BMW AUTO FORUM: adevarat sau o mare cacealma - BMW AUTO FORUM

Jump to content

adevarat sau o mare cacealma

Poll: Frauda sau nu (30 member(s) have cast votes)

frauda electorala sau nu

  1. Voted DA,au fost fraudate! (16 votes [53.33%] - View)

    Percentage of vote: 53.33%

  2. NU,a castigat pe dreptateBasescu! (14 votes [46.67%] - View)

    Percentage of vote: 46.67%

Vote Guests cannot vote

#61 User is offline   kretzu Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 103
  • Joined: 14-September 09
  • Location:Bucharest
  • Car:e39 525d

Posted 08 December 2009 - 01:55 PM

mda atata lucru ai putut sa vezi...eu cel putin am voie sa gresesc , presedintele nu :)/>

#62 User is offline   andrei™ Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 164
  • Joined: 17-November 09

Posted 08 December 2009 - 03:12 PM

View PostCiupanezu, on 08 December 2009 - 11:30 AM, said:

Poţi spune de Geoanăe prost, populist, că are un limbaj de lemn, însă dacă-l compari cu Băsescu, tot e mai ok.

Cel mai mare populist din Romanica noastra este Baselu.

#63 User is offline   io's® Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 393
  • Joined: 17-September 09
  • Location:Bucureşti 44°26'05.71N 26°08'12.70E
  • Car:black sedan e46 & red/white Coop'

Posted 08 December 2009 - 04:25 PM

eu ma abtin de la votul topicului, cum necum a castigat, chiar daca a fraudat => hotul neprins e negustor cinstit :D/>
insa au am pastrat ceva pt cei ce i-au dat votul, o sa-l arat peste 5 ani cand o sa-si dea si ei seama ca au votat degeaba :lol:/>

#64 User is offline   kretzu Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 103
  • Joined: 14-September 09
  • Location:Bucharest
  • Car:e39 525d

Posted 08 December 2009 - 05:06 PM

View Postblue6, on 08 December 2009 - 02:19 PM, said:

ai voie sa gresesti cat vrei. la o adica, ai voie si sa jignesti cat vrei. dar cei 7 ani de acasa, n-au legatura cu convingerile politice.

stai linistit nu-i nevoie sa-ti dau tie explicatii despre cei 7 ani ai mei de acasa. nici ce-mi tot explici mie aicea n-are vreo legatura cu iubitul base dar , sa traiesti bine

#65 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 08 December 2009 - 06:00 PM

http://www.jurnalul.ro/usr/imagini/0-109039-securedownloadl.jpg

:haha-rire-395:/>

#66 User is offline   Franko Icon

  • المدرسة القديمة
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 182
  • Joined: 03-September 09
  • Location:km 0
  • Car:E30 convertible

Posted 10 December 2009 - 12:17 PM



#67 User is offline   kosty 316 Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 129
  • Joined: 30-November 09
  • Location:suceava
  • Car:bmw 316 compact ,1994,m43b16

Posted 11 December 2009 - 04:23 PM

Cu toate ca sunt un PDL ist convins incep sa ma indoiesc dar nu de alegeri ci de faptul ca nu intereseaza pe nimeni de tara si popor!Atat de mult tin la functia de premier si PDL SI PNLsi PSD ca o sa tina tara asta in criza asta politica mai mult decat in cea financiara!Nu este nimeni in stare sa lase de la ei in favoarea poporului si tarii noastre care se duce de rapa!
De asta le zic si lui BASESCU SI ANTONESCU SI GEOANA : RUSINE SA VA FIE NESIMTITILOR ,NU DA TI UN BAN PE POPOR!

#68 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 11 December 2009 - 07:32 PM

Era evident acest lucru de multă vreme.

