BMW AUTO FORUM: Fotbal - BMW AUTO FORUM

Jump to content

Fotbal rezultate, pareri, discutii.

#41 User is offline   z q z Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 40
  • Joined: 10-September 09
  • Location:Ţara lu' Papură Vodă

Posted 22 October 2009 - 09:25 PM

Craiova cu siguranta,insa doar in Champions League.

#42 User is offline   Christian Icon

  • Stealth
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 733
  • Joined: 03-September 09
  • Location:أبو ظبي
  • Car:F01 730d
  • Motorcycle:ZZR 1400

Posted 22 October 2009 - 09:28 PM

View Postz q z, on 22 October 2009 - 09:25 PM, said:

Craiova cu siguranta,insa doar in Champions League.


Foarte probabil, doar acolo pot juca la capacitate maximă... cu adversari mediocrii ca in Europa League (privind optimişti pentru la anul, din perspectiva din care răsare un scandal de corupţie în care Steaua, Dinamo, Rapid, Urziceni, CFR Cluj şi FC Timişoara ar fi retrogradate) sau Liga I e lipsă de concentrare şi doar de asta nu apar rezultatele.

#43 User is offline   z q z Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 40
  • Joined: 10-September 09
  • Location:Ţara lu' Papură Vodă

Posted 22 October 2009 - 09:36 PM

Pai de asta nu dau ei tot ce pot,am observat asta in ultimul timp,vor sa creeze o falsa impresie ca joaca prost,de asta pierd meciuri si sunt aproape de retrogradare,spre final de sezon sa intre in forma lor normala sa ii surprinda pe toti si sa castige campionatul,cupa romaniei si UCL,alta strategie nu vad sa fie. :dance:/>

This post has been edited by z q z: 22 October 2009 - 09:38 PM


#44 User is offline   Christian Icon

  • Stealth
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 733
  • Joined: 03-September 09
  • Location:أبو ظبي
  • Car:F01 730d
  • Motorcycle:ZZR 1400

Posted 22 October 2009 - 09:37 PM

Da, ai dreptate. Noi să fim sănătoşi. :)/>

L.E. @alexandru 83: ce părere ai de cum a jucat Steluţa? :(/>

#45 User is offline   z q z Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 40
  • Joined: 10-September 09
  • Location:Ţara lu' Papură Vodă

Posted 22 October 2009 - 09:49 PM

Intreaba-ma pe mine cum a jucat :D/> :)/>)) Sunt bucuros sa iti raspund.

El cred ca a iesit..

#46 User is offline   Christian Icon

  • Stealth
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 733
  • Joined: 03-September 09
  • Location:أبو ظبي
  • Car:F01 730d
  • Motorcycle:ZZR 1400

Posted 22 October 2009 - 09:51 PM

View Postz q z, on 22 October 2009 - 09:49 PM, said:

Intreaba-ma pe mine cum a jucat :D/> :)/>)) Sunt bucuros sa iti raspund.

El cred ca a iesit..


Tu ţi-ai exprimat părerea deja. :D/> Vreau să aflu şi alte opinii...

#47 User is offline   B72EGR Icon

  • Junior
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Posts: 216
  • Joined: 25-September 09

Posted 23 October 2009 - 02:59 AM

pai daca a fost zapata omul meciului iti dai seama ce bine au jucat.

z q z: dinamo (in caz ca esti dinamovist si sunt convis ca esti :P/>) va fi fost deja desfiintata de 20 de ani, inainte ca steaua sa retrogradeze. :lol:/>

gigi becali ar trebui sa isi schimbe radical comportamentul vizavi de steaua. sa nu plece, dar macar sa nu mai apara la stadion cateva luni de zile. irita suporterii si cand zic suporteri ma refer la galeria stelei, peluzele, ca aia sunt suporteri adevarati, care fac spectacol si incurajeaza echipa la fiecare meci.

