BMW AUTO FORUM: adevarat sau o mare cacealma - BMW AUTO FORUM

Jump to content

adevarat sau o mare cacealma

Poll: Frauda sau nu (30 member(s) have cast votes)

frauda electorala sau nu

  1. Voted DA,au fost fraudate! (16 votes [53.33%] - View)

    Percentage of vote: 53.33%

  2. NU,a castigat pe dreptateBasescu! (14 votes [46.67%] - View)

    Percentage of vote: 46.67%

Vote Guests cannot vote

#81 User is offline   the_rifle Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 138
  • Joined: 24-September 09
  • Location:Bucharest

Posted 24 January 2010 - 10:01 AM

View Postkosty 316, on 24 January 2010 - 09:51 AM, said:

Am tinut cu base ca mi se parea un om mai k lumea fata de ceilanti,cred ca nu e asa ,toti



Cum ti-ai dat tu seama ca "Base" e mai ca lumea ? Ca o tinea in chefuri la restaurante ca facea ziaristii gaozari sau tiganca imputita ?

Si ce daca Geoana era mai prostanac ? Noi de jmenarul asta politic aveam nevoie ?
De ce era Geoana mai prostanac ? Ca nu era tare in gura ? Ca n-ar fi stricat relatiil cu Rusia cum a facut-o chiorul asta de avem cel mai mare pret la gaze din toata Europa ?

E bine acum ca ne ocoleste magistrala de gaze ? "Pai nu e treaba mea... hahaha... Pai daca gandim cu anusul normal ca ne merge prost...

Si mai spuneti ca ne meritam soarta... pai nu voi l-ati votat ? Acum pozati si in victime...

Pai voi va meritati soarta ! De ce sa trag eu pt votul vostru pus cu curul ?

Nu stiu cine zice ca nu-l intereseaza soarta romaniei pe urmatorii 5 ani. Dar tu unde traiesti frate de nu te intereseaza ? Esti asa de neatins de criza ? Esti pocait de nu te intereseaza banii si impozitele ?

Asta cu nu ma intereseaza e cea mai mare tampenie... Nu e detashare e tampenie !

Asta e ca faza cu tzaranul de se duce la curva cu sida... Dupa ce i-o trage curva ii zice ca are sida... El implacabil baga mana in buzunar si scoate un prezervativ pe care-l purta ca talisman... Deci conta ca il are in buzunar nu daca-l si folosea...

Pai nici pe mine nu ma intereseaza 'tzara" ca nu e a mea cu acte dar ma intereseaza sa-mi mearga mai bine. NU ????????????


Tot asa te superi si pe gropile din asfalt si dai cu masina in toate sa te razbuni pe gropi ?

Nu ma intereseaza frate de gropile lor fir-ar ai dracu'.... mie masina sa-mi mearga bine...

This post has been edited by the_rifle: 24 January 2010 - 10:15 AM


#82 User is offline   the_rifle Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 138
  • Joined: 24-September 09
  • Location:Bucharest

Posted 24 January 2010 - 10:26 AM

Noi suntem deshtepti. Noi nu votam. Conteaza ca avem drept de vot nu daca-l si exercitam si da-i dreacu pe-astia cu politica lor... Ce daca a facut basescu datorii de 90 de miliarde ? Ce le-am facut eu ? Nu... Nu le-ai facut tu dar implicit tu cu mine si alti prosti ca noi le vom plati din banii dati pe taxe si impozite... dar pe noi nu ne intereseaza ce se intampla in urmatorii 5 ani... Noi traim intr-un glob de cristal si n-are cum sa ne afecteze si ne rugam la Doamne-doamne sa nu ne atinga criza...


Conteaza ca suntem multi si prosti sau doar ca suntem prosti dar multi ? :unsure:/>

Unde sunt reformele guvernului ? Ce face piticul asta onanist ? Se imprumuta sa plateasca pensiile ? Asta e planul anticriza ?

Da, dar noi nu suntem pensionari asa ca nu e treaba noastra... Si ce daca sunt taxele mari ? Noi suntem someri asa ca nu avem pe ce sa platim impozit. Deci pt noi e bine...
Si ce daca sunt gazele scumpe ? Eu nu gatesc... nevasta-mea gateste.... plus ca mancam din ce in ce mai rar... si doar cand mergem in vizita... Da-i dracu sa plateasca ei daca gatesc...

This post has been edited by the_rifle: 24 January 2010 - 10:36 AM


#83 User is offline   the_rifle Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 138
  • Joined: 24-September 09
  • Location:Bucharest

Posted 24 January 2010 - 10:57 AM

Uite frate electoratul...
De astia depindem... Astia au drept de vot si voteaza !!!!

http://zing.ro/imagini/economie/taranii%20pot%20sa%20vanda%20lapte%20si%20oua%20in%20pie-4159.jpg


Oare cat pot intelege din realitatea inconjuratoare ? Fac baie odata pe an si dorm cu porcul in casa dar au drept de vot !

Ei nu sunt tzigani. Ei sunt romani de-ai nostri ! Talpa tarii ! Mandria de a fi roman ! Peste 50% din populatia tarii ! Tare frate...

This post has been edited by the_rifle: 24 January 2010 - 11:03 AM


#84 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 03 February 2010 - 10:28 PM

Este de remarcat faptul că, deşi nu încerc să-i jignesc şi nici nu-i privesc de sus pe astfel de oameni, sunt cei care-şi vând votul pentru un pachet de făină sau pentru nişte bani. Desigur că sunt cazuri destule şi la oraş.

Problema este că, aşa cum vrea să evidenţieze the_rifle, nivelul de cultură şi de educaţie a unei mari părţi dintre români este foarte scăzut.

