BMW AUTO FORUM: INTERFATE PENTRU TUNING AUTO - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Regulament Bursa - Anunţuri Diverse Auto/Moto
Page 1 of 1

INTERFATE PENTRU TUNING AUTO

#1 User is offline   magicmotorsport Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 0
  • Joined: 15-November 10
  • Location:Palermo , Italy

Posted 15 November 2010 - 12:55 PM

Firma italiana cautam colaboratori in Romania pentru ECU tuning. Cei interesati sunt rugati sa ma contacteze.
O zi placuta!

#2 User is offline   Myx Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 181
  • Joined: 17-November 09

Posted 15 November 2010 - 05:52 PM

View Postmagicmotorsport, on 15 November 2010 - 12:55 PM, said:

Firma italiana cautam colaboratori in Romania pentru ECU tuning. Cei interesati sunt rugati sa ma contacteze.
O zi placuta!


pac tic mac ramtama tam danana iada ?

Ps . cam asa se traduce ce ai scris tu mai sus . Deci poti fi mai concis in descriere ?

#3 User is offline   magicmotorsport Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 0
  • Joined: 15-November 10
  • Location:Palermo , Italy

Posted 15 November 2010 - 09:15 PM

View PostMyx, on 15 November 2010 - 04:52 PM, said:

pac tic mac ramtama tam danana iada ?

Ps . cam asa se traduce ce ai scris tu mai sus . Deci poti fi mai concis in descriere ?





Nu am dorit sa fiu telegrafic si fara inteles, dar ma voi revansa fata de dumnevoastra printr-un e-mail.

#4 User is offline   Severus Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 481
  • Joined: 24-September 10
  • Location:Moon of Endor
  • Car:cazan

Posted 16 November 2010 - 06:03 PM

View Postmagicmotorsport, on 15 November 2010 - 09:15 PM, said:

Nu am dorit sa fiu telegrafic si fara inteles, dar ma voi revansa fata de dumnevoastra printr-un e-mail.


Pai spuneti-ne aici pe forum cam despre ce este vorba sa stie toata lumea.Doar nu veti trimite email la toti care va intreaba.

Spuneti cu ce interftete lucrati,ce programatoare aveti,daca stie cineva lucra cu winols si altele

#5 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 16 November 2010 - 08:10 PM

View Postmagicmotorsport, on 15 November 2010 - 09:15 PM, said:

ma voi revansa fata de dumnevoastra printr-un e-mail.


Trebuie sa ne simtim onorati cand primim acel e-mail? Poate contine ceva si aici imi cer scuze ca nu m-am gandit...o harta...o interfata...ceva scripturi....

View Postseverus_phantom, on 16 November 2010 - 06:03 PM, said:

Pai spuneti-ne aici pe forum cam despre ce este vorba sa stie toata lumea.Doar nu veti trimite email la toti care va intreaba.
Spuneti cu ce interftete lucrati,ce programatoare aveti,daca stie cineva lucra cu winols si altele

Corect Severus...Eventual o oferta sau ceva care sa tenteze ochiul tunerului.
Ce facilitati oferiti, adica nu cred ca recrutati colaboratori care sa plateasca oalele sparte aiurea....
Da si tu detalii. Un discount pentru bmwautoforum.ro ar fi un frumos inceput :rolleyes:/>

#6 User is offline   magicmotorsport Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 0
  • Joined: 15-November 10
  • Location:Palermo , Italy

Posted 16 November 2010 - 08:42 PM

ok deci...imi cer scuze deoarece nu am dat detalii sa nu imi fac reclama sa imi iau bann pe acest forum, din acest motiv am dorit sa folosesc mesajele. Noi producem interfate pentru ECU-tuning marca magpro. Lista cu toate automobilele care se pot tuna o gasiti pe unul dintre siturile noastre care il gasiti la statusu meu. oferta de produse o gasiti tot acolo. vizavi de discounturi aceste sunt mari astfel incat puteti vinde ca importator in preturile noastre. avem si promotii in sensul ca puteti achizitiona anumite produse la jumate de pret daca achizitionati si alte produse (oferta valabila pentru cei de pe bmw auto forum). ma puteti contacta la adresa mea de mail v_dragan@magicmotorsport.com
o seara placuta!

#7 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 16 November 2010 - 09:02 PM

View Postmagicmotorsport, on 16 November 2010 - 08:42 PM, said:

ok deci...imi cer scuze deoarece nu am dat detalii sa nu imi fac reclama sa imi iau bann pe acest forum, din acest motiv am dorit sa folosesc mesajele. Noi producem interfate pentru ECU-tuning marca magpro. Lista cu toate automobilele care se pot tuna o gasiti pe unul dintre siturile noastre care il gasiti la statusu meu. oferta de produse o gasiti tot acolo. vizavi de discounturi aceste sunt mari astfel incat puteti vinde ca importator in preturile noastre. avem si promotii in sensul ca puteti achizitiona anumite produse la jumate de pret daca achizitionati si alte produse (oferta valabila pentru cei de pe bmw auto forum). ma puteti contacta la adresa mea de mail v_dragan@magicmotorsport.com
o seara placuta!