ce farmec a avut ghencea in seara asta ? 0. ca si jocul echipei. era mult mai frumos si mai bine pentru echipa sa fi fost peluzele nord si sud pline la refuz, sa le arunce aia de la sud cu petarde in cap galeriei turcilor, ar fi fost spectacol, ar fi fost frumos si ar fi fost GHENCEA.

pe langa faptul ca irita suporterii si le limiteaza accesul in stadion creand un prejudiciu echipei in acest fel, gigi becali se comporta cu steaua ca si cand ar fi un teren din pipera sau un kilogram de branza de oaie. azi o vinde, maine n-o mai vinde, azi cere un pret, maine alt pret, poimaine se razgandeste. totusi STEAUA e STEAUA, nu te poti juca asa cu un simbol al Romaniei.

nu sunt de acord cu plecarea lui gigi de la steaua, daca pleaca el se alege praful, nu o sa se inghesuie nimeni sa o cumpere, o echipa ca asta se tine cu multe milioane pe care "oamenii de afaceri" de la noi nu-i au.

cu sau fara cioban, tot cu steaua o sa tin, in 2 ani o sa fie cu totul si cu totul ALTA echipa si foarte probabil si alt patron daca vremurile o iau la vale. de antrenor nici nu mai vorbesc, stoichita daca mai pierde 2 meciuri e pa.

#48 User is offline   alexandru 83 Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 68
  • Joined: 17-September 09
  • Location:Bucuresti
  • Car:BMW E92 325i

Posted 23 October 2009 - 07:41 AM

View PostChristian, on 22 October 2009 - 09:37 PM, said:

L.E. @alexandru 83: ce părere ai de cum a jucat Steluţa? :(/>

Mai e ceva de zis? :(/>
M-a amuzat Jiji cand a aparut la televizor si a declarat ca am fost peste turci :o/>

#49 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 23 October 2009 - 10:31 AM

View PostB72EGR, on 23 October 2009 - 03:59 AM, said:

si cand zic suporteri ma refer la galeria stelei, peluzele, ca aia sunt suporteri adevarati, care fac spectacol si incurajeaza echipa la fiecare meci.


Eu nu cred asta...
Adevăraţii suporteri sunt cei care într-adevăr iubesc echipa, nu cei care se duc pe stadion ca să înjure şi ca să se bată cu jandarmii.

Cred că multă lume s-ar duce la stadion dacă ar fi o atmosferă mai frumoasă, un adevărat spectacol.

#50 User is offline   z q z Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 40
  • Joined: 10-September 09
  • Location:Ţara lu' Papură Vodă

Posted 23 October 2009 - 10:39 AM

Eu zic ca sunt aia care se duc la stadion si se mai si manifesta,cei care stau ca momaile se numesc spectatori,iar cei care privesc meciul de acasa se numesc Telespectatori,nu au nici o legatura cu suporterii :)/>

#51 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 23 October 2009 - 10:42 AM

Nu prea e aşa..

Cunosc mai mai mulţi oameni care se duc la stadion doar să facă scandal, nu au nici o legătură cu pasiunea pentru Steaua.

Să fim serioşi, ceea ce se întâmplă pe stadioanele din România nu are nici o legătură cu spectacolul fotbalistic sau cu lumea civilizată.

#52 User is offline   z q z Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 40
  • Joined: 10-September 09
  • Location:Ţara lu' Papură Vodă

Posted 23 October 2009 - 11:08 AM

Ai dreptate,insa eu nu m-am referit la cei ce se duc sa faca scandal si sa se ia la bataie,aia sunt huligani si orice echipa de fotbal respectabila ii are,problema e ca pe stadioane nu se mai manifesta asa rau,pentru ca la ei legea e mult mai aspra,fac si inchisoare pentru asa ceva.

