BMW AUTO FORUM: Licitatii si donatii - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Regulament Bursa auto/moto
Page 1 of 1

Licitatii si donatii caritabil

#1 User is offline   stefan_t Icon

  • Pasionat non-staff
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 275
  • Joined: 28-January 10
  • Location:Ploiesti
  • Car:e36, 325i cabrio

Posted 01 August 2010 - 08:29 PM

Sunt convins ca fiecare dintre noi are prin debara unele obiecte, piese de la masina pe care nu le mai foloseste sau nu are nevoie de ele si pe care altii le-ar putea folosi . In acest topic fiecare din noi le va pune in vanzare dar fiecare obiect va avea, in mod OBLIGATORIU, un pret minim.
De asemeni, este indicat ca vanzatorul sa precizez un procent din suma pe care sunt dispusi sa o doneze (ex: 50%, 10% etc) in scopuri caritabile.
Cel care doreste produsul respectiv il va cumpara, sau va licita (cum vreti sa il numiti procesul), urmind ca diferenta dintre pretul minim si cel licitat (cu conditia sa fie in plus) sa intre in acelasi cont de donatie.

Obiectele care vor fi prezentate vor fi, in principal din domeniul auto, dar nu numai.

Intrucat sunt convins ca multi dintre noi au ajutat pe cei cu probleme in urma inundatiilor din ultima perioada, dar, in egala masura mai sunt si cativa care nu au avut ocazia, consider ca este un bun prilej.
Banii vor fi varsati intr-un cont, urmind ca la sfarsitul unei perioade definite (o luna de ex) sa fie transformati in produse si depusi in centrele de ajutorare.
De asemeni, propun ca pentru luna august, produsele care vor fi stranse, sa plece catre cei afectati de inundatiile din ultima saptamana, la Margineni.
Detaliile legate de cont, ce produse se vor achizitiona, etc se vor preciza ulterior.

Va rog sa nu uitati scopul principal pentru care facem acest lucru: ajutorarea unor persoane in dificultate si nicidecum imbogatirea. Pentru aceasta aveti alte topicuri si alte forumuri.

Consider ca este un bun prilej pentru a schimba, in acelasi timp cu ce am mentonat mai sus, atitudinea si perceptia altor oameni fata de posesorii de BMW.

Ma astept ca preturile pentru produsele puse in vanzare sa fie corecte, avantajoase pentru ambele parti si, desigur, mai ales pentru cei vizati de scopul acestui topic.

Rog moderatorii sa urmareasca cu atentie acest topic, sa il promoveze si, nu in ultimul rand, sa ia atitudine in cazul in care nu sunt respectate cerintele minime descrise mai sus. Bineinteles, nimeni si nimic nu este perfect, asa ca acest "regulament" poate suferi modificari.

Si, pentru a deschide balul:
Donez un set de jante de tabla pe 15', pentru seria 3 si pentru seria 5 (stiu sigur ca merg pe e34)

pretul de plecare este de 50 de lei/set. Suma va fi donata in proportie de 100%.

garantez pentru calitatea jantelor.

#2 User is offline   Costin_E39 Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 130
  • Joined: 02-October 09
  • Location:Bucuresti
  • Car:98 BMW 520i

Posted 01 August 2010 - 09:33 PM

Felicitari pentru initiativa, ce ET au tablele? Licitez la ele daca merg pe E39 (ET 20).

#3 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 01 August 2010 - 10:27 PM

Am pus topicul PINNED.

Felicitări!

#4 User is offline   stefan_t Icon

  • Pasionat non-staff
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 275
  • Joined: 28-January 10
  • Location:Ploiesti
  • Car:e36, 325i cabrio

Posted 02 August 2010 - 10:29 AM

Sincer nu stiu ce ET au, una are o eticheta si ma uit pe ea diseara si iti spun.
Stiu sigur ca au fost pe un e36, si pe eticheta retin ca scrie e34, J este 6,5.


Multumesc pentru aprecieri, sper sa se bucure de succes initiativa.

Ma gandeam, in completarea regulamentului, ca si licitatiile sa fie petru o perioada anume, stabilita de catre vanzator.

pentru jante, tin licitatia la 10 zile.

#5 User is offline   stefan_t Icon

  • Pasionat non-staff
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 275
  • Joined: 28-January 10
  • Location:Ploiesti
  • Car:e36, 325i cabrio

Posted 03 August 2010 - 07:40 AM

Cum am promis, am aruncat un ochi pe jante...au pe spate un 50 si j5...nu stiu daca e de folos informatia

#6 User is offline   stefan_t Icon

  • Pasionat non-staff
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 275
  • Joined: 28-January 10
  • Location:Ploiesti
  • Car:e36, 325i cabrio

Posted 12 August 2010 - 09:57 AM

Licitatia s-a incheiat.
jantele au fost preluate aseara de catre @Costin_e39, sa le stapaneasca sanatos si fara probleme.
banii, 50 de lei poate se mai aduna si altii, vor fi directionati la sfarsitul lunii, asa cum am promis.
Va tin la curent.

Asteptam urmatorii donatori.

Bogdan, cred totusi ca topicul nu este in zona potrivita. Poate ar fi mai bine la Diverse sau Evenimente

#7 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 12 August 2010 - 10:45 AM

Deşi scopul este caritabil, topicul tot implică acţiunea de vânzare - cumpărare, din acest motiv cred că este bine plasat în această secţiune. :)/>

#8 User is offline   axa31 Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 33
  • Joined: 06-April 12

Posted 15 May 2012 - 06:48 PM

donez niste nari de e 46 fara cromul de pe exterior, invertor ccfl care nu e original de bmw , doar in Bucuresti sunati-ma la 0771331227 intre orele 16-17

Attached File(s)



#9 User is offline   rrm012001 Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 1
  • Joined: 04-March 12

Posted 30 January 2013 - 12:05 AM

poate se incurca cineva de un capac de motor de pisik 1,6 -- 1,8. cel pe care scrie BMW. vreau sa-l vopsesc cum este cel din a doua imagine. multumesc anticipat.

Attached File(s)



Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users