#69 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 17 December 2009 - 07:46 PM

Ce supriză să fie iar Boc premier. :lol:/>

http://lh4.ggpht.com/_paj1UEDMkbw/SfsLIBCQLgI/AAAAAAAAAGE/T_AOnv78tLg/Basescu%20Boc_thumb[5].jpg
http://www.realkafka.ro/wp-content/uploads/2008/12/basescu-boc.jpg

#70 Guest_poleposition_*

  • Group: Guests

Posted 17 December 2009 - 07:51 PM

Cum spuneam, v-a facut chioru' prin penetrare fortata la rozeta... asta e, va place, ia sa traiti voi bine inca 5 ani. Si va multumim, ca din cauza voastra (sau datorita voua ?) o sa traim si noi "bine" inca 5 ani.

Catre cei 5 milioane + care l-au votat pe domnul Traian Basescu presedinte al Romaniei din nou.

Sa va fie de bine.

#71 User is offline   Andrei Icon

  • Vuuuumm
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 299
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Codlea - BRASOV
  • Motorcycle:Honda Transalp

Posted 17 December 2009 - 07:57 PM

Si daca iesea alalalt, banuiesc ca asa ziceau si cei care l-au votat pe Base...:lol:/>
Deci, nicicum nu-i bine...:unsure:/>

#72 User is offline   b-99-tck Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 51
  • Joined: 20-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 24 December 2009 - 01:06 PM

in democratie ca si in sport nu conteaza cati votanti au ocupat locul 2
pe podium sta doar 1 si chestia asta cum zice Geoana ma cam lasa rece ,ca avem si noi 5000000 de romani care ne-au votat nu am auzit-o nicaieri si nici nu o mai voi auzi decat la comunisti,ai pierdut te duci acasa , asta e , dar baietii PSD nu vor domne ca ei erau asa de destepti ca faceau deja guvern si aliante , toate astea inainte de alegeri , erau asa de siguri ca au si castigat , da de unde stiau ? e uite ca a iesit Basescu si iar le-a stricat aranjamentele , noroc cu strainatatea , ca aia nu au plecat de bine si tot din cauza comunistilor si bineinteles ca nu mai vor sa auda de ei , si cred ca daca iesea Geoana ne intorceam inapoi cu 20 de ani , tot cu Iliescu de dupa perdea , si ca sa nu-l iert nici pe Antonescu cu revolutia bunului simt ,pai unde e bunul simt ? ai tupeul si nesimtirea sa ceri postul de prim ministru dupa ce pierzi alegerile , ai nesimtirea sa te aliezi tu ca partit de dreapta ,istoric cu doctrina ,cu oameni care au stat in puscariile comuniste , sa-ti calci in picioare electoratul , cu PSDul ?, pai cum vine asta domnule Crin ?putina rusine asa fata de noi stia care v-M votat in primul tur chiar nu aveti ? Pai puteam sa punem si noi stampila pe Geoana din primul tur daca vroiam , nu trebuia sa ne ajutati dumneavoastra
Am votat Basescu fireste, nu era sa votez cu Geoana ,dupa ce mi-a tras-o Antonelu

#73 User is offline   io's® Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 393
  • Joined: 17-September 09
  • Location:Bucureşti 44°26'05.71N 26°08'12.70E
  • Car:black sedan e46 & red/white Coop'

Posted 24 December 2009 - 04:11 PM

View Postb-99-tck, on 24 December 2009 - 02:06 PM, said:

chestia asta cum zice Geoana ma cam lasa rece ,ca avem si noi 5000000 de romani care ne-au votat nu am auzit-o nicaieri si nici nu o mai voi auzi decat la comunisti,

:wacko:/>
tu nu, eu da, am auzit spusa chiar de PDListi, parca si tov Capitan.. asta... dom' presedinte a spus-o :D/> aaa.. stai putin ca si astia tot comunisti sunt.. da-i draq ca tot acolo au invatat toti

ne mai auzim peste 5 ani, eu deja am inceput sa rad muhahahahaaaahahaahaaaaaaa, sa vezi cat o sa rad atunci :lol:/>
tare as vrea sa ma insel :ph34r:/>

