BMW AUTO FORUM: Am nevoie de ajutorul vostru! - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

Am nevoie de ajutorul vostru! NU GASESC..

#1 User is offline   Bita Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 22
  • Joined: 17-March 10
  • Car:e46-318i-143cp-2002:SOLD;E39 525d ///M-PACK.

Posted 06 April 2010 - 10:43 PM

Va salut,sunt interesat sa-mi cumpar niste haine bmw (bluze,sepci,etc) si nu gasesc,imi recomandati pe cnv sau vreun sait,nu cel original,nu stiu daca am postat bine,multumesc.

#2 User is offline   doryboss Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 186
  • Joined: 14-February 10
  • Location:bucuresti
  • Car:e39 3.0d

Posted 06 April 2010 - 10:48 PM

vezi ca are ceva grozadan

#3 User is offline   Christian Icon

  • Stealth
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 733
  • Joined: 03-September 09
  • Location:أبو ظبي
  • Car:F01 730d
  • Motorcycle:ZZR 1400

Posted 06 April 2010 - 10:50 PM

Salut!

Te poate ajuta grozadan privind comenzile de pe site-ul ăsta. Detalii găseşti in topicul dedicat, adică aici : http://bmwautoforum....inte-brelocuri/

Sau, poţi apela la Ciupanezu pentru comenzi de pe eBay, cu detalii în acest topic : http://bmwautoforum....4-comenzi-ebay/


L.E. Am postat în acelaşi timp cu doryboss.

This post has been edited by Christian: 06 April 2010 - 10:50 PM


#4 User is offline   thomallaristoma Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 3
  • Joined: 24-September 11

Posted 24 September 2011 - 08:28 PM

salutare! ma ajuta si pe mine cineva cu niste informatii.Vreau sa polisez masina si am inteles ca se poate s-o faci si singur este adevarat?Daca da da-ti va rog niste informatii am inteles ca sonax este f bun dar ma intereseaza si tehnica manuala.Va multumesc!

#5 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 24 September 2011 - 09:12 PM

View Postthomallaristoma, on 24 September 2011 - 09:28 PM, said:

salutare! ma ajuta si pe mine cineva cu niste informatii.Vreau sa polisez masina si am inteles ca se poate s-o faci si singur este adevarat?Daca da da-ti va rog niste informatii am inteles ca sonax este f bun dar ma intereseaza si tehnica manuala.Va multumesc!

Cum se foloseste pasta scrie pe eticheta lipita pe flacon...
Din punctul meu de vedere, o asemenea operatie ar fi bine s-o faca cineva calificat.
Produse exista multe numai ca este nevoie si de ceva calificare sa fie folosite asa cum trebuie.
Pe suprafete mici, ma rog, poti incerca si tu, dar pentru masina intreaga este bine sa apelezi la cineva cu experienta...Asta daca vrei sa iasa ceva

#6 User is offline   Myx Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 181
  • Joined: 17-November 09

Posted 25 September 2011 - 10:52 AM

View Postthomallaristoma, on 24 September 2011 - 08:28 PM, said:

salutare! ma ajuta si pe mine cineva cu niste informatii.Vreau sa polisez masina si am inteles ca se poate s-o faci si singur este adevarat?Daca da da-ti va rog niste informatii am inteles ca sonax este f bun dar ma intereseaza si tehnica manuala.Va multumesc!


tehnica manuala e simpla , aplici pasta, cu o carpa , cu miscari circulare lasi sa se usuce cam 2 min apoi vii si stergi pasta cu o carpa curata microfibra . Important e sa lucrezi pe portiuni mici ca sa nu se usuce pasta f tare pe toata masina . Rezultatele la tehnica manuala sunt mediocre , nu scoti mare lucru , raman multe zgarieturi , doar la polish cu masina isi revine lacul .

#7 User is offline   Bavaria Icon

  • Pasionat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,939
  • Joined: 07-September 09
  • Car:BMW
  • Motorcycle:0

Posted 25 September 2011 - 11:10 PM

View Postthomallaristoma, on 24 September 2011 - 08:28 PM, said:

inteles ca se poate s-o faci si singur este adevarat?!


Daca ai mai facut si te pricepi este adevarat, orice se poate face daca te pricepi.
Daca nu ai mai facut niciodata asa ceva este posibil sa strici vopseaua.De preferat ar fi sa te duci la cineva calificat, dupa cum ti-a recomandat si Dan.

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users