BMW AUTO FORUM: Inlocuire demaror la E36/ E46 - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Page 1 of 1

Inlocuire demaror la E36/ E46 Poze nu vorbe :)

#1 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 10 December 2010 - 11:02 PM

Poate sa iasa mai greu daca este modelul mai nou...Are gabarit mai mare si cam chinuie user-ul care nu decupleaza furtunele de combustibil :P/>
Bafta

#2 User is offline   kosty 316 Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 129
  • Joined: 30-November 09
  • Location:suceava
  • Car:bmw 316 compact ,1994,m43b16

Posted 17 December 2010 - 01:13 PM

View PostDanS, on 10 December 2010 - 03:02 PM, said:

Poate sa iasa mai greu daca este modelul mai nou...Are gabarit mai mare si cam chinuie user-ul care nu decupleaza furtunele de combustibil :P/>
Bafta

Sa mai pun si eu niste poze din experienta ca astea nu sunt facute de tine ci doar luate de pe un site strain! :P/>
Eu am avut probleme saptamana trecuta si am incercat posibilitatea asta dar nu a mers decat asa:

Attached File(s)

  • Attached File  bmw.JPG (167.45K)
    Number of downloads: 57
  • Attached File  bmw2.JPG (244.21K)
    Number of downloads: 31
  • Attached File  bmw 3.JPG (148.23K)
    Number of downloads: 30
  • Attached File  bmw4.JPG (149.93K)
    Number of downloads: 25


#3 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 17 December 2010 - 01:46 PM

View Postkosty 316, on 17 December 2010 - 01:13 PM, said:

Sa mai pun si eu niste poze din experienta ca astea nu sunt facute de tine ci doar luate de pe un site strain! :P/>
Eu am avut probleme saptamana trecuta si am incercat posibilitatea asta dar nu a mers decat asa:

Cu placere !!
Vezi ca ai postat pe bmwautoforum.ro si nu pe bmwclub B)/>.
Poate ne spui si ce n-a mers...si cum ai rezolvat ...unde era problema...etc. Si mai ales care ar fi problema ca aceste poze ar putea fi facute de altcineva? (sincer eu cred ca ultima este sigur fiindca asta te-a confuzat...)

#4 User is offline   kosty 316 Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 129
  • Joined: 30-November 09
  • Location:suceava
  • Car:bmw 316 compact ,1994,m43b16

Posted 17 December 2010 - 02:12 PM

View PostDanS, on 17 December 2010 - 05:46 AM, said:

Cu placere !!
Poate ne spui si ce n-a mers...si cum ai rezolvat ...unde era problema...etc. Se pare ca l-ai cam dat degeaba jos, asa-i :D/>
Intentia mea a fost sa te ajut pe tine si pe altii care vor sa vada
Este vreo problema, sau numai ai dedus ca odata ce sunt acele inscriptii intr-o limba straina tie, acestea provin din vreun site de afara (pe bmwclub ai anticipat modelul vechi ca fiind cel nou si de aici si deductia mea ca ai fost victima unei confuzii...)?

Am schimbat carbuni si aveam probleme la bornele de la bobina!Reconosc ca nu stiu asa bine cu engleza dar atunci cu traducerea m a ajutat nevasta,ca ea stie calumea engleza! B)/>
Nu am reusit sa scot electromotorul deoarece suruburile alea marcate cu rosu atingeau in piesa aia de sub colector!Am scos conductele dar fara nici un rezultat,numai nu iesea!Am desfacut colectorul si piesa cu mufe de sub el si in 15 minute era afara!Poate ai dreptate si am gresit eu ceva!dar parerea mea ca e mai usor de scos daca scoti colectorul!
Eu cand am postat raspunsul la topicul tau nu am incercat in nici un fel sa te atac pe tine sau alceva,am incercat doar sa ajut pe toti care au sa aiba genul asta de probleme!

View PostDanS, on 17 December 2010 - 05:46 AM, said:

Cu placere !!
Vezi ca ai postat pe bmwautoforum.ro si nu pe bmwclub B)/>.
Poate ne spui si ce n-a mers...si cum ai rezolvat ...unde era problema...etc. Si mai ales care ar fi problema ca aceste poze ar putea fi facute de altcineva? (sincer eu cred ca ultima este sigur fiindca asta te-a confuzat...)

Nu ma deranjat deloc faptul ca ai pus pozele altcuiva!Si pe mine ma ajutat topicul asta sa imi fac macar o mica idee de cum ar trebui sa l desfac!Vroiam doar sa arat cum am facut eu!De ce te deranjeaza asa mult chestia asta?
Nu prea inteleg faza cu bmwclub si bmwautoforum.ro,majoritatea dintre noi avem conturi si acolo,nu?

This post has been edited by kosty 316: 17 December 2010 - 02:16 PM


#5 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 17 December 2010 - 04:22 PM

Nici o problema.
Sincer nu am inteles care a fost legatura intre provenienta pozelor si utilitatea lor

#6 User is offline   kosty 316 Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 129
  • Joined: 30-November 09
  • Location:suceava
  • Car:bmw 316 compact ,1994,m43b16

Posted 17 December 2010 - 06:12 PM

View PostDanS, on 17 December 2010 - 08:22 AM, said:

Nici o problema.
Sincer nu am inteles care a fost legatura intre provenienta pozelor si utilitatea lor

Sa stii ca multe raspunsuri de ale tale mi au fost foarte folositoare de cand am pisicuta pana acum!De asta te respect si iti multumesc!Putin useri fac posturi sa ajute pe cineva!Multi posteaza doar pentru numarul de posturi!
In faza cu provenienta pozelor am gresit si eu un pic,si ai dreptate nu ma interesa de unde sunt ci cat m au ajutat! :blush:/>

#7 User is offline   DanS Icon

  • Pasyonat
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 1,425
  • Joined: 06-September 09
  • Location:Houston Tx, PH RO

Posted 17 December 2010 - 10:25 PM

View Postkosty 316, on 17 December 2010 - 06:12 PM, said:

Sa stii ca multe raspunsuri de ale tale mi au fost foarte folositoare de cand am pisicuta pana acum!De asta te respect si iti multumesc!Putin useri fac posturi sa ajute pe cineva!Multi posteaza doar pentru numarul de posturi!
In faza cu provenienta pozelor am gresit si eu un pic,si ai dreptate nu ma interesa de unde sunt ci cat m au ajutat! :blush:/>

Si eu am avut 3 pisici de-a lungul anilor astora de dupa Revolutie...ultima in 1996, un 325i...Mi-au placut si imi plac foarte mult si ma bucur ca stii sa-ti apreciezi masina si ca-i oferi ce este corect si bun.
Bafta

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users