#74 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 24 December 2009 - 08:33 PM

View Postb-99-tck, on 24 December 2009 - 01:06 PM, said:

si ca sa nu-l iert nici pe Antonescu cu revolutia bunului simt ,pai unde e bunul simt ? ai tupeul si nesimtirea sa ceri postul de prim ministru dupa ce pierzi alegerile , ai nesimtirea sa te aliezi tu ca partit de dreapta ,istoric cu doctrina ,cu oameni care au stat in puscariile comuniste , sa-ti calci in picioare electoratul , cu PSDul ?, pai cum vine asta domnule Crin ?putina rusine asa fata de noi stia care v-M votat in primul tur chiar nu aveti ? Pai puteam sa punem si noi stampila pe Geoana din primul tur daca vroiam , nu trebuia sa ne ajutati dumneavoastra
Am votat Basescu fireste, nu era sa votez cu Geoana ,dupa ce mi-a tras-o Antonelu


Bănuiesc că nu crezi într-adevăr că vreun partid din România se ghidează după vreo doctrină.
Crezi că în PDL nu sunt o grămadă de foşti comunişti şi de oameni care au fost în PCR?

Nu ar trebui să-i baţi obrazul şi lui Băsescu pentru că după ce tu i-ai dat un vot anticomunist, el vroia să facă alianţă cu cei pe care tu îi numeşti comunişti spunând că aia era doar o temă de campanie?

Eu cred că şi Băselu' le-a tras-o urât de tot celor care au votat cu el pentru că în campanie îi numea comunişti pe cei din PSD.
Adică PSD-ul este partid plin de comunişti şi oligarhi în campanie, dar după ce câştigă alegerile nu mai e nici o problemă.

#75 User is offline   the_rifle Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 138
  • Joined: 24-September 09
  • Location:Bucharest

Posted 22 January 2010 - 06:38 PM

View PostCiupanezu, on 07 December 2009 - 09:58 PM, said:

Au fost multe cazuri de voturi plătite, asta chiar a fost o chestie clară.

Atât cei de la PDL cât şi cei de la PSD au plătit voturi cu 50-100 Ron sau tot felul de produse.

Băsescu nu merită să fie preşedintele României, nu este un om de caracter...

Iar românii care au votat din străinătate probabil că nu au nici o treabă nici cu realitatea din România.


+1
Exact asa gandesc si eu.
In opinia mea , cetatenii ce nu traiesc in romania nu ar trebui sa aiba drept de vot. Au ales sa traiasca in alta parte ? Foarte bine , dar sa ne lase pe noi sa traim cum vrem noi !
Ce treaba au cetatenii romani din america cu traiul din romania ?
Sa ne mai scuteasca apatrizii cu impresiile lor politice...
Ii numesc apatrizi cu toate ca au doua cetatenii pt simplu fapt ca nici in romania nu traiesc dar nici in alte societati nu sunt asimilati cu toate ca sunt integrati social...

Ca definitie apatrid se refera la cineva fara cetatenie dar in fapt apatridul este "omul fara tara"...

Unii traiesc de 20 de ani in afara dar au impresia ca stiu ce se intampla in romania...

This post has been edited by the_rifle: 22 January 2010 - 06:51 PM


#76 User is offline   B72EGR Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 216
  • Joined: 25-September 09

Posted 22 January 2010 - 10:38 PM

pe mine pur si simplu NU ma mai intereseaza ce se intampla cu tara asta in urmatorii 5 ani. :)/>

cand il vad pe base nu am absolut niciun sentiment de mandrie ca e presedintele meu. nu ma reprezinta absolut deloc, cand ma uit la el imi zic "cine e baiatul asta chior si chel care e la cotroceni...?" mi se pare ca un strain asa...

