nu imi spune ca Geoana ia vreo decizie in partidul ala :lol:/> . Ce au facut Videanu &co. bine ? Nimic. Dar Nastase,Iliescu ? Marele afacerist SOV ce a facut bine ? a furat bine ...

#29 User is offline   andrei™ Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 164
  • Joined: 17-November 09

Posted 07 December 2009 - 10:07 PM

View PostCatalin, on 07 December 2009 - 10:01 PM, said:

andrei> care crezi tu ca ar fi fost o maniera buna de a conduce tara asta, si cam cum vezi tu (ipotetic vorbind) reforma in Romania odata cu preluarea puterii de catre PSD?

Nu vad nicio Romanie infloritoare sub bagheta psd-ului, dar credeam totusi intr-un guvern stabil si am fi avut sansa sa ne debarasam de scandalurile matelotului.

#30 User is offline   Catalin Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 17
  • Joined: 10-September 09

Posted 07 December 2009 - 10:12 PM

daca asta e singurul motiv pentru care ai optat pentru PSD, trebuia sa compari instabilitatea guvernului PSD din anii precedenti, cu cea a PD/PD-L-ului.

View Postblue6, on 07 December 2009 - 10:09 PM, said:

ca sunt unii care nu stiu sa piarda, asta e partea a 2-a... :)/>


paradoxal, chiar Iliescu (!) aparea aseara si zicea ca Basescu nu stie sa piarda :D/>

#31 User is offline   Franko Icon

  • المدرسة القديمة
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 182
  • Joined: 03-September 09
  • Location:km 0
  • Car:E30 convertible

Posted 07 December 2009 - 10:13 PM

Cam asta este problema, sunt destule persoane care au uitat cum era pe vremea PSD-ului. Nu sunt de acord cu circul facut de Basescu,in schimb a reusit sa construiasca pasajul de la Baneasa, si mai are un proiect in lucru. Cu PSD-ul cred ca eram in aceeasi situatie de acum 5 ani.

#32 User is offline   TOM Icon

  • E39 DSP Master
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 628
  • Joined: 20-September 09

Posted 07 December 2009 - 10:17 PM

:lol:/> :lol:/> :lol:/>

e clar ca tara merita presedintele pe care l-a ales. peste jumatate + 1 din cei care au votat, au votat cu basescu!

needucat, birjar, hot, incult, manelisti jegosi si OTV.....cu asta am vazut eu ca si-a asociat Traian Basescu imaginea in campania electrorala si nu numai iar cei care l-au votat s-au identificat cu el pentru ca logic altfel nu il votau. au fost peste 50%, foarte bine, ne meritam soarta!!!

alea cu comunistii sunt povesti. comunismul nu mai exista, iliescu sigur nu mai prinde alegerile de peste 5 ani, omu e inofensiv, oricum el niciodata nu a fost dupa bani
....multi au ramas cu sechele de la revolutie

foarte multi (cetateni) s-au mintit singuri la alegerile astea, o sa isi dea palme mai tarziu.....

#33 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 07 December 2009 - 10:22 PM

View Postblue6, on 07 December 2009 - 10:09 PM, said:

http://www.youtube.c...h?v=XbMP_hdcJZ0

ciupa, tu esti liberal. uite ce zice antonescu de geoana. :)/>


faza cu frauda... toti se plang acuma ca stiau de frauda, da ieri la ora 21:00, n-au zis nimic. chiuiau de bucurie.

ca sa nu mai zic de ponta

P: la ei, sistemul a functionat mai bine
R: ce sistem?
P: dde frauda....
R: deci si dvs aveti sistem de fraudare, doar ca nu fct asa de bine?
P:...aaa... nu va face cinste aceasta intrebare.


un lucru e clar. voturi s-au furat. de ambele parti. ca sunt unii care nu stiu sa piarda, asta e partea a 2-a... :)/>


Eu n-am zis că PSD n-ar fi furat, sunt absolut sigur că şi ei au furat destul de mult.
Însă Băsescu a fost avantajat de faptul că sunt mai mulţi primari şi prefecţi PDL decât PSD.

În orice caz, mie mi s-a părut o mare mizerie campania electorală, aş fi preferat să iasă Crin Antonescu.

View PostFranko, on 07 December 2009 - 10:13 PM, said:

Cam asta este problema, sunt destule persoane care au uitat cum era pe vremea PSD-ului. Nu sunt de acord cu circul facut de Basescu,in schimb a reusit sa construiasca pasajul de la Baneasa, si mai are un proiect in lucru. Cu PSD-ul cred ca eram in aceeasi situatie de acum 5 ani.


Păi tu ştii cum era pe vremea PSD-ului? :)/>

În 2004 erai probabil prin clasa a 8-a, ţi se rupea ţie de politică atunci. :)/>

Şi să fim serioşi, pasajul de la Băneasa sau cei 40 de km de autostradă nu sunt nişte realizări, sunt nişte lucruri cât se poate de penibile.

Gândeşte-te că preţul unui km de autostradă este cel mai scump în România, mai scump decât în orice altă ţară europeană.

