BMW AUTO FORUM: Transformare interfata VAGCOM pentru a putea fi folosita cu INPA/ NCS/ DIS - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Transformare interfata VAGCOM pentru a putea fi folosita cu INPA/ NCS/ DIS pentru cine este interesat

#41 User is offline   Severus Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 481
  • Joined: 24-September 10
  • Location:Moon of Endor
  • Car:cazan

Posted 22 January 2011 - 03:55 PM

View Postzeronoo, on 22 January 2011 - 12:42 AM, said:

ps ai vazut ultima creatie a lui "gkoukou" ?


si cere 200 euro...:)/> ...cam mult,cu 200-300 euro iei un pasoft cu tot cu interfata....iarla programare eu nu as face cu softu grecului

#42 User is offline   zeronoo Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 216
  • Joined: 18-July 10

Posted 22 January 2011 - 05:54 PM

...de pe pinul 16 obd pentru Ubatt si pinul 1 obd pentru U ignition...tu chiar nu citesti ce scriu eu?...pe pinul 1 si 16 de pe obd pui aparat de masura si o sa vezi 12 v...pai asta face...ia tensiunea de pe pini si si-o calculeaza...ma omori cu zilele...

View Postseverus_phantom, on 22 January 2011 - 03:55 PM, said:

si cere 200 euro...:)/> ...cam mult,cu 200-300 euro iei un pasoft cu tot cu interfata....iarla programare eu nu as face cu softu grecului


iei si mai ieftin un pasoft...dar intre pasoft si ista-p e o diferenta de la cer la pamant...

ps asta daca nu cumva sti tu cum poti programa o masina cu pasoft (care e deja scrisa la v39 sau v40) :)/>

This post has been edited by zeronoo: 22 January 2011 - 06:04 PM


#43 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 22 January 2011 - 06:11 PM

View Postzeronoo, on 22 January 2011 - 12:42 AM, said:

am vazut in bara de adrese "http://www.socalbavarians.com......",
ps ai vazut ultima creatie a lui "gkoukou" ?

Da...simpatizez cu socalbavarians, dar este chapter-ul BMW CCA din San Diego....eu aici ma plimb mai des...
Pe grec il stiu de pe fanatics si e90Post.com...este ok, dar eu nu mi-am format nici o parere...Singurul forumist din afara pe care il admir datorita contributiilor lui pe bimmer si ecu este David McNamara aka David MC...un australian super destept si de ajutor la nevoie
Si @fister a fost o vreme sensei, asta pana a fugit cu banii luati in avans pe aprox. 1000 de interfete ADS de la doritorii de pa ecu...Atunci au pus astia grebla pe site si l-au daramat.

#44 User is offline   zeronoo Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 216
  • Joined: 18-July 10

Posted 22 January 2011 - 06:22 PM

grecul a fost primul care a creat un utilitar de despachetare jetpack...e bun tipul, depre fister...pana una alta ecu e creatia lui, la fel si multe altele(de care inca se foloseste multa lume...)...nu stiu ce sa spun despre faza cu interfetele...poate ca omul totusi are probleme de sanatate...oricum, pana una alta, tot al lui e site-ul chiar daca se agita multi sa-l ia

#45 User is offline   Severus Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 481
  • Joined: 24-September 10
  • Location:Moon of Endor
  • Car:cazan

Posted 22 January 2011 - 06:40 PM

View Postzeronoo, on 22 January 2011 - 05:54 PM, said:

iei si mai ieftin un pasoft...dar intre pasoft si ista-p e o diferenta de la cer la pamant...

ps asta daca nu cumva sti tu cum poti programa o masina cu pasoft (care e deja scrisa la v39 sau v40) :)/>


pai tu ai programa cu softu grecului?


cele bune

#46 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 22 January 2011 - 06:42 PM

Da, OK.
Ce fac ei este treaba lor si practic atat timp cat nu imi aduce nimic in cont ceea ce fac ei, sincer nu ma intereseaza. De spalat varza se spala pe o groaza de forumuri unde se raspunde dand citate din altele s.a.m.d.
Pana una alta ne-a luat valul si am dat-o tare in off topic si nu este corect... asa ca orice comunicare in afara subiectului se declara nula si se va sterge.

#47 User is offline   zeronoo Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 216
  • Joined: 18-July 10

Posted 22 January 2011 - 06:43 PM

crede-ma, am :)/>

cele bune

  • (3 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users