#85 User is offline   dex Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 165
  • Joined: 25-September 09
  • Location:Brno, Czech Republic
  • Car:e60

Posted 03 February 2010 - 10:36 PM

La urma urmei, votul unui retard este echivalent cu votul unui academician matematician doctor profesor universitar

#86 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 03 February 2010 - 10:40 PM

Cu siguranţă.

Însă nu este corect.

#87 User is offline   dex Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 165
  • Joined: 25-September 09
  • Location:Brno, Czech Republic
  • Car:e60

Posted 03 February 2010 - 10:58 PM

Nu este corect, dar nu se poate rezolva...

#88 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 04 February 2010 - 12:05 PM

Da, foarte adevărat.

Eu înţeleg foarte bine politica şi clasa politică, toţi sunt făcuţi din acelaşi aluat, aluat din care este făcut şi poporului.

Nu sunt cu nimic mai răi decât majoritatea românilor de rând, acesta este adevărul deşi doare.

Clasa politică nu se va schimba până când nu se va schimba poporului, în fond clasa politică nu provine de pe Marte ci din rândul poporului, popor care nu stă prea bine din foarte multe puncte de vedere.

#89 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 10 February 2010 - 11:18 PM

O chestie foarte haioasă:

Quote

”Fara nici o legatura cu ce s-a discutat pina acum, vreau sa spun ca mi-a venit o idee. Stim cu totii de propunerea de sanctificare a lui Eminescu. Fara a dori sa discut pe aceasta tema, propun sanctificarea lui Traian Basescu. In definitiv, de ce nu? Cine ar merita, mai mult, sa fie sanctificat? Cine ne-a salvat de “moguli” si de “comunisti”? Cine lupta contra coruptiei? Cine are grija de noi? Cine este tatucul nostru? Cine este Mesia, salvatorul si eroul neamului, singurul om cinstit din politica romaneasca, daca nu din intreaga tara, cine este cel mai inteligent, cel mai competent? Cine este cel mai iubit fiu al poporului, cel mai iubit dintre paminteni, cel care nu poate fi atacat, in primul rind, pentru ca e inatacabil (e fara pata) si, in al doilea rind, pentru ca, a-l ataca pe salvatorul neamului, inseamna sa te faci vinovat de tradare de tara? Cine intruneste toate aceste calitati si multe altele (limba e prea saraca pentru a le putea descrie pe toate)? Ati ghicit – zeul chel, Traian Basescu. Asadar, propun, cu toata seriozitatea, ca Basescu sa fie sanctificat. Nu stiu care sint treptele ce trebuie parcurse, pentru asa ceva. Presupun ca trebuie facuta o cerere, catre Biserica Ortodoxa Romana. Eu zic sa facem aceasta cerere. Pentru a fi cit mai convingatoare, trebuie sa fie semnata de cit mai multi oameni. Cu cit mai multi, cu atit mai bine. Daca se poate, tot poporul. Si, cind BOR va vedea ca tot poporul cere sanctificarea lui Traian Basescu, nu va avea de ales si o va acorda. Altminteri, se va lasa cu manifestatii de strada.”


:lol:/> :lol:/>

http://danvoiculescu...traian-basescu/

#90 User is offline   Raziel Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Banned
  • Posts: 77
  • Joined: 15-September 09
  • Car:E46 316

Posted 30 October 2010 - 08:10 PM

View Postkosty 316, on 07 December 2009 - 06:22 PM, said:

Spre bucuria mea tin sa va mentionez ca basescu a ramas presedintele Romaniei!Bravo BASESCU,bravo PD L!


tot bucuros esti??

#91 User is offline   81rgl Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 197
  • Joined: 03-February 11
  • Location:Arad - Oradea
  • Car:BMW E46 .... 2.500 cmc ... Cabrio.
  • Motorcycle:Sunt prea fraged... :))

Posted 27 September 2011 - 01:50 AM

View PostRaziel, on 30 October 2010 - 08:10 PM, said:

tot bucuros esti??


:lol:/>

Nu prea gust politica... nu imi place gustul de fecale

Tara asta si-ar revenii din prostia si c@catul in care se afla poate daca ar fi presedinte Isus si guvern alcatuit din arhanghelii si serafinii lui.

Deci ... NEVER

Acesta fiind si motivul pt care am parasit romania (nu merita nici macar efortul apasarii tastei shift)

This post has been edited by 81rgl: 27 September 2011 - 01:51 AM


#92 User is offline   Madalin Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 43
  • Joined: 17-June 11

Posted 27 September 2011 - 10:39 AM

Te inteleg perfect, as parasi Romania maine daca mi s-ar ivi o oportunitate.

#93 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 28 September 2011 - 01:12 AM

Nu eset situatia roz nici la capsuni, mai ales in perioada asta cand toata economia se prabuseste.

#94 User is offline   sax Icon

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 562
  • Joined: 21-October 10
  • Location:Timisoara ( RO ) Alicante ( E )
  • Car:E39 528i
  • Motorcycle:Suzuki Bandit 400

Posted 28 September 2011 - 02:18 AM

Da dar e mai roz decat in tara :lol:/>

#95 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 30 September 2011 - 07:59 AM

View Postsax, on 28 September 2011 - 02:18 AM, said:

Da dar e mai roz decat in tara :lol:/>



Depinde.In Romania poti sa faci foarte multi bani repede, asta daca esti genul si te "descurci".
La capsuni nu merge chiar asa, furtul pe fata nu mai este la moda de multi ani.
Pentru ceilalti oameni corecti, care muncesc, eu cred ca este o alternativa viabila.

  • (5 Pages)
  • +
  • « First
  • 3
  • 4
  • 5
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users