View PostFranko, on 07 December 2009 - 10:03 PM, said:

Cat timp este acolo reprezinta un potential pericol. Nu imi spune ca Geoana ia vreo decizie in partidul ala :lol:/> . Ce au facut Videanu &co. bine ? Nimic. Dar Nastase,Iliescu ? Marele afacerist SOV ce a facut bine ? a furat bine ...


Fals, Iliescu şi-a pierdut influenţa după ce a pierdut posibilitatea de a redeveni preşedinte.

Cum nimic? Înţeleg să ai o antipatie pentru PSD, dar nici cu ochelari de cal vizavi de PDL nu este bine.

#34 User is offline   andrei™ Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 164
  • Joined: 17-November 09

Posted 07 December 2009 - 10:24 PM

Pai tocmai Basescu nu stie si nu accepta sub nicio forma sa piarda, ceea ce l-a facut sa actioneze rapid si eficient. Eu m-am scarbit de replicile astea cu "vointa poporului", "cetateanul a fost cu mine", etc...imbecilitati si de populismul asta al lui. Nu-l suport pe Iliescu, care mi se pare inofensiv acum, nici pe Guzgan si nici pe acela Care este, dar ca sa ajung sa pun stampila pe un om ca Basescu, trebuie sa fi trait departe de realitatile crunte ale tarisoarei noastre.

#35 User is offline   Franko Icon

  • المدرسة القديمة
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 182
  • Joined: 03-September 09
  • Location:km 0
  • Car:E30 convertible

Posted 07 December 2009 - 10:24 PM

View PostCiupanezu, on 07 December 2009 - 10:21 PM, said:

Păi tu ştii cum era pe vremea PSD-ului? :)/>

În 2004 erai probabil prin clasa a 8-a, ţi se rupea ţie de politică atunci. :)/>

Şi să fim serioşi, pasajul de la Băneasa sau cei 40 de km de autostradă nu sunt nişte realizări, sunt nişte lucruri cât se poate de penibile.

Gândeşte-te că preţul unui km de autostradă este cel mai scump în România, mai scump decât în orice altă ţară europeană.

Parca erai incantat de penibilitatea aia de pasaj ... daca era in locul lui Basescu, Geoana in acesti 5 ani crezi ca aveam autostrazile din Germania si economia Elvetiei ?

#36 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 07 December 2009 - 10:26 PM

Nu mă încălzeşte cu nimic existenţa lui.

Pe de altă parte, este penibil ca Băsescu să se laude cu realizarea unui pasaj.

Cu această logică, Ceauşescu ar merita să fie şi acum preşedinte, doar a făcut multe şosele, blocuri, pasaje, clădiri administrative. :lol:/>

#37 User is offline   Franko Icon

  • المدرسة القديمة
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 182
  • Joined: 03-September 09
  • Location:km 0
  • Car:E30 convertible

Posted 07 December 2009 - 10:29 PM

Pai Ceausescu macar a facut ceva, PSD-ul ce a facut ?

#38 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 07 December 2009 - 10:34 PM

View PostFranko, on 07 December 2009 - 10:29 PM, said:

Pai Ceausescu macar a facut ceva, PSD-ul ce a facut ?

PSD-ul a furat destul de mult, probabil la fel de mult ca PDL, însă într-o manieră mai discretă.

Mici paşi către o Românie normală au fost făcuţi şi în perioada regimului PSD.
România nu a intrat în Uniunea Europeană şi în NATO din cauza lui Popeye.

View Postblue6, on 07 December 2009 - 10:30 PM, said:

ciupa, pai daca au fraudat alegerile si psd si pdl, mai conteaza cine a castigat? sau strigam FRAUDA!!, doar cand nu castiga aia care vrem noi? daca castiga psd, nu tot prin frauda castigau?


Contează pentru că Băsescu este nociv pentru România datorită naturii sale dictatoriale.

Ba da, tot prin fraudă.

Asta demonstrează cât de penibilă este clasa politică din România.

#39 User is offline   Franko Icon

  • المدرسة القديمة
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 182
  • Joined: 03-September 09
  • Location:km 0
  • Car:E30 convertible

Posted 07 December 2009 - 10:34 PM

Asa este, a intrat din cauza strumfului
http://media.hotnews.ro/media_server1/image-2008-01-14-2190892-46-strumf-foto-smurf-com.jpg

Tocmai din cauza ca este penibila politica in Romania nu inteleg de ce toata lumea se agita atat. Oricare iese fura, macar sa mai vedem si noi ceva din banii aia furati. Un asfalt mai bun, o strada mai curata etc.

#40 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 07 December 2009 - 10:36 PM

Eu nu am spus că ar fi intrat din cauza unui partid/regim anume, însă Băsescu declară că el este cel care a facilitat intrarea României în NATO.
Penibil...


Probabil pentru că Băsescu a reuşit să devină cel mai antipatic om politic de după revoluţie.
Şi am putut vedea aşa ceva pe durata mandatului lui Băsescu?

  • (5 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users