BMW AUTO FORUM: Intrebare mai greuta! - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

Intrebare mai greuta!

#1 User is offline   miha7901 Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Banned
  • Posts: 11
  • Joined: 22-October 10
  • Car:BMW

Posted 29 October 2010 - 10:47 PM

Sall !!! Am o rugaminte: cine stie cu cati bani (euro) pot merge din Austria in Germania fara probleme(bani lichizi), mentionez ca eu sunt in Austria.Stiu sigur ca din Romania in Europa ai voie pana la 10mii EURO ce depaseste trebuiesc declarati, daca ar fi asa si in cazul meu eu fiind in Austria cum ar trebui sa procedez???unde sa-i declar daca nu mai este granita intre Austria si Germania , e vorba :mellow:/> :worshipbmwi:/> b de vre-o 15, 16mii de EURO . Sper sa imi raspunda cineva , vreau marti sa plec dupa un superb BMW seria 5555555""", multumesc Bmw-isti, va doresc drum bun oriunde mergeti , sall!!!!! :worshipbmwi:/>

Tot eu inca o intrebare: ce parere aveti de culoarea albastra metalizat la un seria 5 E60, piele bej si isertii din lemn , arata fain ori ba culoarea masini cum vi se pare , stiu ca tuturor place negrul dar as vrea sa citesc ceva opinii , va multumesc, drumuri curate oriunde mergeti, sall!!! :mellow:/> :worshipbmwi:/>

#2 User is offline   iulisv Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 186
  • Joined: 26-September 09
  • Location:suceava
  • Car:E36 318is Coupe

Posted 29 October 2010 - 10:52 PM

Eu cred ca nu trebuie sa-i declari nicaieri. Intre Austria si Germania, nu ai vama. Tocmai ce am fost in Germania dupa o masina si aveam tot asa in jur de 16mii euro si la vama la noi nu a intrebat nimeni nimic despre bani, deci nu vad unde ar fi problema in cazul tau. Succes la cumpararea masinii!

#3 User is offline   miha7901 Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Banned
  • Posts: 11
  • Joined: 22-October 10
  • Car:BMW

Posted 29 October 2010 - 10:59 PM

Poze nu am cu masina dar banuiesc ca stiti cum arata albastru metalizat , ce ati alege din albastru metalizat optiuni: piele bej full, insertii lemn, iar cealalta negru metalizat, optiuni:piele neagra full, insertii lemn,mentionez ca motorizare si restul optionalelor sunt identice, doar aspectul privind culoarea ma intereseaza, mie imi place pielea bej ca e o culoare ce te binedispune, insa as vrea ceva pareri de o parte si de alta , de ce una si nu cealalta, va multumesc, drumuri libere va doresc, sall!!! :mellow:/>

View Postiulisv, on 29 October 2010 - 10:52 PM, said:

Eu cred ca nu trebuie sa-i declari nicaieri. Intre Austria si Germania, nu ai vama. Tocmai ce am fost in Germania dupa o masina si aveam tot asa in jur de 16mii euro si la vama la noi nu a intrebat nimeni nimic despre bani, deci nu vad unde ar fi problema in cazul tau. Succes la cumpararea masinii!


ok ms mult de promtitudine, se vede care e treaba cu BMW numai de pe forum dar mai ales cand conduci un BMW,deci multumesc inca o data, si eu sper sa am noroc la achizitionarea unei bune masini, sall!!! :mellow:/>

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users