Numai CT sau si diagnoza? Am vizitat pagina web si mi-a placut. Succes in gasirea colaboratorilor.
Apropo...Colaboratorii ce trebuie sa faca? Sa vanda interfetele sau sa le foloseasca?..(intreb fiindca nu am vazut preturi de servicii ci numai pentru achizitionarea interfetelor)
Oricum este frumoasa si utila intentia ta si iti doresc mult si sincer succes.

#8 User is offline   Severus Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 481
  • Joined: 24-September 10
  • Location:Moon of Endor
  • Car:cazan

Posted 16 November 2010 - 09:05 PM

O intrebare daca se poate:pe benzinare la bmw se poate extrage tot dump-ul? Ca observ ca nu aveti ms45

#9 User is offline   magicmotorsport Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 0
  • Joined: 15-November 10
  • Location:Palermo , Italy

Posted 16 November 2010 - 09:16 PM

View PostDanS, on 16 November 2010 - 08:02 PM, said:

Numai CT sau si diagnoza? Am vizitat pagina web si mi-a placut. Succes in gasirea colaboratorilor.
Apropo...Colaboratorii ce trebuie sa faca? Sa vanda interfetele sau sa le foloseasca?..(intreb fiindca nu am vazut preturi de servicii ci numai pentru achizitionarea interfetelor)
Oricum este frumoasa si utila intentia ta si iti doresc mult si sincer succes.




deci colaboratorii pot sa le vanda dar si sa la foloseasca. serviciile pe care ei le pot oferi catre clienti si pretul acestora este optiune colaboratorului la cat se ridica. mai avem inca 2 situri si al 3 este in constructie acesta va fi si in romana.la restul de intrebari voi raspunde maine ca acum tre sa plec acasa de la munca:). o seara placuta!

#10 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 16 November 2010 - 09:17 PM

View Postmagicmotorsport, on 16 November 2010 - 09:16 PM, said:

deci colaboratorii pot sa le vanda dar si sa la foloseasca. serviciile pe care ei le pot oferi catre clienti si pretul acestora este optiune colaboratorului la cat se ridica. mai avem inca 2 situri si al 3 este in constructie acesta va fi si in romana.la restul de intrebari voi raspunde maine ca acum tre sa plec acasa de la munca:). o seara placuta!

Multumesc asemenea.

#11 User is offline   Severus Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 481
  • Joined: 24-September 10
  • Location:Moon of Endor
  • Car:cazan

Posted 16 November 2010 - 10:20 PM

View Postmagicmotorsport, on 16 November 2010 - 09:16 PM, said:

deci colaboratorii pot sa le vanda dar si sa la foloseasca.


Va referiti la colaboratorii tunneri sau la colabolatori in vanzarea interfetelor?

Deci eu daca vreau sa devin colaborator primesc o interfata,doar asa ca vreau eu sa colaborez cu voi? Sau va trebui intai sa cumpar o interfata ca sa devin colaborator??

O alta intrebare:sa zicem ca devin colaboratorul vostru,in ce consta colaborarea? eu va trimit harta,voi mi-o trimiteti inapoi modificata?

--definiti va rog in ce consta exact colaborarea si daca faceti si harti tunate sau doar vindeti interfete de tunning.

#12 User is offline   magicmotorsport Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 0
  • Joined: 15-November 10
  • Location:Palermo , Italy

Posted 17 November 2010 - 10:26 AM

Buna ziua!
Aveti aici oferta noastra de produse.

Oferta:

MAGPro2 serial OBD2 chiptuning cu interfaţă MASTER


+ Cablu OBD2
+ Adaptor Breakbox cu cablu gratuit cu pini
+ Adaptor ECU cu pini pentru breakbox
+ Sursa de alimentare 220V
+ Software pe cd compatibil cu MS WIN98SE/ME/NT/2000/XP/VISTA/7
+ Geantă de transport
+ Toate familiile ECU disponibile (inclusiv bootmode)
+ Sumele de control
+ 2 ani garantie
+ Un abonament anual pentru: actualizari software; actualizari pentru ECU; actualizari pentru sumele de control; accesul in baza de date pentru manuale; fisiere; etc.

ACESTA SE POATE UTILIZA LA AUTOMOBILELE DIN ANUL 2009 SI MAI VECHI.


MAG 1.2 X17 serial chiptuning cu interfata MASTER
EDC16/EDC17/MED17/SiemensPPD cititor / scriitor OBD


+ Cablu OBD2
+ Adaptor Breakbox cu cablu gratuit cu pini
+ Adaptor ECU cu pini pentru breakbox
+ Sursa de alimentare 220V
+ Software pe cd compatibil cu MS WIN98SE/ME/NT/2000/XP/VISTA/7
+ Geantă de transport
+ Toate familiile ECU disponibile (inclusiv bootmode)
+ Sumele de control BMW EDC16/EDC17, Mini EDC126, VAG EDC17
+ 2 ani garantie
+ Un abonament anual pentru: actualizari software; actualizari pentru ECU; actualizari pentru sumele de control; accesul in baza de date pentru manuale; fisiere; etc.
ACESTA SE POATE UTILIZA LA AUTOMOBILELE DIN ANUL 2010