e la fel ca constantinescu si iliescu, adica nimic. nu reprezinta nimic, nu a facut nimic si nici nu o sa faca nimic pentru tara asta.

tara de 2 lei cu oameni de 2 lei, multa mizerie, m-am inchis in mine si nu ma mai intereseaza ce se intampla in afara.

romanii sunt niste jeguri de oameni asta e parerea mea. multa prostie, multa mizerie, multa ipocrizie si cam toate defectele pe care le poate avea un popor, noi le avem. nu gasesc nici macar o singura calitate pe care sa o aiba neamul asta. poate si din cauza ca am avut ghinion de cand ne-am nascut, sa locuim in partea asta a europei si in toata istoria ne-au calarit ba unii, ba altii si am invatat sa fim niste jigodii, niste frustrati, niste complexati, niste tradatori, niste mincinosi si niste trisori.

e trist si ar fi fost bine sa fi fost o mare cacealma dar din pacate ma tem ca e doar adevarul.

#77 Guest_poleposition_*

  • Group: Guests

Posted 22 January 2010 - 10:41 PM

Quote EGR: romanii sunt niste jeguri de oameni asta e parerea mea. multa prostie, multa mizerie, multa ipocrizie si cam toate defectele pe care le poate avea un popor, noi le avem. nu gasesc nici macar o singura calitate pe care sa o aiba neamul asta. poate si din cauza ca am avut ghinion de cand ne-am nascut, sa locuim in partea asta a europei si in toata istoria ne-au calarit ba unii, ba altii si am invatat sa fim niste jigodii, niste frustrati, niste complexati, niste tradatori, niste mincinosi si niste trisori.

mai sunt si exceptii...

This post has been edited by poleposition: 22 January 2010 - 10:42 PM


#78 User is offline   B72EGR Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 216
  • Joined: 25-September 09

Posted 22 January 2010 - 10:44 PM

e pe dracu, sunt prea putini si conteaza deloc.

peste tot in lumea asta toti ne stiu de tigani si de hoti.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9a/Revolutionary_Romania_by_C_D_Rosenthal.jpg

ce tara e asta, sa-ti vorbeasca cici ghicitoarea de "flacara violet" si toata tara sa latre numai despre asta. ce-i mizeria asta ? romania e un mare stadion.

#79 Guest_poleposition_*

  • Group: Guests

Posted 22 January 2010 - 10:49 PM

Eu ma mandresc cu ascendentii mei...culmea, aia romani, ca din partea grecilor nu as avea cu ce, aveau o plantatie de maslini in Volo si faceau comert cu ulei de masline.

This post has been edited by poleposition: 22 January 2010 - 10:57 PM


#80 User is offline   kosty 316 Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 129
  • Joined: 30-November 09
  • Location:suceava
  • Car:bmw 316 compact ,1994,m43b16

Posted 24 January 2010 - 08:51 AM

View Postpoleposition, on 22 January 2010 - 02:49 PM, said:

Eu ma mandresc cu ascendentii mei...culmea, aia romani, ca din partea grecilor nu as avea cu ce, aveau o plantatie de maslini in Volo si faceau comert cu ulei de masline.

Eu zic oricum ca TIGANII ne au distrus reputatia peste tot!Nu ma intelegeti gresit nu sunt rasist dar pe tigani nu i suport!Si oricum daca a inceput sa creada si politicieni in prezicerile lor,e chiar grav!Azi la ei:flacara violet,ce prostie mai este si asta??!!
Am tinut cu base ca mi se parea un om mai k lumea fata de ceilanti,cred ca nu e asa ,toti sunt o apa si un pamant,poate ne meritam soarta!
Acum sa va pun o intrebare:Stiti cand e tiganul om?
cand il vezi de la 20m departare si zici:"uite vine un om"cand se apropie zici"aaa e tigan"!
Scuze daca am jignit pe cineva ,repet nu sunt rasist!

  • (5 Pages)
  • +
  • « First
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users