Insa cu siguranta daca iesi dupa meci cu fularul la gat al echipei adverse si strigi de bucurie ti-o iei fara probleme,poti sa fi si cu familia si cu oricine,sunt mult mai fanatici ca romanii insa nu se manifesta pe stadioane pentru ca sunt monitorizati video tot timpul,iar pedeapsa e foarte aspra,daca si la noi s-ar aplica asa ceva cu siguranta multi ar renunta la huliganism.

Suporterul stie macar cateva cantece ale echipei favorite,stie istoria,stie jucatorii,stie stadionul,se duce la meciuri mai tot timpul,are aproape toate autografele jucatorilor de la echipa favorita,plange cand echipa pierde,petrece pana dimineata cand castiga,etc.

Huliganul se duce doar pe scandal,nici nu urmareste meciul,urmareste pe unde sa intre peste aia sa se ia la bataie,rupe scaune,gandeste strategii de lupta,daca vede un om cu un fular pe strada al echipei adverse il ia la bataie,chiar daca nu e in timpul meciului sau dupa meci,ci s-a intalnit cu el intamplator,sparge geamurile autocarului cu suporterii echipei adverse,geamurile masinilor cu nr de B spre ex daca se joaca la Craiova :)/>) plus multe alte rautati.

Spectatorul nu cunoaste echipa,stie 4-5 jucatori,nu cunoaste istoria echipei,nu se duce la meciuri decat de 2-3 ori pe an si asta cand nu are ce face si se plictiseste,se duce cu mainile in buzunar,fara vre-un steag,fular.Cand echipa favorita da gol aplauda doar de 2-3 ori,nici nu se ridica in picioare,daca echipa primeste un gol se stramba putin si gata.Nu mai stie de unde sa cumpere bilete,nu stie pe ce poarta sa intre,nu stie unde sunt asezate galeriile pe stadion,nu prea stie nimic in general.

Telespectatorul asa zis suporter,ragaie cateva beri si sparge vreo 2 pungi de seminte,mai schimba pe altceva,mai da si la meci,iar schimba,iar da si la meci,si uite asa se intalneste cu vecinul si ii spune cum a vazut el meciul,si ce suporter infocat e el :)/>)

Cam asa vad eu lucrurile :)/>

#53 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 23 October 2009 - 11:18 AM

View Postz q z, on 23 October 2009 - 12:08 PM, said:

Ai dreptate,insa eu nu m-am referit la cei ce se duc sa faca scandal si sa se ia la bataie,aia sunt huligani si orice echipa de fotbal respectabila ii are,problema e ca pe stadioane nu se mai manifesta asa rau,pentru ca la ei legea e mult mai aspra,fac si inchisoare pentru asa ceva.

Insa cu siguranta daca iesi dupa meci cu fularul la gat al echipei adverse si strigi de bucurie ti-o iei fara probleme,poti sa fi si cu familia si cu oricine,sunt mult mai fanatici ca romanii insa nu se manifesta pe stadioane pentru ca sunt monitorizati video tot timpul,iar pedeapsa e foarte aspra,daca si la noi s-ar aplica asa ceva cu siguranta multi ar renunta la huliganism.


Nu e neapărat adevărat, depinde de ţară.

Nu prea se întâmplă aşa ceva pentru că în ţări civilizate este foarte multă poliţie pe străzi

View Postz q z, on 23 October 2009 - 12:08 PM, said:

Suporterul stie macar cateva cantece ale echipei favorite,stie istoria,stie jucatorii,stie stadionul,se duce la meciuri mai tot timpul,are aproape toate autografele jucatorilor de la echipa favorita,plange cand echipa pierde,petrece pana dimineata cand castiga,etc.

Huliganul se duce doar pe scandal,nici nu urmareste meciul,urmareste pe unde sa intre peste aia sa se ia la bataie,rupe scaune,gandeste strategii de lupta,daca vede un om cu un fular pe strada al echipei adverse il ia la bataie,chiar daca nu e in timpul meciului sau dupa meci,ci s-a intalnit cu el intamplator,sparge geamurile autocarului cu suporterii echipei adverse,geamurile masinilor cu nr de B spre ex daca se joaca la Craiova :)/>) plus multe alte rautati.

