BMW AUTO FORUM: Cum se monteaza headunit-ul 2DIN Dynavin? - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

Cum se monteaza headunit-ul 2DIN Dynavin?

#1 User is offline   migu73xxx Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 10
  • Joined: 13-October 09
  • Car:bmw e46 coupe

Posted 23 March 2010 - 11:46 PM

sall baiteti,ai si eu o intrebare,saptamana viitoare vreau sa montez dynavin 2 din,pe un e46 coupe,si nu stiu ce sa fac,cum sa leg suboferul,direct la 2 din,sau sal leg pe amplificator,am un amplificato in porbagaj de 1000 w,si cum ar fi ma i bine sal leg,cum sar auzi mai bine,sal leg pe statie sau sal leg la iesirea subower de la 2 din,a doua intrebare este,am sa montez camera video la el in spate,si vreau sa stiu daca as putea si in fata la oleg o cmaera video,stie cineva daca se poate sa pun 2 camere video,sa pot vedea in spate ,si sa pot vedea si in fata,stie cineva daca se poate,si cum sa fac?va rog sa ma ajutati si pe mine,ca nu vreau sa ma i umblu la el dupa ce lam montat,multumesc

#2 User is offline   Myx Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 181
  • Joined: 17-November 09

Posted 23 March 2010 - 11:52 PM

View Postmigu73xxx, on 23 March 2010 - 11:46 PM, said:

sall baiteti,ai si eu o intrebare,saptamana viitoare vreau sa montez dynavin 2 din,pe un e46 coupe,si nu stiu ce sa fac,cum sa leg suboferul,direct la 2 din,sau sal leg pe amplificator,am un amplificato in porbagaj de 1000 w,si cum ar fi ma i bine sal leg,cum sar auzi mai bine,sal leg pe statie sau sal leg la iesirea subower de la 2 din,a doua intrebare este,am sa montez camera video la el in spate,si vreau sa stiu daca as putea si in fata la oleg o cmaera video,stie cineva daca se poate sa pun 2 camere video,sa pot vedea in spate ,si sa pot vedea si in fata,stie cineva daca se poate,si cum sa fac?va rog sa ma ajutati si pe mine,ca nu vreau sa ma i umblu la el dupa ce lam montat,multumesc



Migule legi subul la amplificator . Cred ca poti monta si a doua camera dar ai nevoie de o interfata suplimentara .

#3 User is offline   migu73xxx Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 10
  • Joined: 13-October 09
  • Car:bmw e46 coupe

Posted 24 March 2010 - 12:25 AM

View PostMyx, on 24 March 2010 - 12:52 AM, said:

Migule legi subul la amplificator . Cred ca poti monta si a doua camera dar ai nevoie de o interfata suplimentara .



ms mult,si cum este interfata aia,imi poti arata una?unde se leaga interfata acea suplimentara?

#4 User is offline   migu73xxx Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 10
  • Joined: 13-October 09
  • Car:bmw e46 coupe

Posted 24 March 2010 - 02:18 AM

pentru statie am tras semnal din bocxele din spate ,si asa am legat statia,pt ca cd original de masina nu avea iesire aux pt sa leg statia,si acum cum fac ca dynavin are si iesire aux,leg statia la dynavin,sau las asa statia legata pe boxele din spate a masini?sami explice cineva care se pricepe cum sa fac totul multumesc

#5 User is offline   Myx Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 181
  • Joined: 17-November 09

Posted 24 March 2010 - 09:46 AM

View Postmigu73xxx, on 24 March 2010 - 02:18 AM, said:

pentru statie am tras semnal din bocxele din spate ,si asa am legat statia,pt ca cd original de masina nu avea iesire aux pt sa leg statia,si acum cum fac ca dynavin are si iesire aux,leg statia la dynavin,sau las asa statia legata pe boxele din spate a masini?sami explice cineva care se pricepe cum sa fac totul multumesc



Ar fi bine sa faci un traseu normal acum daca dinavyn are iesire aux pe 4 canale ,renunti la mufarea la boxele spate , ia un kit instalare si vii cu semnal din fata . Pt interfata aia ia legatura cu userul dereglatu din partea cealalta .

#6 User is offline   migu73xxx Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 10
  • Joined: 13-October 09
  • Car:bmw e46 coupe

Posted 24 March 2010 - 02:24 PM

View PostMyx, on 24 March 2010 - 10:46 AM, said:

Ar fi bine sa faci un traseu normal acum daca dinavyn are iesire aux pe 4 canale ,renunti la mufarea la boxele spate , ia un kit instalare si vii cu semnal din fata . Pt interfata aia ia legatura cu userul dereglatu din partea cealalta .


om mss mult,la ce chit instalare te referi?cablul ala de 5 metri ?la ala te referi?sau mai am nevoie si de altceva inafara de cablul ala?si explicami cum leg,bag cablul in iesirea aux de la dynavin,si trag cablul in spate la statie si acolo il bag in statie,asa sa fac?