MAGP 1.13 IAW DECODER versiunea 1.0

+Suport ECUs Marelli IAW59F, 59M, 5AM, 5SF
+ Funcţii: Decodare, Immo OFF (fara deschiderea ECU)
+Schimba SW M2, M3, M5, M7, M9
+ Inclus cablu cu conectori pentru Marelli IAW5x


MAGP2.1 MAGCheck tester comun rail/emulator

+Cablu universal pentru injectoare, regulatori si pentru senzori
+Adaptori pentru sistemele Marelli; Bosch si Delphi
+Module pentru injectoare piezo incluse
+Functii pentru banc de probe incluse
+Limbi: italiana, poloneza, engleza si portugheza
+2 ani garantie
+Geanta de transport



MAGP1.11 MAGPro2 MASTER cu plugin BDM
BDM Motorola MPC5xx citire/scriere

+Cablu plat 2x5 pini
+Adaptori (pentru sudare): Bosch; Siemens; Marelli; Delphi
+Software pe cd compatibil cu MS WIN98SE/ME/NT/2000/XP/VISTA/7
+Toate familiile ECU disponibile (inclusiv bootmode)
+Toate sumele de control


MAGP1.12.1 Cadru de poziţionare BDM cu adaptoare


+ Cadru metalic de poziţionare pentru ECU
+ Adaptoare: Bosch, Marelli, Siemens, Delphi


MAGP1.14 Refacere airbag versiunea 1.1

+ Resetare crash, EE citire / scriere, citire PIN, citire / şterge DTC
+Trebuie folosit cu Breakbox de la MAGPro2

This post has been edited by magicmotorsport: 17 November 2010 - 10:28 AM


#13 User is offline   magicmotorsport Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 0
  • Joined: 15-November 10
  • Location:Palermo , Italy

Posted 17 November 2010 - 11:13 AM

Ce model BMW pe benzina?
Colaborarea este atunci cand dumnevoastra va folositi de produsele noastre pentru a realiza o activitate de tunare a ECU-ului. Adica prestati servicii. Produsele noastre se achizitioneaza contra cost. Vizavi de harti sunt 2 variante ori o trimiteti la noi si noi o modificam contra cost pretul diferind in functie de modelul masinii 18 - 120 euro fara tva ori le achizitionati din comert.
In legatura cu importatorul ideea este urmatoarea el trebuie sa achizitioneze tot chitul pentru prima data ( fara IAW decoder) factura cu tot chitul va fi fara reducere; iar apoi va beneficia de un discount de 20% permanent la toate produsele.
Lista de preturi o gasiti in situl de pe statusul meu dar va rog sa fiti atenti la reduceri, adica de exemplu daca cumparati MAGP1.1 si MAGP1.2 separate nu pe aceeasi factura, pretul lor adunat este 2540 euro fara tva. Dar daca le cumparati in acelasi timp pretul lor este 2110 euro fara tva. Al doilea produs fiind aproape la jumatate de pret.(Importatorul castiga la o asemenea vanzare daca le vinde pe amandoua la acelasi client 422 euro fara tva si daca le vinde separat adica la 2 clienti diferiti si le achizitioneaza de la noi pe aceeasi factura 852 euro fara tva). Ca importator nu aveti nevoie de stocuri de marfa se lucreaza pe baza de comanda, piata este imensa deoarece va puteti adresa serviciurilor-auto si chiar si persoanelor fizice care sunt interesate. Toti clientii care ne vor cauta apoi din Romania dupa ce noi vom aveea un importator vor fi indreptati catre importator vanzarea catre ei efectuan-duse prin importator,noi nu vom vinde in paralel cu el. Noi asiguram asistenta on-line gratuita in primul an si apoi contra cost, la toti colaboratorii.
Daca mai aveti intrebari va raspund cu cea mai mare placere!
O intrebare am si eu pentru moderatori sau admin pot sa dau linkuri in mesajele mele catre siturile firmei si sa folosesc numele firmei pentru a putea fi inteles mai bine de catre utilizatorii forumului?
O zi placuta!

#14 User is offline   Severus Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 481
  • Joined: 24-September 10
  • Location:Moon of Endor
  • Car:cazan

Posted 17 November 2010 - 04:28 PM

View Postmagicmotorsport, on 17 November 2010 - 11:13 AM, said:

Ce model BMW pe benzina?


model E60,motor m54,soft simens ms45, 2,2i pus pe benzinarele cu caroserie de E60 de la anul 2003 pana la anul 2005.

multumesc

#15 User is offline   magicmotorsport Icon

  • Nou venit
  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 0
  • Joined: 15-November 10
  • Location:Palermo , Italy

Posted 17 November 2010 - 05:12 PM

View Postseverus_phantom, on 17 November 2010 - 03:28 PM, said:

model E60,motor m54,soft simens ms45, 2,2i pus pe benzinarele cu caroserie de E60 de la anul 2003 pana la anul 2005.

multumesc




Da se poate, prin mufa BDM si trebuie sa desfaci centralina. Nu se foloseste OBD.
O zi placuta!

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users