Spectatorul nu cunoaste echipa,stie 4-5 jucatori,nu cunoaste istoria echipei,nu se duce la meciuri decat de 2-3 ori pe an si asta cand nu are ce face si se plictiseste,se duce cu mainile in buzunar,fara vre-un steag,fular.Cand echipa favorita da gol aplauda doar de 2-3 ori,nici nu se ridica in picioare,daca echipa primeste un gol se stramba putin si gata.Nu mai stie de unde sa cumpere bilete,nu stie pe ce poarta sa intre,nu stie unde sunt asezate galeriile pe stadion,nu prea stie nimic in general.

Telespectatorul asa zis suporter,ragaie cateva beri si sparge vreo 2 pungi de seminte,mai schimba pe altceva,mai da si la meci,iar schimba,iar da si la meci,si uite asa se intalneste cu vecinul si ii spune cum a vazut el meciul,si ce suporter infocat e el :)/>)

Cam asa vad eu lucrurile :)/>


Îmi pare rau dar acestea mi se par nişte generalizări.

Eu sunt suporter dar nu mă duc la stadion pentru că nu am chef să aud înjurături inutile din partea unor inculţi rataţi.
Şi ştiu istoria echipei şi mă consum dacă mă uit la meciuri.
Mulţi oameni preferă să vadă meciurile la televizor din cauza atmosferei de 2 bani de pe stadioane.

#54 User is offline   z q z Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 40
  • Joined: 10-September 09
  • Location:Ţara lu' Papură Vodă

Posted 23 October 2009 - 11:50 AM

Te inteleg,pe mine nu ma deranjeaza ca se injura,e normal ca pe stadion nu se aduna fetite virgine sau maicute si preoti,e un sport mai dur,eu nu sunt deloc de acord sa se vina cu copilul la meci,pe mine ma deranjeaza alte lucruri cum ar fi atitudinea jadarmilor,si nu in ultimul rand atitudinea jucatorilor care la fiecare cartonas e imposibil sa nu comenteze,sa nu se dea la arbitru,pai ce a facut Ganea acum ceva timp e foarte foarte urat,cand l-a strans de gat pe tusierul ala,la fazele astea iti dau dreptate,pentru asa ceva nu merita sa te duci pe stadion.

Eu cred ca in orice sport se injura la nervi,e imposibil sa nu fie asa,si pe alte stadioane daca esti atent cand ii filmeaza pe suporteri sa vezi ce scot pe gura,englezii ca la aia se intelege usor ce zic,si jucatorii la fel,cu siguranta si in alte tari e la fel,iar cu politia sa fim seriosi,pai daca mergi pe jos pe o raza de 3-5 km e posibil sa ti-o iei,si cu masina la fel daca mergi prin oras,e imposibil sa acopere toata zona aia politia,plus ca de la stadion te duci la magazin sa ii cumperi o sticla de suc la copil si esti cu fularul la gat,cand iesi e posibil sa ti-o iei daca te intalnesti cu un huligan,si in plus Politia e pusa pentru luptele de strada care cateodata apar,ca iti iei tu 2-3 pumni de la 2 tarani la colt de intersectie sa fi sigur ca nu sare politia,asa ca cel mai bine cum ai iesit de pe stadion dai tot jos ce e cu echipa favorita,e cel mai sigur asa,eu asa am facut tot timpul,in situatiile cand eram cu galeria le tineam,ca eram multi.

Cauta pe net sa vezi ce inseamna huligani adevarati si cum se manifesta,astia de la noi sunt mici copii.Sunt de acord cu tine ca e urat sa te duci pe stadioanele din Romania,dar nu e urat pentru ca se injura,e urat ca nu stiu sa faca atmosfera multi,eu am prins si la Timisoara atmosfera foarte tare,si la Craiova si la Steaua,si mai fac cateva echipe sau FACEAU mai bine zis, suporterii lor,in perioada asta e cam urat,in urma cu 2-3 ani era mult mai bine.

