BMW AUTO FORUM: cine stie cat costa un schimb de ulei la Bavaria...? - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

cine stie cat costa un schimb de ulei la Bavaria...?

#1 User is offline   CS79MYH Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 55
  • Joined: 17-November 10
  • Location:bucuresti
  • Car:bmw

Posted 21 November 2010 - 01:35 AM

Salut,cine stie un schimb de ulei cam cat costa la reprezentanta,informativ,inca ceva:care ar fi cel mai bun ulei ptr bmw520i E60 160mii km? ^_^/>

#2 User is offline   grozadan Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 498
  • Joined: 15-September 09
  • Location:Bucuresti/Cluj Napoca
  • Car:E39 530d touring 2001

Posted 21 November 2010 - 11:27 AM

5w30 sau 0w40 ll04 oe bmw,nu stiu ce preturi au la bavaria dar eu pot sa iti fac 5w30 la 30 lei/litru si 0w40 la 38 lei/l

#3 User is offline   CS79MYH Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 55
  • Joined: 17-November 10
  • Location:bucuresti
  • Car:bmw

Posted 21 November 2010 - 12:21 PM

DA ,buna oferta ta , eu cred ca mi se potriveste 5w30,o sa tinem legatura , abia la anul am nevoie , multumesc ,pa . ^_^/>

#4 Guest_poleposition_*

  • Group: Guests

Posted 21 November 2010 - 02:31 PM

Iti spun eu cat costa la AB si ai sa iti dai seama ca e mult mai avantajos sa cumperi de la Grozadan:

Schimbul a fost pentru un 120d

1L ulei 5w30 costa 73,15 RON fara TVA x 6 Litri = 438,90 RON + TVA

Ma rog, am schimbat mai multe ca a fost revizie, dar nu cred ca te intereseaza restul preturilor.

Manopera pt schimb ulei, din ce vad pe factura este 30 de RON + TVA, deci nu costa mult, mai mult a fost manopera pt schimbare filtru aer, 80 RON + TVA.

#5 User is offline   CS79MYH Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 55
  • Joined: 17-November 10
  • Location:bucuresti
  • Car:bmw

Posted 21 November 2010 - 06:43 PM

Salut, da e foarte clar , oferta lui Groza dan e foarte avantajata in comparatie cu cat ai platit tu la reprezentanta , ramane sa tinem legatura ,iar despre manopera'', asta e n-ai ce face trebuie sa le schimbe ei si gata , mersy ptr tot , pa pa. ^_^/>

#6 User is offline   Severus Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 481
  • Joined: 24-September 10
  • Location:Moon of Endor
  • Car:cazan

Posted 21 November 2010 - 07:14 PM

View PostCS79MYH, on 21 November 2010 - 06:43 PM, said:

Salut, da e foarte clar , oferta lui Groza dan e foarte avantajata in comparatie cu cat ai platit tu la reprezentanta , ramane sa tinem legatura ,iar despre manopera'', asta e n-ai ce face trebuie sa le schimbe ei si gata , mersy ptr tot , pa pa. ^_^/>


Pai de ce trebuie sa o schimbi la ei la reprezentanta?E in garantie masina sau ce? Un mecanic i-ti face schimbul de ulei plus filtre la max 30 de roni.

#7 User is offline   CS79MYH Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 55
  • Joined: 17-November 10
  • Location:bucuresti
  • Car:bmw

Posted 22 November 2010 - 01:44 AM

Nu , masina nu e in garantie dar eu locuiesc in alta tara,si ca sa spun corect cu sta treaba, astea le pot schimba si singur (ulei si filtre), dar masina am cumparat-o cam de 2 luni si habar nu am cu sta treaba : are senzori ceva pe la ulei am inteles, apoi cred trebuie resetat in bord
Sincer eu habar nu am la setari, de aceea am intrebat cat costa,nu mi se pare scump nici la reprezentanta,si sa spunem ca aici unde locuiesc eu in (Germanica) astia sunt cam corecti, sa fie dublu pretul fata de Romania si tot e bine.Oricum foarte util acest forum , inveti multe ( chiar foarte util),sper sa aiba viata lunga,numai bine va doresc, pa pa . ^_^/>

#8 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 22 November 2010 - 12:13 PM

N-ai nevoie de tester pentru a reseta intervalul de service.



Dacă ai un garaj, poţi să-ţi faci singur revizia.
Cumpără filtre Mann şi ulei BMW sau Castrol şi e ca şi cum ţi-ai face revizia la reprezentanţă.

#9 User is offline   CS79MYH Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 55
  • Joined: 17-November 10
  • Location:bucuresti
  • Car:bmw

Posted 22 November 2010 - 01:32 PM

Ciao! DA am garaj si am vizionat videoclipul,e destul de explicit , cred ca ma bag , mersy .Eu am crezut ca e mai complicat si scump , toti ziceau ca sunt scumpe piesele manopere si etc.Mie nu mi se pare chiar asa grea intretinerea masinii mele , ce imi par a fi prea scumpe sunt cauciucurile , dar nu ai ce face.Multumesc inca o data , pa ^_^/>

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users