#7 User is offline   Myx Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 181
  • Joined: 17-November 09

Posted 24 March 2010 - 05:23 PM

View Postmigu73xxx, on 24 March 2010 - 02:24 PM, said:

om mss mult,la ce chit instalare te referi?cablul ala de 5 metri ?la ala te referi?sau mai am nevoie si de altceva inafara de cablul ala?si explicami cum leg,bag cablul in iesirea aux de la dynavin,si trag cablul in spate la statie si acolo il bag in statie,asa sa fac?


da , sunt kiturile alea dedicate 80-100 ron costa , din iesire aux a playerului pleci in statie direct , calitatea e mult imbunatatita datorita cablurilor .

#8 User is offline   migu73xxx Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 10
  • Joined: 13-October 09
  • Car:bmw e46 coupe

Posted 24 March 2010 - 08:37 PM

View PostMyx, on 24 March 2010 - 06:23 PM, said:

da , sunt kiturile alea dedicate 80-100 ron costa , din iesire aux a playerului pleci in statie direct , calitatea e mult imbunatatita datorita cablurilor .

ok,mss mult ,inteleg acum,pai asa am sa fac,am acel cablu nu ma i trebuie sa cumpar altul,multumesc mult pt ajutor

#9 User is offline   migu73xxx Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 10
  • Joined: 13-October 09
  • Car:bmw e46 coupe

Posted 25 March 2010 - 07:33 PM

sam i dai si mie id baiatului ala care ai spus ,sa iau legatura cu el,ca eu nu pot intra dincolo,ca ma blocat jegosul de paul

#10 User is offline   Myx Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 181
  • Joined: 17-November 09

Posted 25 March 2010 - 07:36 PM

View Postmigu73xxx, on 25 March 2010 - 07:33 PM, said:

sam i dai si mie id baiatului ala care ai spus ,sa iau legatura cu el,ca eu nu pot intra dincolo,ca ma blocat jegosul de paul




Tel: 0763 722 392 L-S - orele 9-18.

#11 User is offline   migu73xxx Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 10
  • Joined: 13-October 09
  • Car:bmw e46 coupe

Posted 26 March 2010 - 05:02 PM

View PostMyx, on 25 March 2010 - 08:36 PM, said:

Tel: 0763 722 392 L-S - orele 9-18.



pai nu sunt in tara eu ,credeam ca sti id lui de mess sa vob cu el,ma poti ajuta ,ca nu stiu cum sa leg dynavin,am o mufa si un cablu care erau legate la casetofonul original al masini,si nu stiu ce este,iti pun poza sa vezi,am facut semn la care nu stiu ce este.

Attached File(s)

  • Attached File  mufa.JPG (1.3MB)
    Number of downloads: 22
  • Attached File  mufa1.JPG (925.27K)
    Number of downloads: 22
  • Attached File  mufa33.JPG (914.78K)
    Number of downloads: 16


#12 User is offline   Myx Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 181
  • Joined: 17-November 09

Posted 26 March 2010 - 07:47 PM

View Postmigu73xxx, on 26 March 2010 - 05:02 PM, said:

pai nu sunt in tara eu ,credeam ca sti id lui de mess sa vob cu el,ma poti ajuta ,ca nu stiu cum sa leg dynavin,am o mufa si un cablu care erau legate la casetofonul original al masini,si nu stiu ce este,iti pun poza sa vezi,am facut semn la care nu stiu ce este.



cea alba e de la magazie cd , cea mica e mufa fakra si e antena radio dar vad ca ai si mufa normala de antena , nu stiu cum are mufa dynavin in spate dar presupun ca e tot mufa bmw daca nu ai nevoie de un adaptor ca aici ..adaptor bmw la iso http://www.seleniu.r...-iso-p-279.html

#13 User is offline   migu73xxx Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 10
  • Joined: 13-October 09
  • Car:bmw e46 coupe

Posted 27 March 2010 - 12:55 AM

View PostMyx, on 26 March 2010 - 08:47 PM, said:

cea alba e de la magazie cd , cea mica e mufa fakra si e antena radio dar vad ca ai si mufa normala de antena , nu stiu cum are mufa dynavin in spate dar presupun ca e tot mufa bmw daca nu ai nevoie de un adaptor ca aici ..adaptor bmw la iso http://www.seleniu.r...-iso-p-279.html




ok,,dar ce mufa este asta fakra,pt ce este?trebuie si pe asta sa o conectez la navigatie?si mufa de magazie,si aia trebuie sa o conectez la navigatie?

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users