#55 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 23 October 2009 - 11:57 AM

View Postz q z, on 23 October 2009 - 12:50 PM, said:

Te inteleg,pe mine nu ma deranjeaza ca se injura,e normal ca pe stadion nu se aduna fetite virgine sau maicute si preoti,e un sport mai dur,eu nu sunt deloc de acord sa se vina cu copilul la meci,pe mine ma deranjeaza alte lucruri cum ar fi atitudinea jadarmilor,si nu in ultimul rand atitudinea jucatorilor care la fiecare cartonas e imposibil sa nu comenteze,sa nu se dea la arbitru,pai ce a facut Ganea acum ceva timp e foarte foarte urat,cand l-a strans de gat pe tusierul ala,la fazele astea iti dau dreptate,pentru asa ceva nu merita sa te duci pe stadion.

Nu e deloc un sport dur.
Sport dur este rugby-ul, iar acolo vezi o atitudine mult mai civilizată.

View Postz q z, on 23 October 2009 - 12:50 PM, said:

Eu cred ca in orice sport se injura la nervi,e imposibil sa nu fie asa,si pe alte stadioane daca esti atent cand ii filmeaza pe suporteri sa vezi ce scot pe gura,englezii ca la aia se intelege usor ce zic,si jucatorii la fel,cu siguranta si in alte tari e la fel,iar cu politia sa fim seriosi,pai daca mergi pe jos pe o raza de 3-5 km e posibil sa ti-o iei,si cu masina la fel daca mergi prin oras,e imposibil sa acopere toata zona aia politia,plus ca de la stadion te duci la magazin sa ii cumperi o sticla de suc la copil si esti cu fularul la gat,cand iesi e posibil sa ti-o iei daca te intalnesti cu un huligan,si in plus Politia e pusa pentru luptele de strada care cateodata apar,ca iti iei tu 2-3 pumni de la 2 tarani la colt de intersectie sa fi sigur ca nu sare politia,asa ca cel mai bine cum ai iesit de pe stadion dai tot jos ce e cu echipa favorita,e cel mai sigur asa,eu asa am facut tot timpul,in situatiile cand eram cu galeria le tineam,ca eram multi.

Una e să înjuri la nervi şi alta e să te duci la meci chitit să te comporţi ca un gibon.
Ai fost în alte ţări să vezi cum e?
Acolo se bat galeriile între ele, nu se iau de 2-3 oameni.
Doar la noi vezi aşa ceva pentru că sunt nişte laşi.
Sunt mai puţine şanse să se ia la bătaie două galerii decât să se ia un grup mare de câţiva oameni.

Confunzi situaţia de la noi cu situaţia din alte ţări.
2-3 pumni în altă ţară reprezintă o chestie foarte gravă, iar dacă eşti identificat vei plăti foarte scump pentru acei pumni.

View Postz q z, on 23 October 2009 - 12:50 PM, said:

Cauta pe net sa vezi ce inseamna huligani adevarati si cum se manifesta,astia de la noi sunt mici copii.Sunt de acord cu tine ca e urat sa te duci pe stadioanele din Romania,dar nu e urat pentru ca se injura,e urat ca nu stiu sa faca atmosfera multi,eu am prins si la Timisoara atmosfera foarte tare,si la Craiova si la Steaua,si mai fac cateva echipe sau FACEAU mai bine zis, suporterii lor,in perioada asta e cam urat,in urma cu 2-3 ani era mult mai bine.


Nu trebuie neapărat să avem "huligani adevăraţi", nu cred că este o chestie pozitivă.
E urât şi pentru că se înjură degeaba.
Una e să cânţi şi alta e să înjuri ca o maimuţă, iar huliganii englezi cântă foarte frumos.



#56 User is offline   z q z Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 40
  • Joined: 10-September 09
  • Location:Ţara lu' Papură Vodă

Posted 23 October 2009 - 12:02 PM

Huliganii englezi canta frumos ca au suflet bun :lol:/> :wub:/>

Eu totusi raman la parerea mea,si in alte tari daca iei 2-3 pumni nu se intampla nimic PRACTIC din punct de vedere legal,teoretic da.

#57 User is offline   z q z Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 40
  • Joined: 10-September 09
  • Location:Ţara lu' Papură Vodă

Posted 23 October 2009 - 12:16 PM

View PostCiupanezu, on 23 October 2009 - 11:57 AM, said:

Acolo se bat galeriile între ele, nu se iau de 2-3 oameni.
Doar la noi vezi aşa ceva pentru că sunt nişte laşi.


Daca vin unii sa ti-o dea in barba le zici,baai stati asa,galeriile se bat intre ele,nu se iau de oameni cinstiti,rusine sa va fie,lasilor.Sunt sigur sa sunt profund impresionati si se lasa de "meseria" asta :)/>) Huliganii in orice tara sunt niste oameni necivilizati,care nu e bine sa iei contact cu ei,eu asa cred,nu exista huligan civilizat,sunt niste golani.

#58 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 23 October 2009 - 10:35 PM

Nu cred că au tupeul de a se lua aiurea de lume pe stradă.
În general se bat cu alţi suporteri şi devastează totul în calea lor.

View Postz q z, on 23 October 2009 - 01:02 PM, said:

Huliganii englezi canta frumos ca au suflet bun :lol:/> :wub:/>

Eu totusi raman la parerea mea,si in alte tari daca iei 2-3 pumni nu se intampla nimic PRACTIC din punct de vedere legal,teoretic da.


În ţări civilizate se pot întâmpla multe.

Gândeşte-te că în Germania dacă îţi arată cineva muie din maşină, poţi suna la poliţie.
Va fi oprit şi amendat cu 100 € fără discuţii.

Legile sunt foarte aspre în ţările civilizate.

Problema e că noi ne-am obişnuit cu România, o ţară aflată, cel puţin parţial, în Evul Mediu.

#59 User is offline   z q z Icon

  • Novice
  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 40
  • Joined: 10-September 09
  • Location:Ţara lu' Papură Vodă

Posted 23 October 2009 - 11:05 PM

E adevarat ce zici,insa in alte tari civilizate ai posibilitatea sa te si aperi foarte bine,nu risti sa fi acuzat chiar daca nu ai facut nimic,sau sa ti se incalce anumite drepturi,cel care considera ca i-ai aratat muie din masina sau s-a gandit ca faci referire cumva la masa tre' sa si probeze asta,daca nu probeaza nu se uita nimeni la el,in plus daca nu are suficiente dovezi si pierde procesul suporta costurile de judecata care se ridica la o suma deloc modica in tarile civilizate,eu zic ca se gandeste de 10 ori inainte sa faca pasul asta,e usor din gura sa zici gata te dau in judecata ca mi-ai dat un pumn,sau o palma insa e greu,probabil stii si tu asta (din cate stiu mama ta e avocat. In Romania nici nu se pune problema sa te gandesti la asa ceva pentru un nimic ca asta,chiar si un "nimic" mai mare,mai bine renunti.

#60 User is offline   Bogdan M. Icon

  • Senior
  • Icon
  • Group: Admin
  • Posts: 3,197
  • Joined: 03-September 09
  • Location:Bucureşti

Posted 23 October 2009 - 11:08 PM

În Germania iei amendă şi gata, fără probe, fără nimic.

Şi în România poţi da în judecată pe cineva şi să câştigi pentru vătămare corporală.

Scoţi certificat medical de la IML şi îl dai în judecată pe cel care te-a agresat.

  • (5 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users